Максима Терлецького – другого підозрюваного у вбивстві – нарешті оголосили в міжнародний розшук.

Однак у його екстрадиції зі Словенії не зацікавлені  родичі й адвокати Статочнюка…

 

Це засідання Ковельського міськрайонного суду у справі вбивства Катерини Литкіної не віщувало жодних сенсацій і несподіванок.

Мали заслухати двох нововолинських судмедекспертів: Савченка і Війтовича. Однак пан Савченко поїхав у відрядження, а пан Війтович повважав за недоцільне давати покази без свого начальника.

Тож 29 серпня замість допиту свідків відбулася чергова юридична перестрілка між адвокатами обвинуваченого і прокурором. Активну участь узяла в ній і адвокат потерпілої – Елла Бордюженко.

 

Пані Бордюженко наполягала на повторному огляді місця події з відеофіксацією деталей ландшафту і рельєфу.  Проте суд їй відмовив

 

Мама Каті – Вікторія Литкіна цього разу приїхати здалеку не змогла. День суду збігся з її днем народження, але нині їй не до святкувань.

Незадовго перед тим відзначив у луцькому СІЗО своє 17-річчя обвинувачений у вбивстві Назар Статочнюк. За гратами він перебуває вже рік. Мати регулярно передає йому величенькі пакети з усім необхідним. 

Каті у вересні виповнилося б 18. На дитячий цвинтар у Нововолинську їй приносять лише квіти.

Максиму Терлецькому, якого теж обвинувачують у вбивстві юної красуні, 18 виповниться в листопаді. Він усе ще насолоджується життям удома – у Словенії.

1 серпня Луцький міськрайонний суд ухвалив узяти його під варту як підозрюваного у тяжкому злочині. Дещо раніше Терлецького оголосили в міжнародний розшук. Це означає: вільно виїхати зі Словенії за своїми документами він не зможе – його затримають на кордоні.

Однак дід обох підозрюваних (відставний міліціонер)  і вітчим Назара Статочнюка  (капітан поліції), мабуть, не зацікавлені у його прибутті  в Україну.

 

Валерій Терлецький кричав і буквально ліз в об’єктив, хоча його я не збиралася фотографувати.

Добре, хоч очі не видер…

 

Адвокати Статочнюка в екстрадиції Терлецького-молодшого не зацікавлені теж. Поки їхній клієнт мовчить і не дає жодних показів, вони намагаються розбити всі доводи обвинувачення.

29 серпня вони зажадали, аби суд не брав до уваги висновків експерта Інни Кравчук – начальника відділу криміналістики  Волинського обласного бюро судмедекспертизи. Мовляв, була порушена процедура: поліція нібито не надала експерту всієї кримінальної справи у паперовому вигляді, а тільки деякі документи і пакет із фрагментами тіла.

Прокурор Сергій Самчук доводив, що формальностей було дотримано.

 

 

Адвокати Віктор Шостак і Сергій Полячук разом із матір’ю обвинуваченого Вікторією Гулідою  вкотре домагались, аби суд замінив Статочнюку тримання під вартою на домашній арешт. Запевняли, що тікати від правосуддя він не буде.

Обурювало їх, що на суді він перебуває у загратованій клітці, а не у прозорій. Хоча така є в іншому залі Ковельського міськрайонного суду.

Та найбільше збурило всіх захисників обвинуваченого у вбивстві те, що я вряди-годи фотографую їх у залі суду. (Інших репортерів того дня не було.)

Першим заявив претензії пан Шостак. Його підтримав пан Полячук.

Виявляється, мої репортажі згубно впливають на їхню репутацію і створюють їм великий психологічний дискомфорт!..

 

 

Мати Статочнюка нервово стверджувала, що пані Камишникова формує хибну громадську думку щодо судового процесу, перекручує факти, а її читачі “у своїх уїдливих коментарях навіть закликають до самосуду”.

Особливо допік пані Гуліду мій давній матеріал “Кров на шортах, заява зі Словенії, диявольське вбивство”.

– Уже ті шорти 46 чи 47 разів брали на експертизу і зрештою повернули нам, бо ця крапля крові нічого не доводить, – вигукувала представниця інтересів неповнолітнього. – А вона так розписала – “закривавлені шорти”!..

Я перечитала той текст і не виявила жодних перекручень . “Закривавлених шортів” – теж. Можете переконатися самі – посилання внизу. Що було відомо на той момент, виклала акуратно.

Подав голос із клітки обвинувачений: “Я не бажаю, щоб мене фотографували!”

 

Це фото зроблено ще у липні – на ВІДКРИТОМУ судовому процесі

 

Я нагадала присутнім статтю 34 Конституції, яка дозволяє будь-якому громадянину України вільно збирати і поширювати інформацію. А ця становить особливий суспільний інтерес. Нагадала також, що судовий процес є відкритим, заборони на фотознімання немає.

Відповідну статтю закону зацитував прокурор С.Самчук.

Порадившись на місці, колегія суддів дозволила мені фотографувати всіх, окрім обвинуваченого і його захисників – щоб не відволікала їх “від виконання обов’язків”.

Ну, ще можна фоткати рибок у водоймі біля самого входу в суд. Там дуже гарний дворик.

 

І кожен думав про своє… Обвинувач і захисник дивляться на золотих рибок

 

Адвокат Віторії Литкіної – Елла Бордюженко приїздить сюди з Луцька. Раніше вона працювала у прокуратурі

 

Буде цікаво простежити, чи на всіх репортерів пошириться ця заборона. Не втрачаю надії, що на процес завітають представники ковельських та обласних видань. Адже справа поволі, але рухається до фіналу.

Що рухається поволі – визнали самі судді. Щоправда, дорікнули за це прокурору. Адже треба вислухати кількох неповнолітніх свідків, а також судмедекспертів, які 29 серпня не прибули. Треба оглянути низку письмових доказів.

Щоразу адвокати Статочнюка енергійно відробляють свій гонорар, влаштовуючи полеміку з першого-ліпшого приводу. А тримати неповнолітнього під вартою можна не більш як півтора року.

Цього разу йому знову продовжили термін перебування у луцькому СІЗО – до 26 жовтня.

 

 

А наступне засідання відбудеться 15 вересня о 15.00.

 

Світлина нечітка, бо фотоспалах мені теж заборонили  🙁

 

Ну, а щодо хрестика в заголовку… Пані Гуліді дуже пасує маленька чорна сукня з розкішним декольте.

Привертає увагу і масивний хрест на грудях. Стильний аксесуар!

 

Наталя Камишникова

 

У ТЕМУ:

Кров на шортах, заява зі Словенії, диявольське вбивство

Прочитав сам? Поділись з іншими: