феодос

Добродійки чи аферистки? Нововолинськ прочісують дві “монашки”

13 2420

Нововолинськом уже не перший день ходять побожні жіночки з іконками і збирають кошти на чоловічий монастир у Вапнярці (це Вінниччина). Люди жертвують досить щедро, адже справа ніби Богоугодна.

Однак нашу читачку Ірину В. із вулиці Нововолинської в Нововолинську дещо насторожило…

У двері її квартири постукали вчора в обідню пору. Дві жінки років 45-55, у хустках, привіталися: «Слава Богу». Сказали, що збирають пожертви на Свято-Феодорівський монастир, а також на допомогу хворим діткам і біженцям.

Мали при собі не лише іконки, а й документи з мокрими печатками.

Ірина роздивилася: гарний, чистий цупкий папір, кольорове тло, прозорий файлик. Наведено інформацію про монастир, є посилання на його сайт, є й номери телефонів. Також є фото і паспортні дані збирачок коштів.

Щоправда,  перевіряти паспорти цих жінок Ірина не наважилась, та й поспішала – прибігла з роботи на обід.

Документ є дійсним місяць: із 7.3 по 7.4 2018 року.

Жінки записували за здоров’я, за упокій. Сусідки-пенсіонерки теж повиходили з квартир, просили помолитися за рідню, виносили гроші: хто 50 гривень, хто й 100. Офірувала на добру справу й Ірина.

 

 

Однак слово за слово – і… Щось-таки її насторожило:

 – Спочатку я дала їм гроші, бо якраз обідала. Прочитала документ і дала 50 грн. Вони  мені – іконку, спитали: може, записати за здоров’я кого?

Записали. І за упокій  – теж.

Я йшла до хати, а одна мені: «А за це ви будете гроші давати? Ми ж рік будемо відслужувати».

Насторожила сума за відспівування. Назвали по 100 за все. Я не дала стільки. Але вирішила спитати в сусідів, бо якось мені стало не по собі.

Одна сусідка розказала, що на Різдво до неї вже приходили котрась із монашок і хлопець. Інша сусідка не читала паперів, дала гроші так.

 

 

Я вийшла на вулицю, побачила тих дам у сусідньому під’їзді. Попросила знову документи. Дали. Спитали, чи здавала і чому не повірила. Набрала номер, зазначений на їхньому документі.

Жіночки не стали заходити у квартиру в тому під’їзді – стояли і слухали, що я скажу.

Одна запропонувала віддати мені гроші, інша повідомила, що їхні представники зверталися до начальника поліції, вони незаконного не роблять нічого.

Та коли я попросила назвати ім’я начальника, вони не знали. Тричі помилилися, вдавали, ніби в зошит записали, і звідти теж не те ім’я. То Юрій Вікторович, то ще якось.

Проте жодна не запанікувала й не підвищила голос. До кінця тримались незворушно і були чемні. Я, правда, вибачалася, що не вірю. А вони: “Бачить все Бог, і Він тут суддя”.

Я забрала свої гроші, віддала їм іконку – й мусила все ж їхати на роботу. Вони вже не пішли у сусідній під’їзд, а швиденько обійшли будинок і забралися геть.

 

Той самий монастир на Вінниччині

 

Згодом Ірина зателефонувала в міськвідділ поліції. Ні, по дозвіл на збір коштів ніхто не звертався. Черговий не в курсі. Начальник – тим більше.

А от сайт, зазначений у документі «монашок», існує і працює. Це сайт Свято-Феодорівського чоловічого монастиря УПЦ КП.

Вказані на ньому й у документі телефони відповідають. Ірині чоловічий голос пояснив, що пожертви – справа добровільна, хто не хоче, того й не змушують.

 

Монастир у Вапнярці розбудовується

 

Ірина в роздумах:

– Боюся нашкодити людям. Може, вони займаються доброю справою, а я бучу здійму.

Або це дуже продумана і підготована афера. Або вони казали правду.

Розповіла цю історію подрузі. Каже, на одному з чатів прочитала, що у нас такі ходять містом уже кілька днів – дві дами-монашки, які збирають гроші. На чаті попередили про шахрайство.

Шкода, що я не зробила жодного фото. Шкода довірливих чесних людей, ладних віддати останнє бідовим дітям, якщо насправді нас просто дурять. Може, варто було зателефонувати одразу на 102. Хоч би своїм сусідам гроші повернула…

На сайті монастиря є звернення до жертводавців:

Просимо Вас допомогти на будівництво монастирських келій та приміщень для надання першочергової допомоги нужденним, бездомним, які звертаються в монастир, а також допомогти дітям-сиротам, онкохворим, ВІЛ-інфікованим, інвалідам, які потребують постійного догляду.

Рахунок: P/Р ******** В Приват Банку

Або готівкою на адресу монастиря – наміснику архімандриту Серафиму (Котлярову Володимиру Олександровичу).

РАДАР надіслав на сайт монастиря запит щодо уповноважених збирати кошти на Волині. Відповіді ще немає.

Це доброчинність чи афера? як вважаєте?

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

13 Коментар "Добродійки чи аферистки? Нововолинськ прочісують дві “монашки”"

повідомляти

АНАТОЛЬ_
1 рік 1 місяць тому

Біля “Вопаку” кожен день, зі скриньками, стоять якісь підозрілі молоді особи. І вициганюють гроші у перехожих. нібито на лікування дітей. Особисто я даю лише на церкви, що у Нововолинську. А ще тим бідолахам-жебракам, котрих особисто знаю. Хто мене за це засудить? Мені один Бог суддя.

editor
1 рік 1 місяць тому

Світлана Шевчук: Зазвичай кошти на будівництво святинь збирають під церквами та монастирями. Ніде на бачила монахів, що ходять по помешканнях і просять. Можливо, обман, але Бог все бачить…

Валік
1 рік 1 місяць тому

Вс може бути. Тут 50/50. Ірина звісно смілива жінка догнала і свої гроші назад попросила яб такби ніколи не зробив посоромивсяб.

Фея
1 рік 1 місяць тому

І монахи до нас приходили, і монашки. Монахи поводились вкрай нахабно – ніби їм хтось щось винний і борг не віддає. Документи у них ми не питали, але і довіри не мали.

Польща
1 рік 1 місяць тому

До мене в вівторок мужик приходив,не помню на шо збирав, також іконку давав!!! Схожа історія!!!

Ірина
1 рік 1 місяць тому

Найбільше у цьому всьому хвилюють навіть не втрачені кошти. Через таку величезну кількість обманщиків та аферистів, людина, яка дійсно потребує допомоги, може просто її не отримати вчасно.

editor
1 рік 1 місяць тому

Любов Занічковська: Більше схоже. що аферисти. Якщо є на сайті монастиря рахунок. куди мають спрямовувати пожертви, то для чого посилати жінок від чоловічого монастиря для збирання тих пожертв. Якось трохи дивно, та аж в Нововолинську…

Фея
1 рік 1 місяць тому

І ще був випадок – приходив чоловік з документами, заходив у квартири і казав, що він з обласного центру. Грошей не просив, але багато розпитував про те хто де працює. Потім з’ясувалось, що він казав неправду про себе ((((

Ульріх
1 рік 1 місяць тому

Тих бабок треба просити прочитати якийсь псалом.Іра молодець, правда треба було поліцаєв визнвати.

АНАТОЛЬ_
1 рік 1 місяць тому

Таких випадків безліч. І всіх їх повинна відслідковувати наша доблесна поліція. Проте, вона (оновлена і пролюстрована) зв’язана по руках і сапогах усними вказівками свого і місцевого начальства. :)))

оле
1 рік 1 місяць тому

анатоль,ну невже це найбільша проблема поліціі??ну не мають люди мозку-нехай дарують гроші цим бізнесменам))

АНАТОЛЬ_
1 рік 1 місяць тому

Найбільша проблема поліції у бездіяльності та її недотриманні вимог “ЗУ про поліцію”. Порушенні присяги та ручному управлінні нею, що абсолютно відкидає Конституцію і названий закон. У корумпованості, якщо хочете.

Аліна
1 рік 11 днів тому

Ми хотіли дати дітям в дитячий будинок а получилося навпаки

wpDiscuz