– У них немає доказів, – каже адвокат.

– Доказів достатньо, – запевняє керівник слідчої групи, що розслідує звіряче вбивство 16-річної дівчини.

Початок тут: “Один підозрюваний у справі вже є. Беруть під варту”   http://radar.in.ua/odyn-pidozryuvanyj-u-vbyvstvi-vzhe-ye-berut-pid-vartu/

НІЧНИЙ РЕПОРТАЖ

Біля будівлі суду на вулиці Гагаріна стоять 5 автомобілів. На другому поверсі горить світло. Кілька хвилин на першу – ночі, ночі! На вході в суд немає охоронця – усе ж таки неділя почалась.

Зате на другому поверсі досить велелюдно.

Начальник слідчого управління ГУ НП у Волинській області, заступник начальника ГУ НП Наталя Пасічник – у білій сукні. Заступник начальника Нововолинського відділу поліції Андрій Литвин, керівник слідчої групи з розкриття вбивства 16-річної дівчини. – у синьому светрі, неголений.

Тут-таки його підлеглі та ще один слідчий із Луцька. Є представник прокуратури. Ну, і колоритний адвокат Віктор Шостак – колишній колега поліцаїв, працював свого часу в УБОЗі.

На лаві в залі – худорлявий коротко стрижений хлопець у темному спортивному одязі. Це підозрюваний. Поряд – іще досить молода жінка, його мати. Вони напружено мовчать, а от у коридорі та судовому залі жвавий рух.

Поки суддя Орися Ференс-Піжук у нарадчій кімнаті готує ухвалу, правоохоронці перемовляються, кудись телефонують. І намагаються допомогти секретареві судового засідання – якась проблема з комп’ютером, адже весь процес фіксують (аудіозапис).

Нарешті з технікою розібралися. Близько першої години суддя входить у зал і починає зачитувати ухвалу. Зібрано, на думку суду, достатньо доказів, аби неповнолітнього Назара С. взяли під варту. За підозрою у вчиненні вбивства, ст.115 ККУ.

Хлопець, якому у відділку пізно ввечері оголосили про підозру, свою причетність до злочину категорично заперечує. Наразі він мовчить, а суддя дочитує: під варту на 60 днів, без застави.

Мати кричить: “Він був у хаті, він не винен!” Заходиться несамовитим плачем. Їй викликають “швидку”.

Син надалі мовчить. Його заводять у “клітку”, чекають на конвойний транспорт. Він відвертається, стоїть обличчям до стіни.

“Швидка” приїздить раніше за машину поліції. Назара С. (він же Назар Т.) виводять у кайданках. Розпачливий жіночий крик чути на весь поверх.

– У них немає доказів, – каже адвокат. – Мій клієнт сидів удома, грав у різні ігри на комп’ютері. І двоюрідний брат його – грав. Якраз о тій порі.

– Ми зібрали достатньо доказів, – лаконічно сказав мені керівник слідчої групи.

Він і його колеги мріють відіспатися. 8 діб безперервної напруги. На каві й на валідолі.

Перший пішов – у СІЗО. Але чимало питань іще досі без відповідей.

“Вдарив по голові невстановленим предметом…” Це ж як вдарив і чим, якщо череп розтрощено на 17 уламків.

Нікого не називаю злочинцем. Слідство триває. Щупленький Назар, студент електромеханічного коледжу, сьогодні вперше в житті проведе ніч за гратами.

Під час обшуку в нього вилучили одну річ, походження якої він не може пояснити. Раніше вона була у Каті.

Наталя Камишникова

Фото – з сайта Нововолинського міського суду

Прочитав сам? Поділись з іншими: