20 липня 2016
article2547.jpg

Сільський голова спитав міського голову, чому той чинить тиск на депутатів та активістів Старолішнянської сільради, які працюють у Нововолинську. Через керівників установ їх викликають до мерії і натякають: можеш позбутися роботи.

Учора зранку у приміщенні Старолішнянської сільради панувала оманлива тиша. Прибічники об’єднання з Нововолинськом стали трохи обережнішими, бо поліція, кажуть, склала вже ДВА адмінпротоколи про їхні самоуправні та хуліганські дії.

Сільський голова поїхав до Іванич на сесію районної ради, куди його запросили. Біля сільради висіли на дошці оголошень результати опитування. Ніким не підписані.
Бо в Нововолинську є поле чудес і Ельдорадо…

Я послухала міркування секретаря ради Тетяни Никонюк щодо “неприємної ситуації”. На думку пані Тетяни, колотнечу спричинила… письмова пропозиція Литовезької сільради об’єднати дві сільські громади. Ця пропозиція надійшла ще у березні. У червні — пропозиція від Нововолинської міськради.


Поки сільраду “сватали”, для мешканців Космівки і Будятич зробили автобусну зупинку


Баюру здолали…
Ці три фото — з сайта Старолішнянської сільради

Секретар ради розповіла, що на останній сесії голосували щодо об’єднання двічі. За першим разом, каже, 8 депутатів і сільський голова віддали голос за об’єднання Старолішнянської та Литовезької територіальних громад. За другим разом (це коли здійнявся галас і вже доходило до шарпанини) 7 депутатів проголосували “за Литовеж”, 7 — “за Нововолинськ”.

Сільський голова, запевняє секретар, сказав: “Якщо громада за Нововолинськ, то і я за Нововолинськ”.


Шини можна не тільки палити…

А потім у неробочий час хтось побачив Максиміва з литовезьким головою Іванчуком, сільська новина вмить обросла припущеннями і підозрами… і вже наступного дня збурені люди прийшли до сільського голови з вимогою підписати рішення сесії про об’єднання старолішнянської громади з нововолинською.


Протести теж — по буднях, у робочий час 🙂

Колотнеча тривала 15 липня (у п’ятницю), 18-го і 19-го.
Про події 15 і 18 липня — тут.
Стару Лішню сватає Сапожніков! Громада гуде
Колотнеча у  Старій Лішні триває: наряд поліції та бунт парафіян

А от учора у сільську раду — невдовзі після мого візиту — зійшлися-з’їхались прибічники обох варіантів об’єднання. Спочатку підтягнулися “за Нововолинськ” (режисують процес, як стверджують селяни, деякі працівниці сільради і колишня “головиха”). А тоді наспіли ті, що “за Литовеж”.

Дебатували затято.


Хатина навпроти сільради

Напружену обстановку дещо розрядив сільський голова, який повернувся з Іванич. Він сказав, що консультується зараз із юристом, вчитується у букву закону — і цілком імовірно, що Старолішнянська громада може зберегти самостійність.


Логотип Старолішнянської сільради

Найближчим часом Максимів дістане детальні роз’яснення в луцькому Центрі реформ.

Зі слів сільського голови, до Сапожнікова він учора прийшов не сам (тобто розмова не була таємним “договорняком”). І насамперед спитав міського голову, чому нововолинські владці чинять адміністративний і психологічний тиск на депутатів та активістів Старолішнянської сільради, які працюють у Нововолинську.


Совковий сапогізм

Через керівників міських бюджетних та інших установ людей по одному викликають до мерії і доиитуються: чому не хочете об’єднання сільради з Нововолинськом? Натякають, що інакомислячий  може позбутися роботи.

Н.Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: