– Навіщо ті нові свідки? Ми ж одразу сказали, що готові співпрацювати зі слідством і давати покази, – адвокати Максима Т. , якого поряд із Назаром С. обвинувачують у жорстокому вбивстві, виглядали невдоволеними.

Адже захист потерпілих заявив у ковельському суді про необхідність допитати свідка, який НЕ проходив у справі про вбивство дівчини.

І хто його знає, що він скаже…

 

43-річний чоловік, що мешкає в Нововолинську поблизу териконів, мовчав понад 2 роки. Але зрештою наважився…

Не те щоб геть зовсім мовчав – ходив тоді, у 2016-му, на сповідь чи просто порадитись до священика. Той сказав: “Чини по совісті”. Але бита життям мати цього свідка була категорично проти: “Мовчи”.

Ну, й мовчав.

 

 

На суді 8 листопада він засвідчив:

 – День той, 1 серпня 2016 року,  пам’ятаю дуже добре, бо замінював проводку. Потім допізна дивився телевізор. І вийшов перекурити.

Темно, тихо, раптом моторошний жіночий чи дівочий крик. Саме з терикону. Мені мурашки по шкірі, за все життя такого не чув.

Колись у 90-х там зарізали жінку, то й вона кричала… Але цей крик був іще страшнішим. Тривав 2-3 секунди, стих. Мені було дуже не по собі. Пішов у хату, розповів матері, сказав: “Може, поліцію викликати?”

Вона: “А може, не треба?”

Мовляв, чув, але ж не бачив нічого… І полягали спати.

 

 

Їхня хата – за пару сот метрів від терикону третьої шахти. Там часто і п’янки-гулянки, і наркомани ширяються, і саморобний “кальян” –  бульбулятор у ходу. Розкладають багаття, смажать шашлики, горлають-співають. Біля хати добре чути окремі фрази.

Але тієї ночі – пітьма і тиша. Лише цей крик, який рвав душу.

 

 

Свідка довго не відпускали адвокати підсудних – Назара С. і Максима Т.  Закидали запитаннями:

– А якої тональності був крик? А  з якого віку ви курите? Скільки цигарок викурюєте за один раз? Хто мешкає з вами у хаті? А на другій половині хати? Назвіть їхні прізвища, телефони…

 – А чому ви не заявили у поліцію? Хіба ви не знаєте, що за недонесення про злочин настає кримінальна відповідальність?..

Останнє питання – про недонесення – задав В.Шостак. Тут без коментарів, бо слів нема…

Загалом виглядало: на свідка тиснуть, залякують. Але він уже прийняв для себе рішення – чинити по совісті – і  тримався спокійно.

Дякуємо, Олександре. Від усього Нововолинська. Вчинити по совісті легше, ніж гризтися все життя.

А тепер – чому це було важливо. Бо доводить, що вбивство було скоєно з ОСОБЛИВОЮ жорстокістю. Не “впала і вдарилась об камінь”, не “штовхнув, ударив, але не мав наміру вбивати”, а вбили з садистською жорстокістю.

І це збільшує термін покарання. Ну, теоретично.

 

Наталя Камишникова

 

У ТЕМУ:

Що скаже зараз свідок? Суд онлайн

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: