Бачать Бог і Цукерберг, я зробила все, аби не писати цей текст. Дала людині можливість зупинитись. У соцмережі закликала її схаменутись і принести вибачення тим, кого вона безпідставно образила. Її прізвище не називала.

Пообіцяла: буде вибачення – не буде публікації.

Вона обізвалась на той мій заклик – і нахамила вже мені, принагідно спаплюживши двох порядних і бідових сільських жінок. 

Тож далі без недомовок, аби ще хтось не постраждав через її чорноротість.  

У грудні в Нововолинській територіальній громаді вперше призначали старост.

На Грядівський округ претендували Алла Яковинець і Руслана Романець.

Перша мала чималий досвід роботи у сільській раді, друга вела бухгалтерію в місцевій газеті. Обидві з економічною освітою.

Міський голова, а за ним і депутати міськради зробили ставку на молодшу й енергійнішу. Старостою стала Руслана Романець.

Поза сумнівом, вона старалась. І дещо їй вдавалося. На фейсбук-сторінці “Грядівський старостинський округ” ви можете подивитись і плани, й досягнення. 

 

 

Та насторожувала, а часом шокувала манера спілкування посадовиці з земляками – у реалі й у соцмережах. Зверхня така манера, категорична, ущиплива. Не з усіма, звісно, а з тими, хто критикував або просто їй заперечував.

Дуже вже по-базарному це виглядало. Язиката Хвеська.

До пори до часу це сходило їй із рук і з язика.

 

 

Аж тут нововолинський підприємець Андрій Рязанов розповів у соцмережах майже детективну історію про земельні оборудки в Низкиничах.

Потерпіла від тих махінацій його теща, а виграла – її сусідка Н.Пшенична.

Вступившися за тещу, Андрій провів ціле розслідування: хто, де, коли, чому вніс тихцем зміни в її документи на земельну ділянку. І дошукався…

На його думку, учасниками оборудки були інженер-землевпорядник Ірина Олещук із Володимира-Волинського, тодішній державний кадастровий реєстратор із Іваничівського району Світлана Орищук, ну, й юрист Олександр Бакун.

Не обійшлося тут, вочевидь, і без Тараса Кантора –  начальника Нововолинського відділу Держгеокадастру

Детальнше про цю та подібні оборудки – в наступній історії. Вона потягне на серіал, бо вже кілька власників ділянок у селі Низкиничі з подивом і обуренням виявили: в їхню земельну документацію хтось заднім числом вніс зміни! На користь сусідів.

 

 

Тепер і вони пишуть заяви у поліцію, аби встановили і покарали винних у підробці документів.

Та досвід Рязанова показує: слідство ведеться як мокре горить…

 

 

А яким боком до тієї оборудки староста Грядівського округу, куди входять Низкиничі?

А вона чомусь стала грудьми на захист інтересів пані Пшеничної. І комісію якусь незрозумілу привозила, і  прямими образами, плітками, погрозами на адресу Рязанова не гребувала. Поширювала їх  і у соцмережах. 

Андрій Володимирович звернувся в Нововолинську міську раду з вимогою дати оцінку неадекватній поведінці чиновниці у публічному просторі, яким є фейсбук. Заяву підтвердив скрінами її дописів.

На засіданні дисциплінарної комісії Руслана Олегівна запевняла, що це не вона писала і це не її сторінка в соцмережах 🙂 Поводилась дуже нарвано.  

Поки комісія дивувалась, радилась і готувала письмову відповідь заявнику, пані староста пізно ввечері зробила йому контрольний дзвінок.

Язик їй трохи заплітався, і то явно не з кави, але меседж був чіткий і однозначний.

Обережно, матюки! 

Зображення ілюстративне 🙂

 

Підприємець ознайомив із цим аудіозаписом міського голову й деяких депутатів.

А староста невдовзі написала заяву на звільнення з посади.

І сесія Нововолинської міськради її відставку прийняла. 

 

 

Завважте, Рязанов не виклав тоді скандальний аудіозапис в інтернеті. Пошкодував скандальну жінку.

Однак Руслана Олегівна ніяк не вгамується – плітки й образи ще й досі як “добрий день”.

І якби ж вона оббріхувала тільки його. Днями до мене звернулася Надія Грицюк із села Тишковичі. Ледь не плакала: колишня староста привселюдно принижувала її у сільраді. Перепало від пані Романець іще декому.

Я зробила дві спроби достукатися до здорового глузду і сумління Руслани Олегівни. Та де. Замість вибачень перед тими людьми – брехливі закиди вже на мою адресу. 

Ну, то таке. Насправді ця історія – про те, як відчуття влади зносить декому дах. Про кругову поруку земельних рішайл. І про поквапливість деяких кадрових рішень.

До слова. Фігурантка каламутної оборудки Світлана Орищук вже не працює кадастровим реєстратором в Іваничах.

Вона очолила відділ містобудування й земельних відносин у Нововолинській міськраді. Виграла конкурс і спокійнісінько   рішає   керує… 

 

Наталя КАМИШНИКОВА

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: