Злодієм назвали безпідставно. Після обшуку ВСЕ повернули

8 2572

Ця історія наробила наприкінці 2019-го багато галасу в соцмережах. Потім стихло. А мені вона муляє досі.

Бо так виглядає, що разом із поліцією та добрим десятком волинських сайтів РАДАР обізвав людину цвинтарним злодієм абсолютно безпідставно.

Нагадаю: в листопаді 2019-го з сільського кладовища в Осмиловичах два дні поспіль вивозили білим бусом кам’яні могильні плити. Поцупили таким чином нібито 4 плити сірого кольору.

Гр-н Павло Андрощук публічно, у соцмережах, звинуватив у серійних крадіжках надгробків нововолинця Андрія С., який разом із батьком у селі Низкиничі виготовляє і встановлює пам’ятники. А потерпілі (зокрема, родич Андрощука) звернулись у поліцію.

Правоохоронці на чолі з тодішнім начальником Іваничівського райвідділу Мартинюком нагрянули ввечері на обійстя С. Провели там обшук чи то огляд місця події (навіть не пояснивши, якої саме події).

І мерщій відрапортували: “Крадія встановлено, ним виявився 32-річний Андрій С.”

Ну, всі місцеві сайти так і написали з посиланням на обласну поліцію.

Андрію призначили домашній арешт, потім понад 2 місяці він провів у луцькому СІЗО, звідки врешті-решт повернувся додому – і ось уже третій рік ходить на судові засідання.

Справу з січня 2020 р. розглядає Нововолинський міський суд. Заслухано майже всіх свідків сторони обвинувачення.

Доказова база, зібрана поліцією і прокуратурою, виглядає слабенько. Ба більше – вбачаються грубі порушення здобування й оформлення доказів. Про це розповім окремо.

А зараз наведу ухвалу Іваничівського районного суду ще від 9 грудня 2019 року:

“Встановлено, що заявник (батько підозрюваного) займається підприємницькою діяльністю з виготовлення надгробних пам’ятників, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця…

Встановлено, що арештоване майно належить йому, бо воно було вилучене з місця його проживання, де він здійснює підприємницьку діяльність.

Слідчим не надано підтвердження протилежного та що вказані надгробні елементи мають доказове значення у вказаному кримінальному провадженні.

Слідчий суддя ухвалив: клопотання задовольнити. Скасувати арешт на 19 елементів надгробних плит, 2 мармурові чаші, мармуровий хрест, 2 металевих підвазонники, 2 підсвічники…

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.Нєвєров 

Отже, ніхто нині не вправі називати Андрія С. цвинтарним злодієм. Почекаємо на рішення суду. А яким воно буде – РАДАР розповість.  

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

4.6 57 голосів
Рейтинг статті
8 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олександр
3 місяців тому

заказували в с.Низкиничах у Андрія два памятника з камня, людина слова, робота шикарна !!
перед тим заказували в с.Тишковичах як на с.Гряди їхати також з камня двойного, також Андрій звуть, все порозлазилося, і похилився, просимо, просимо щоб підняв а він обіцяє і не робить нічого. Ми не місцеві.

Надія
3 місяців тому
Відповісти  Олександр

Заказували у його також, приємна людина.
Зробив гарно, ціна доречі нам получилася на 3тисяч грн дешевше ніж на базарі нам порахували.

Марк
3 місяців тому

Невинну людину зробили винною.
І де тут вбачити професіоналізм в діях поліцейських??
Доказової бази немає а людину в тюрму?
Так мабуть половину людей невинних сидить в СІЗО!
Обурений!

Алекс
3 місяців тому

На мою думку Андрощук не мав жодного права звинувачувати особу, публікуючи у себе на сторінці статтю що вот мол затримали злодія, при тому виставляючи його фото. Це було якраз на моє день народження з 02 на 03листопада після 24години почали вітати мене друзі, і тут стаття в андрощука що затримали злодія , і фото того хлопаки десь ще скрін є.
А з чого він це взяв що це злодій ?? .
Страшно уявити себе, на місці Андрія С.

Роман
3 місяців тому

Думаю, тепер сторона обинувачення+поліція+прокурор і тд повинні публічно вибачитись за наклеп і само собою відшкодувати Андрію матеріальний і моральний ущерб (+за що людина сиділа в сізо????)

Анатоль_ БІДЗЮРА
3 місяців тому

Добре знаю екс-суддю Іваничівського суду І. Нєвєрова. Достойна, скромна та чесна людина. Такий суддя мені трапився вперше. Шкода, що його “пішли” на пенсію.

ALINA
3 місяців тому

Як завжди, час усе розставляє по місцях, дає змогу без зайвих емоцій побачити правду.
Щиро рада, що Андрія виправдали. Бо насправді хороша людина, відповідальний фахівець у своїй роботі. Якби комусь радити, до кого звернутися при потребі, то тільки до нього.
А стільки бруду вилили. Шкода, що суд не зобов’язує вибачитись публічно тих, хто його рясно поливав лайном у мережах . Ніхто не має бажання визнати свою неправоту і вибачитись?

РАДАР
3 місяців тому
Відповісти  ALINA

Ні, ще не виправдали. Суд триває. Але якщо за два з гаком роки не знайшли тих плит і не встановили мотиву злочину, то справа шита білими нитками. На мою думку.