Адвокат порадив Терлецькому не приїздити на слідство в Україну?..

31 4673

Що роблять волинські правоохоронці для затримання другого підозрюваного у вбивстві Катерини Литкіної?

Хто захищатиме Максима Терлецького, який мешкає у Словенії? 

РАДАР дізнався…

 

2 червня Луцький міськрайонний суд ухвалив ЗАТРИМАТИ неповнолітнього Терлецького Максима Едуардовича, якому у Словенії вже вручили повідомлення про підозру у вбивстві 16-річної Катерини Литкіної.

Страшний злочин скоєно в ніч проти 2 серпня 2016 р. у Нововолинську на териконі закинутої шахти №3.

Максим Терлецький приїздив того літа зі Словенії, де проживає кілька років, у гості до двоюрідного брата – Назара Статочнюка. Обидва вони – майже однолітки Каті.

Назар і Катя мешкали на околиці Нововолинська по сусідству.

Поки зниклу дівчину шукали, хлопці поквапливо виїхали за кордон. Назар невдовзі повернувся.

10 серпня Катю – те, що від неї лишилося, – знайшов батько.

 

Бабуся й батько Каті. Ліворуч – їхнй адвокат

 

Усі  фото Максима зникли звідусіль, де він міг засвітитися. Зникло й усе його листування з Катериною в соцмережах. Зникло тієї ж ночі, коли дівчину вбили.

У телефоні Назара виявили флешкарту вбитої дівчини. Знайшли неподалік від терикону її мобільник, розколотий на три частини.

Це те, що стало відомо загалу під час слідства та суду.

Суд у Ковелі триває, однак на лаві підсудних – лише Назар Статочнюк.

 

Місця на лаві підсудних вдосталь…

 

А що ж Максим Терлецький?

У Словенії він для наших правоохоронців досі недосяжний. Поза зоною, так би мовити. Іще на початку слідства його допитали по скайпу. На тому все. Викликали двічі повістками в Україну до слідчого, проте він так і не прибув. То хворів (є довідка), то знову хворів. Такий хворобливий, знаєте.

Правоохоронці змогли оголосити про підозру лише Статочнюку. Відомостей про вручення Терлецькому у Словенії повідомлення про підозру довго не було.

Як стверджує прокурор Сергій Самчук, цей документ вручили 15 березня. Вручили разом із другим викликом до слідчого в Луцьк. Словенські правоохоронці про це повідомили. Є власноручна розписка Терлецького.

Втім, адвокат СтаточнюкаВіктор Шостак висловив 12 червня у Ковельському міськрайонному суді сумнів щодо цього. Мовляв, де документальне підтвердження ваших слів?

– Є підтвердження! – запевнив сьогодні у телефонній розмові Самчук репортера РАДАРА.

 

Німий діалог

 

Наступним логічним процесуальним кроком після оголошення підозри буде затримання. Уже є ухвала Луцького міськрайонного суду: затримати Терлецького М.Е.

В ухвалу закралась описка, два тижні її виправляли. І ось нарешті цей судовий документ перекладають англійською для оголошення підозрюваного в міжнародний розшук. Це теж складна бюрократична процедура, треба суворо дотримати низку формальностей.

Далі  мають залучити Інтерпол, далі – знову суд в Україні, щоб дозволив узяти підозрюваного під варту, знову купа формальностей, знову звернення в суд по дозвіл на видачу Терлецького – і аж тоді  екстрадиція.

Одне слово, за цей час підозрюваний може зникнути в будь-якому напрямку. Змінити прізвище, а хоч би й зовнішність і всі документи.

Зараз він є громадянином України.

Як ви розумієте, Максим Терлецький у теплих краях уважно стежить за судовим розглядом, що триває у Ковелі. Скласти у клітці компанію двоюрідному братові явно не хоче.

Однак не виключено, що спілкується з ним у соцмережах. Статочнюк у Луцькому СІЗО доступ до телефону й інтернету має.

 

Цей судний день завершився, що далі?

 

Ще не почався розгляд справи про вбивство, а у Терлецького тут, в Україні, вже з’явився адвокат. Дуже досвідчений. Сергій Ковальов. Лучани його знають.

Ковальов з’їздив до клієнта у Словенію, мав із ним конфіденційну розмову – сам на сам. Зміст цієї розмови пообіцяв не розголошувати навіть рідним Максима. Принаймні так сказав РАДАРУ. Запевняв: іще не визначився, чи братись йому за захист Терлецького офіційно.

Проте справно відвідував у Луцьку засідання суду по Статочнюку ще на стадії розслідування. Придивлявся, оцінював доказову базу. Бував і у Ковельському суді на розгляді кримінальної справи. Не прибув лише 12 червня.

Зі слів пана Шостака, Ковальов іще з вересня є офіційним захисником Максима Терлецького.

 

Ще на 2 місяці в СІЗО…

 

Увечері 12 червня інсайдери повідомили РАДАРУ, що й нововолинський адвокат Віктор Васильович Шостак відвідав Терлецького у Словенії. Окремо від Ковальова. Наприкінці травня.

І теж мав тривалу розмову з цим підозрюваним.

Кажуть, від почутого вжахнувся навіть Шостак, а його здивувати важко.

Кажуть, він порадив Терлецькому не приїздити в Україну для слідчих дій.

 

Віктор Шостак і Назар Статочнюк. Фото – РАЙОН. КОВЕЛЬ

 

Я вже розповідала: пан Шостак дуже образився на РАДАР за вислів “адвокат дия… (закреслено) дитини”.

– Чого це ви назвали мене адвокатом диявола? – сердито питав. – Ну, фільм такий є, я подивився… А навіщо гадості писати?

Нікого не називаю тут злочинцем. Дочекаємось вироку суду – принаймні щодо Статочнюка.

 

Член судової колегії Олена Восковська

 

В обвинувальному акті зазначено: Статочнюк і Терлецький діяли спільно на тому териконі. Але дочекаємось вироку суду, повторюю.

Наскільки знаю, саме пан Шостак порадив Статочнюку мовчати й не давати жодних показів проти себе.

Луцький адвокат Сергій  Полячук, імовірно, не поділяє такої правової позиції. Але теж професійно захищає юного клієнта, раз по раз повторюючи Литкіним: “Я вам не ворог, я просто його захисник”.

Як повернеться все тепер, якщо до поради про неприїзд в Україну (тобто про ухиляння від слідчих дій!) дослухаються Терлецький та його рідні? Один клієнт Шостака віддуватиметься за двох? Мовчатиме за двох? А захисники навперебій його відбілюватимуть?

Що  не кажіть, а важко бути адвокатом одразу двох… дітей, ви зрозуміли.

 

Наталя Камишникова

На фото: у Ковельському міськрайонному суді

У ТЕМУ:

Убита дівчина посміхалася з портрета, який тримала бабуся в залі суду…

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
31 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Алена
5 років тому

Пан Шостак думает что раз выходит из заседания к заседанию задурить всем так голову, что не успевают ничего по сути рассмотреть, то получится также и общественным мнением манипулировать. Как бы не так. В обществе толерантности к таким вещам нет.

воротник
5 років тому
Відповісти  Алена

так цеж оборотень, напевно. спочатку 6 отдел а тепер адвокат

Громадянин України
3 років тому
Відповісти  воротник

по-моєму, ***** продажний.

Цікаво
5 років тому
Відповісти  Алена

Хоче працювати, буде захищати, навіть таких покидьків, я знаю і особисту думку пана Шостака, і професійну.. Не хоче але мусить, він сам бачить що діло програне, а його придірки то щоб зробити видимість роботи

Громадянин України
3 років тому
Відповісти  Цікаво

МУСИТЬ.його хтось заставив.СОВІСТЬ ТРЕБА МАТИ.хоча він її давно продав

Громадянин України
5 років тому

Слідкуючи за всіма судами складається таке враження, що Полячук вже не радий що взявся за цю справу і тому ”хворіє”. А Шостак – це точно захисник неправди (висловлююсь дуже ніжно, щоб не образити). Чому він чіпляється за кожну ”букву”, за якісь метри, за те що несли тіло можливо не двоє і т.д? Чому не докаже за флешку, яким дивом вона попала в телефон Статочнюка?! А відносно того що тіло несли за його словами можливо не двоє, а троє, то це варто взяти до уваги, в цьому він може бути прав… Адже третій, на той час, був дома і маючи досвід міг легко допомогти…

Небайдужий
5 років тому

Цинічності цих *** немає меж!!! І не можу підібрати навіть слів обурення і діями адвокатів цих “дітей”, і відмороженості сімейки! …………пі-пі-пі……..

Гість
5 років тому

Чому такий “просто захисник” Статочнюка пан Шостак попхався аж у Словенію? А все дуже просто – вбивці, я думаю, ці двоє “дітей” (дияволів). Все настільки очевидно в цій справі, що якщо оце із Словенії з’явиться, то будуть сидіти за групове вбивство. Не заважало б ще підключити і третього, який допоміг так професійно приховати всі сліди цього страшного вбивства. Будуть ці “просто” адвокати цих “просто дітей” тягнути судовий процес, поки не закінчиться півтора року перебування під слідством Статочнюка. А потім – пий, гуляй, вбивай. “Хороша” родина і адвокати відмажуть. Панове Полячук і Шостак, криваві гроші вам ідуть у користь, ви дійсно не відчуваєте жодних сумнівів коли захищаєте вбивць невинної дитини?

Віка
5 років тому
Відповісти  Гість

О, я теж про третього думала, того, хто знайомий з криміналом та методами замітання слідів.
А про Шостака можу лише одне думати-…..
Для мене ця людина назавжди асоціюватиметься з убивцями невинної дічинки.

Валентина
5 років тому
Відповісти  Віка

Віко. там не один “знаток” з криміналом, а два Про що збирається свідчити дідусь ? Про те, що він “заганяв” цих виродків спати ? Так він же з жінкою ввечорі (десь біля 20 год ) поїхав до себе в село До вбивства вони рідко приїздили А от після- сиділи весь час Про те, що раптово 2 серпня вивіз внукі в з Нововолинська ? Чому це було зроблено нашвидкоруч І внучку теж забрали Ще ніхто не знав про зникнення Каті Отже вони знали вже НЕ засудить наш “гуманний” суд. тл засудить Божий Якщо це непонолітнє вже наколки робить. то вам, Нешановна мамочко. ЩАСТЯ ПРИВАЛИЛО Маєте сусіда, який теж почав з ” малолетки” Чим закінчилось- ви знаєте

Анатоль_
5 років тому

Горітимете у смолі, два братці і маман за компанію. У одному казані. І чорти дрова, щосекунди, у топку будуть підкидати. Якщо тільки це ви ту нещасну дівчинку вбили.

Іван З.
5 років тому

Чому ви більше не написали нічого про сміттєпереробний комбінат? Чим справа скінчилася? Побудують за 2 тижні,а потім скажуть упс… а ми тут організували екопротеїн сміття. СуперКомбінат який переробляє картоп,пластику,резину,і органічні рештки людей ,свиней,і курей у протеїнову речовину,якою в європі будуть годувати біологічно чисту худобу і продавати гарно запаковану в віддраєних до блиску супермаркетах?

editor
5 років тому

Юристи, роз’ясніть, будь ласка: адвокат має право рекомендувати клієнту ухилятись від слідчих дій?
Бо неприбуття підозрюваного на допити – це ж ухилення, так?

Віка
5 років тому
Відповісти  editor

Якщо є докази, що адвокат радив підзахисному ухилятись від слідчих дій, то це протизаконно, адже адвокат намагається допомогти злочинцю уникнути відповідальності за скоєний злочин. Такий адвокат стає опосередковано співучасником злочину.

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  Віка

Дуже дивно, що адвокати їздили у Словенію. А чому не поїхав обласний прокурор. А начальник поліції? У службове відрядження. Там і пояснили б що й до чого. Показали б відео бідної дитини. Фотографії… Протоколи допитів підозрюваного і тому подібне.

Віка
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

Якби прокурор та судді були зацікавлені у справедливому суді, то Терлецький сидів би на лаві підсудних разом із Статочнюком вже добрих пів року.
На мою думку, оті беззмістовні дебати та перепалки між прокурором та стороною захисту обвинувачених не що інше, як продуманий фарс…для картинки. Нормальний прокурор давно б вимагав та домігся екстрадиції Терлецького. Почитайте рішення судів у подібних справах у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  Віка

Забагато волі адвокатам. Хіба ви не бачите, що вони затягують час? А те, що брешуть на користь підозрюваних? Чому суддя, після того, як вони давали клятву говорити правду не притягає їх до відповідальності? Покриваючи імовірних злочинців та даючи імовірним вбивцям поради для уникнення заслуженої відповідальності, вони уподібнюються тим самим злочинцям. Чому закон не карає за неправду і юридичні провокації у судах? Чому батьки покійної К.Літкіної не вимагають відводу адвокатської команди Статочнюка і Терлецького? Невже адвокати потерпілої сторони не можуть приловити на брехні Шостака? Знаєте, на мою думку, все це аж занадто далеко зайшло! Кого чи чого ми соромимося? Все потрібно називати своїми іменами: злодія – злодієм, вбивцю – вбивцею, брехуна – брехуном. Не бійтеся!

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

аджвокат не присягається говорити правду. В нього своя адвокатська етика. 🙁 Відвід адвокатів не передбачений КПК.

Громадянин України
5 років тому

Читала що Аваков привітав і гордиться професійністю Луцьких поліцейських, бо врятували життя хлопцеві. А чи привітає він і погордиться ”професійністю” тих, хто проводить судові процеси відносно вбивства Каті? Адже ця справа була в нього під контролем. Невже на беззаконня немає законів?

Юрист
5 років тому

Звичайно, захищати підозрюваних справа нелегка, тим більше у такій справі. Шостак – професіонал своєї справи. На його місці міг бути інший адвокат і так само прискіпливо ставився б до всього процесу і т.д. Він виконує свою роботу. Суд встановить винних. Ми не знаємо, що він сам переживає, що діється в його душі. Якщо адвокат встане і скаже, що його підзахисний винний – це вже не адвокат. Для цього Закон і визначає змагальність процесу. прокурор – для обвинувачення, адвокат – для захисту. Звичайно, горе в сімї непоправиме, пережити батькам це дуже важко. Крім суду є ще суд Божий і про це не слід забувати. в наш час дуже швидко все повертається бумерангом. ТОму на вбивць чекає небесна кара….

editor
5 років тому
Відповісти  Юрист

Він захищає від правосуддя, я так думаю. Не від прокурора, а від правосуддя. Доказ тому – візит у Словенію.

Віка
5 років тому
Відповісти  Юрист

Професійний юрист не покладає надії на уявний Божий суд, у юриста, як і у адвоката є більш реальні джерела – Конституція і Крімінальний кодекс. Ось це не потрібно забувати. Убивство реальне, а не уявне, тому реальний суд і повинен встановити убивць і покарати. Я особисто дуже шкодую, що відмінили смертну кару. Я- за найвищу міру покарання для покидьків, які вбили таку красу. Судова психіатрія мовою сухих термінів доводить- убивця НІКОЛИ не стане повноцінним громадянином, сином, батьком, братом…бо в момент скоєнняубивства він перестав бути ЛЮДИНОЮ з нормальними психічними реакціями.
А забувати не слід лише одне- по-звірячому вбита невинна юна дівчина і вбивці не покарані й досі, мало того, процес затягується, прокурор, судді, адвокати підозрюваних роблять усе, щоб винні не були покарані. Про це говорить найгрубіше порушення- не екстрадований і досі другий підозрюваний. Адвокати підозрюваних ширяють до Словенії, як діти до школи. Питання- чи були допитані адвокати підозрюваних? Адже вони спілкувались з підозрюваним, який ухиляється від відповідальності. Тут порушення на порушенні. А Ви як маленька дитина, що розраховує на фею, розраховуєте на уявну справедливість від уявних справедливців.

Аня
5 років тому
Відповісти  Віка

Ви так багато пишете….і все на емоціях. я вас повністю підтримую у ваших судженнях та поділяю вашу думку щодо вини хлопців, але ви пишете дурниці з юридичної точки зору.
1. Адвокат, як і священник, не може бути допитаний на предмет його розмови з клієнтом (священник не може бути допитаний про сповідь).
2. Екстрадиція – дуже складний і бюрократизований процес. Як не крути – ми ж хочемо щоб усе було законно і тому треба дотримуватись процедури.
3. Ми не знаємо всього того, що є у матеріалах провадження, тому не можемо говорити, що прокурор\суд щось зробив\не зробив, які слідчі дії проведені, які експертизи призначені та які результати їх проведення.
4. Адвокат Шостак – професіонал своєї справи. І як би ми не пінилися – він мусить робити свою роботу. В кінці кінців ми не знаємо, що в нього в душі коїться.
Я за те, щоб винні були справедливо покарані, але давайте не будемо чіпати прокурорів\суддів\адвокатів – це їх робота, кожному – своє. Хтось мусить бути “поганим”, “хорошим”.
Всі “експерти”, що тут пишуть – підчитайте процесуальне і не тільки законодавство, бо емоції ваші зрозумілі, а те чого ви лізете туди, де нічогісінько не розумієте – не дуже.

Громадянин України
5 років тому

Про яку душу ви говорите?! Якщо про черству – то це правда. Захистити винного він повинен, але не оправдати його вину і зробити невинним. Я розумію що справжній адвокат, в якого дійсно ”діється щось в душі”, повинен захищати так, щоб дали мінімальний термін покарання, а не максимальний. А коли він оправдовує всіма силами винного ( флешка; зникла переписка; раптовий виїзд за кордон; Вікторія Гуліта сказала неправду відносно того що Максим поїхав в Словенію, він в той час ще був у селі, можете перевірити якого числа перетинав кордон, обіцяний детектор не пройшли і т.д, все це говорить про причетність до злочину), то який він адвокат?! Хіба що такий, яким його назвали…. Гляньте в його очі, там все написано…

Гiсть
5 років тому

В цiй справi стiльки порушень, що складаеться враження, що ВСI службовi особи грають на сторонi пiдозрюваних (помилки при складаннi важливих документiв, зниклий вiдбиток пальця, телефон у пiдозрюваного, вiдвiдини Шостаком Терлецького i т.д). Невже немае на порушників жодного впливу, не несуть жодної вiдповiдальностi за цi порушення? Це ж також е кримiнал! Чому не розглядаються у вiдповiдних iнстанцiях цi протизаконнi дiї?
I взагалi, шановнi юристи, пiдкажiть родинi вбитої дiвчинки, та i нам, читачам, хто повинен цими речами займатись. Проведiть, будь ласка, урок лiкбезу.

Віка
5 років тому
Відповісти  Гiсть

Висловлю свою думку. На превеликий жаль, уся судова та правоохоронна система на сьогоднішній день в Україні просто зруйнована. Судочинство діє не у правовому полі, а в грошовому. Закони й раніше працювали через раз, але сьогодні Закони не працюють навіть через раз.
Що робити у данній ситуації, як намене, звертатись куди тільки можливо- у всі вищі інстанції, поясню чому- усім, хто може вплинути на законний розвиток суду батьки та дід не зможуть проплатити, грошей не вистачить.
Звертатись в обласні органи прокуратури, до Генеральної, до самого Авакова, який обіцяв взяти на контроль цю справу. Повторюю ще раз- УСІМ не зможуть заплатити.
Поки ще триває суд, батьки та рідні Катюші беріться за ручки, клавіші комп’ютера та пишіть усюди, надайте найширшого розголосу цій справі та показушному суду.
Когось все-одно зачепите чи словом, чи розколупаєте залишки совісті. Адже у більшості з теж є діти…

Віка
5 років тому
Відповісти  Гiсть

Я б порадила звернутись до знаної адвоката Монтян- людина принципова, чесна та безстороння. Правозахисник з великої букви. Вона саме адвокат з кримінальних справ. Не думаю, що ви заплатите більше, ніж зараз платите.
У резонансній справі Коцаби ця смілива жінка працювала безкоштовно.

Віка
5 років тому

Можливо сусіди знають, а хто батько Максима Терлецького? Це не той Едуард Терлецький, що був Свідком Єгови та близько року тому помер?

Громадянин України
5 років тому
Відповісти  Віка

Десь раніше читала на Радарі що підозрюваний Терлецький Максим Едуардович. Але чи це той Едуард чи інший – я не знаю.

Альона
5 років тому

Терлецький-це дівоча фамілія матері Максима.

валентина
3 років тому

Как бы вы не шановный панок адвокат захищали бы убийцу твоей дитини або внука?.. ти як удав медленно душишь родню пострадавших. а змеенышей выгораживаешь. Но в жизни все возращается бумерангом….Бойся слез обиженного, ведь он будет просить о помощи у БОГА, и Бог ему поможет, а тебя не сразу, но накажет