Ця історія наробила наприкінці 2019-го багато галасу в соцмережах. Потім стихло. А мені вона муляє досі.

Бо так виглядає, що разом із поліцією та добрим десятком волинських сайтів РАДАР обізвав людину цвинтарним злодієм абсолютно безпідставно.

Нагадаю: в листопаді 2019-го з сільського кладовища в Осмиловичах два дні поспіль вивозили білим бусом кам’яні могильні плити. Поцупили таким чином нібито 4 плити сірого кольору.

Гр-н Павло Андрощук публічно, у соцмережах, звинуватив у серійних крадіжках надгробків нововолинця Андрія С., який разом із батьком у селі Низкиничі виготовляє і встановлює пам’ятники. А потерпілі (зокрема, родич Андрощука) звернулись у поліцію.

Правоохоронці на чолі з тодішнім начальником Іваничівського райвідділу Мартинюком нагрянули ввечері на обійстя С. Провели там обшук чи то огляд місця події (навіть не пояснивши, якої саме події).

І мерщій відрапортували: “Крадія встановлено, ним виявився 32-річний Андрій С.”

Ну, всі місцеві сайти так і написали з посиланням на обласну поліцію.

Андрію призначили домашній арешт, потім понад 2 місяці він провів у луцькому СІЗО, звідки врешті-решт повернувся додому – і ось уже третій рік ходить на судові засідання.

Справу з січня 2020 р. розглядає Нововолинський міський суд. Заслухано майже всіх свідків сторони обвинувачення.

Доказова база, зібрана поліцією і прокуратурою, виглядає слабенько. Ба більше – вбачаються грубі порушення здобування й оформлення доказів. Про це розповім окремо.

А зараз наведу ухвалу Іваничівського районного суду ще від 9 грудня 2019 року:

“Встановлено, що заявник (батько підозрюваного) займається підприємницькою діяльністю з виготовлення надгробних пам’ятників, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця…

Встановлено, що арештоване майно належить йому, бо воно було вилучене з місця його проживання, де він здійснює підприємницьку діяльність.

Слідчим не надано підтвердження протилежного та що вказані надгробні елементи мають доказове значення у вказаному кримінальному провадженні.

Слідчий суддя ухвалив: клопотання задовольнити. Скасувати арешт на 19 елементів надгробних плит, 2 мармурові чаші, мармуровий хрест, 2 металевих підвазонники, 2 підсвічники…

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.Нєвєров 

Отже, ніхто нині не вправі називати Андрія С. цвинтарним злодієм. Почекаємо на рішення суду. А яким воно буде – РАДАР розповість.  

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: