Директором ДП “Шахта №9 “Нововолинська” керівництво Міненергетики призначило Василя Рудця ще рік тому – задля переведення підприємства у третю групу, фактично на закриття.

Увесь цей час він керував умовно, на папері. Адже трудовий колектив категорично проти реструктуризації.

Що це таке – нововолинці знають не з чуток. Закриті копальні №2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 стали довічною ганьбою для тих, хто ухвалював і погоджував “реструктуризацію” цих підприємств. Зараз закривають першу шахту. Лишилися на плаву “Бужанська” і дев’ята.

У міністерстві зухвало закопують/відкатують сотні мільйонів гривень по кожній шахті, що йде під закриття. Тим часом сотні людей втрачають робочі місця, а місто – перспективу.

Отже, Рудець був суто умовним директором… Та от сьогодні РАДАРУ повідомили: Василь Іванович уже активізувався! Зареєстрував статут ДП “Шахта №9 “Нововолинська” – в Іваничівському районі. І там зазначено, що ДП діє у відповідності з наказом №550 Міненерго від 21 серпня 2015 р.

На думку нашого інсайдера, це означає повільну смерть копальні, яка може успішно працювати ще добрий десяток років і на якій нещодавно задіяли нову лаву.

 

 

Також це означає, що міністр енергетики Ігор Насалик не дотримав обіцянки, яку дав керівництву ДП “Волиньвугілля” і шахтарським профспілкам.

На нещодавній зустрічі у Києві міністр запевняв, що жодних дій згідно з наказом №550 (про переведення шахти у третю категорію, під закриття) НЕ БУДЕ. Однак тихцем шахту вже перетворили на дві юридичні особи. Так само, як було на першій: ДП на кілька працівників, яким керував Онопрієнко, і ВП (відокремлений підрозділ), який іще повноцінно працював – під керівництвом Ковтуна.

Зараз 9-ту, яка видобуває вугілля, очолює Володимир Юрків. А на тій 9-й, яку днями зареєстрували в Литовежі, Василь Рудець припускають стривожені гірники – готується повторити недолугий “подвиг” із поквапливим, каламутним закриттям шахти №5.

 

Шахту №5 уже добили…

 

Отже, трудовий колектив 9-ї та керівника ДП “Волиньвугілля” Андрія Пилипюка в міністерстві брутально надурили?

На “роздвоєній” шахті може відбутися серйозна акція протесту. Сценарій бездарно вбитої п’ятої тут не пройде.

 

Наталя Камишникова

ДОВІДКОВО

МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НАКАЗ від 21.08.2015                                        м. Київ                                               № 550

Про створення ДП «Шахта № 9 «Нововолинська» шляхом виділу

Відповідно до Господарського кодексу України, законів України «Про управління об’єктами державної власності», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 696-р «Про ліквідацію деяких збиткових вугледобувних підприємств» та враховуючи лист Державного підприємства «Волиньвугілля» від 30.07.2015 № 1124/2.2/11.2-13

 НАКАЗУЮ:

 1. Виділити зі складу Державного підприємства «Волиньвугілля» Відокремлений підрозділ «Шахта № 9 «Нововолинська» (далі – ВП «Шахта № 9 «Нововолинська») і створити на його базі Державне підприємство
  «Шахта № 9 «Нововолинська» (далі – ДП «Шахта № 9 «Нововолинська») (адреса: 45400, Волинська обл., Нововолинськ, Шахта № 9).
 2. Утворити комісію з реорганізації ДП «Волиньвугілля» шляхом виділу ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» у складі згідно з додатком 1.
 3. Затвердити План заходів з реорганізації ДП «Волиньвугілля» шляхом виділу ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» згідно з додатком 2.
 4. Голові комісії з реорганізації Сліпецькому Б.М. забезпечити виконання Плану заходів у визначені терміни.
 5. Керівнику ДП «Шахта № 9 «Нововолинська»:

5.1. Підготувати у встановленому порядку проект Статуту підприємства та подати Міненерговугілля на затвердження.

5.2. Після затвердження Статуту надати відповідному державному реєстратору передбачені чинним законодавством документи для державної реєстрації юридичної особи.

5.3. Надати Управлінню відносин власності Міненерговугілля відповідні підтверджувальні документи у триденний термін після дати внесення записів до Єдиного державного реєстру підприємств, установ та організацій України.

5.4. Забезпечити в установленому законодавством порядку, на конкурсних засадах, незалежну оцінку майна ДП «Шахта № 9 «Нововолинська» для формування його статутного капіталу та надати до Міненерговугілля відповідні матеріали (висновок експерта стосовно вартості майна підприємства, а також звіт про оцінку вартості майна з незалежною рецензією).

 1. Управлінню по роботі з персоналом Міненерговугілля після державної реєстрації ДП «Шахта № 9 «Нововолинська» у встановленому порядку підготувати матеріали для укладання контракту з директором ДП «Шахта № 9 «Нововолинська».
 2. Установити, що ДП «Шахта № 9 «Нововолинська» є правонаступником прав та обов’язків ДП «Волиньвугілля», пов’язаних з діяльністю ВП «Шахта № 9 «Нововолинська», згідно з розподільчим балансом, а також у частині забезпечення соціальних гарантій, передбачених Гірничим Законом України та Галузевою угодою.
 3. Керівнику ДП «Волиньвугілля»:

8.1. Внести зміни до Статуту підприємства та надати Міненерговугілля на затвердження, після чого здійснити державну реєстрацію в порядку та терміни, визначені чинним законодавством.

8.2. Внести зміни до структури підприємства та надати Міненерговугілля на погодження.

 1. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Мартиненкова І.М.

 

Міністр                                                                                             В. Демчишин

Додаток 2 до наказу

План заходів
з реорганізації ДП «Волиньвугілля» шляхом виділу
ВП «Шахта № 9 «Нововолинська»

 1. Повідомити державного реєстратора про рішення стосовно створення юридичної особи шляхом виділу та надати в установленому законодавством порядку належні документи для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідних записів.
 2. Забезпечити у встановленому порядку оприлюднення у спеціальному додатку до газети «Урядовий кур’єр» та/або в офіційному друкованому виданні органу державної влади або органу місцевого самоврядування за місцем розташування підприємства інформації про: виділ зі складу
  ДП «Волиньвугілля» ВП «Шахта № 9 «Нововолинська»; порядок і строк заявлення вимог кредиторами до юридичної особи у процесі реорганізації, відомих кредиторів повідомити персонально у письмовій формі.
 3. Установити терміни для заявлення вимог кредиторами протягом двох місяців від дати публікації повідомлення про виділ.
 4. Здійснити інвентаризацію майна, а також інших статей балансу, зокрема – дебіторської та кредиторської заборгованостей ВП «Шахта № 9 «Нововолинська», за результатами скласти розподільчий баланс, який до 01.11.2015, але не раніше закінчення строку для заявлення вимог кредиторами, з висновками Комісії, надати Міненерговугілля на затвердження.
 5. Попередити в установленому порядку працівників ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» про реорганізацію ДП «Волиньвугілля» і забезпечити дотримання їхніх соціально-правових гарантій у порядку, визначеному чинним законодавством.
 6. Здійснити всі належні, передбачені законодавством заходи, пов’язані з виданням цього наказу.
 7. Голові комісії з реорганізації Сліпецькому Б.М передати, а керівнику
  ДП «Шахта № 9 «Нововолинська» прийняти за актом приймання-передачі на баланс підприємства майно, активи та пасиви ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» відповідно до затвердженого розподільчого балансу.
 8. Інформувати Управління відносин власності Міненерговугілля
  до 10 числа кожного місяця, наступного за звітним, про стан виконання цього наказу.
 9. Завершити до 31.01.2016 заходи з реорганізації ДП «Волиньвугілля».

У ТЕМУ:

Шахта №9 не піде під “реструктуризацію”. Міністр пообіцяв

Прочитав сам? Поділись з іншими: