Що роблять волинські правоохоронці для затримання другого підозрюваного у вбивстві Катерини Литкіної?

Хто захищатиме Максима Терлецького, який мешкає у Словенії? 

РАДАР дізнався…

 

2 червня Луцький міськрайонний суд ухвалив ЗАТРИМАТИ неповнолітнього Терлецького Максима Едуардовича, якому у Словенії вже вручили повідомлення про підозру у вбивстві 16-річної Катерини Литкіної.

Страшний злочин скоєно в ніч проти 2 серпня 2016 р. у Нововолинську на териконі закинутої шахти №3.

Максим Терлецький приїздив того літа зі Словенії, де проживає кілька років, у гості до двоюрідного брата – Назара Статочнюка. Обидва вони – майже однолітки Каті.

Назар і Катя мешкали на околиці Нововолинська по сусідству.

Поки зниклу дівчину шукали, хлопці поквапливо виїхали за кордон. Назар невдовзі повернувся.

10 серпня Катю – те, що від неї лишилося, – знайшов батько.

 

Бабуся й батько Каті. Ліворуч – їхнй адвокат

 

Усі  фото Максима зникли звідусіль, де він міг засвітитися. Зникло й усе його листування з Катериною в соцмережах. Зникло тієї ж ночі, коли дівчину вбили.

У телефоні Назара виявили флешкарту вбитої дівчини. Знайшли неподалік від терикону її мобільник, розколотий на три частини.

Це те, що стало відомо загалу під час слідства та суду.

Суд у Ковелі триває, однак на лаві підсудних – лише Назар Статочнюк.

 

Місця на лаві підсудних вдосталь…

 

А що ж Максим Терлецький?

У Словенії він для наших правоохоронців досі недосяжний. Поза зоною, так би мовити. Іще на початку слідства його допитали по скайпу. На тому все. Викликали двічі повістками в Україну до слідчого, проте він так і не прибув. То хворів (є довідка), то знову хворів. Такий хворобливий, знаєте.

Правоохоронці змогли оголосити про підозру лише Статочнюку. Відомостей про вручення Терлецькому у Словенії повідомлення про підозру довго не було.

Як стверджує прокурор Сергій Самчук, цей документ вручили 15 березня. Вручили разом із другим викликом до слідчого в Луцьк. Словенські правоохоронці про це повідомили. Є власноручна розписка Терлецького.

Втім, адвокат СтаточнюкаВіктор Шостак висловив 12 червня у Ковельському міськрайонному суді сумнів щодо цього. Мовляв, де документальне підтвердження ваших слів?

– Є підтвердження! – запевнив сьогодні у телефонній розмові Самчук репортера РАДАРА.

 

Німий діалог

 

Наступним логічним процесуальним кроком після оголошення підозри буде затримання. Уже є ухвала Луцького міськрайонного суду: затримати Терлецького М.Е.

В ухвалу закралась описка, два тижні її виправляли. І ось нарешті цей судовий документ перекладають англійською для оголошення підозрюваного в міжнародний розшук. Це теж складна бюрократична процедура, треба суворо дотримати низку формальностей.

Далі  мають залучити Інтерпол, далі – знову суд в Україні, щоб дозволив узяти підозрюваного під варту, знову купа формальностей, знову звернення в суд по дозвіл на видачу Терлецького – і аж тоді  екстрадиція.

Одне слово, за цей час підозрюваний може зникнути в будь-якому напрямку. Змінити прізвище, а хоч би й зовнішність і всі документи.

Зараз він є громадянином України.

Як ви розумієте, Максим Терлецький у теплих краях уважно стежить за судовим розглядом, що триває у Ковелі. Скласти у клітці компанію двоюрідному братові явно не хоче.

Однак не виключено, що спілкується з ним у соцмережах. Статочнюк у Луцькому СІЗО доступ до телефону й інтернету має.

 

Цей судний день завершився, що далі?

 

Ще не почався розгляд справи про вбивство, а у Терлецького тут, в Україні, вже з’явився адвокат. Дуже досвідчений. Сергій Ковальов. Лучани його знають.

Ковальов з’їздив до клієнта у Словенію, мав із ним конфіденційну розмову – сам на сам. Зміст цієї розмови пообіцяв не розголошувати навіть рідним Максима. Принаймні так сказав РАДАРУ. Запевняв: іще не визначився, чи братись йому за захист Терлецького офіційно.

Проте справно відвідував у Луцьку засідання суду по Статочнюку ще на стадії розслідування. Придивлявся, оцінював доказову базу. Бував і у Ковельському суді на розгляді кримінальної справи. Не прибув лише 12 червня.

Зі слів пана Шостака, Ковальов іще з вересня є офіційним захисником Максима Терлецького.

 

Ще на 2 місяці в СІЗО…

 

Увечері 12 червня інсайдери повідомили РАДАРУ, що й нововолинський адвокат Віктор Васильович Шостак відвідав Терлецького у Словенії. Окремо від Ковальова. Наприкінці травня.

І теж мав тривалу розмову з цим підозрюваним.

Кажуть, від почутого вжахнувся навіть Шостак, а його здивувати важко.

Кажуть, він порадив Терлецькому не приїздити в Україну для слідчих дій.

 

Віктор Шостак і Назар Статочнюк. Фото – РАЙОН. КОВЕЛЬ

 

Я вже розповідала: пан Шостак дуже образився на РАДАР за вислів “адвокат дия… (закреслено) дитини”.

– Чого це ви назвали мене адвокатом диявола? – сердито питав. – Ну, фільм такий є, я подивився… А навіщо гадості писати?

Нікого не називаю тут злочинцем. Дочекаємось вироку суду – принаймні щодо Статочнюка.

 

Член судової колегії Олена Восковська

 

В обвинувальному акті зазначено: Статочнюк і Терлецький діяли спільно на тому териконі. Але дочекаємось вироку суду, повторюю.

Наскільки знаю, саме пан Шостак порадив Статочнюку мовчати й не давати жодних показів проти себе.

Луцький адвокат Сергій  Полячук, імовірно, не поділяє такої правової позиції. Але теж професійно захищає юного клієнта, раз по раз повторюючи Литкіним: “Я вам не ворог, я просто його захисник”.

Як повернеться все тепер, якщо до поради про неприїзд в Україну (тобто про ухиляння від слідчих дій!) дослухаються Терлецький та його рідні? Один клієнт Шостака віддуватиметься за двох? Мовчатиме за двох? А захисники навперебій його відбілюватимуть?

Що  не кажіть, а важко бути адвокатом одразу двох… дітей, ви зрозуміли.

 

Наталя Камишникова

На фото: у Ковельському міськрайонному суді

У ТЕМУ:

Адвокат порадив Терлецькому не приїздити на слідство в Україну?..

Прочитав сам? Поділись з іншими: