Шість базарів – і нуль прибутку! Сповідь “базарника”

63 3981

– Позич мені 2000$!

Ця фраза від сусіда мене вразила. Перш ніж я встиг щось відповісти, сусід додав:

– Ти ж «базарнік».

 

Хочу пояснити: більшість із нас (базарників) вже років так 2 чи навіть 3 прибутків не бачить, усе надіємось на щось краще.

Такою надією був початок нового року, мовляв, буде мораторій на перевірки, будуть вільні ціни. Але ж мораторій – це тимчасове явище, вільні ціни нам перебивають магазини, а кожен новий рік нічого кращого не приносить.

Якщо не продовжать мораторій, то приблизно 60% підприємців закриються.

 

 

Ціни на ринку тепер не нижчі, ніж у магазинах, але це залежить не від нас. До закупівельної ціни ми повинні докласти такі витрати: оплата місця, податок, охорона, пенсійний фонд, у деяких підприємців світло (якщо підключене), в деяких – оренда контейнера, та й власний заробіток.

Ми відкриваємось незалежно від погоди. А відстояти в +35 чи -25 не так уже й легко.

 

Березень-2013 базарники згадують досі. Тоді у четвер не відчинили жодного контейнера!

 

Збільшення мережі магазинів у нашому місті нам плюс у прибутку не робить.

А ще не забуваймо про ярмарки, «розклад» яких ніби спеціально дібраний під зарплату шахтарів і дні її видачі.

Є також  категорія людей, які не в змозі призвичаїтися до цін. Наприклад, колись закупівельна ціна чаю (хорошого чаю) була 2$ (на той час – 16 грн.). Нині ціна закупівлі та сама – 2$, а от курс дуже змінився.

Окрема тема – наш керівник, «базарком». Одні його хвалять, інші лають. Так, він недосконалий, проте працює. Почув я на базарі, ніби він когось виганяє. Насправді лад із продуктовим «відділом» навести треба-таки: продавати поряд із харчами  засоби для чистки та гігієни, порошки та іншу хімію є неправильним. Ці всі випаровування осідають на товарах, які ми самі ж і купуємо.

 

 

Два слова про охорону: це жах, не завжди тверезі, не завжди культурні.

Прошу не сприймати цей допис як виправдання чи спробу пожалітись. Мій сусід по контейнеру колись одній жінці відповів:

– Якщо Ви багаті, то й ми теж!

А я скажу: відпрацювати 6 (шість) базарів у нуль – оце прибуток!.. Хто позаздрить?

 

Із повагою до всіх –

БАЗАРНИК

 

Скріншоти з відеосюжетів  Л.Арсеник та Yura Nv

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
63 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сашко
4 років тому

Зробіть ціни нормальні. Нововолинськ найдорожче місто в Україні. Це стосується і продуктів, спиртного, одежі, таксі і навіть секонд хенду

editor
4 років тому
Відповісти  Сашко

ну, за таксі ринкові підприємці точно не відповідають. 🙂

Юрій
4 років тому
Відповісти  editor

В Польщі таксі коштує приблизно 1.49 злотих за 1 км. З шахтарської на п’ятий приблизно 3-3.5 км. А нововолинські таксисти правлять 50 грн.

Гість
4 років тому
Відповісти  Сашко

Продукти дорожче чим де???? Був в Луцьку там дорожче продукти чим у нас. Спиртне так одинакова ціна по всій Україні 79.80, нижче це шмурдяк. Секонд теж однаковий особливо в магазинах. Так що не треба обманювати.

Сашко
4 років тому
Відповісти  Гість

Порівняйте ціни на аналогічні товари в тому самому Володимирі чи Червонограді.

123
4 років тому
Відповісти  Гість

А я був у Ковелі і там ціни на ринку менші за наші нововолинські на продукти,шмотки,взуття і секонд. І вибір більший.Так що ніхто не обманює.Нововолинськ дійсно дорогий,видно ціни розраховані на зарплати і пенсії шахтарів.

Гість16
4 років тому
Відповісти  123

Я вам скажу так.Торгувала сама на ринку і ставила нижчі ціни на товар,але приходили (більша частина людей) і говорили а чому так дешево,напевно якесь га…….Висновок один ставиш дорожче говоримо ДОРоГо,ставиш дешевше, ні піду краще дорожче куплю,воно точно якісніше(бо ж дорожче!!!!!) .

Олександр
4 років тому
Відповісти  Гість

М*со у Львові і Києві дешевше! Не потрібно зрівнювати *Бесарабку* з Нововолинськом.Кавуни влітку були навіть по 2.80. А в Нововолинську хтось бачив такі ціни? Давайте позакриваємо всі магазини,бо базар вимре! Продавці в кожен магазин потрібні,в деяких до 6-7 тися платять. Навіщо торгувати собі в збитки?

Сашко
4 років тому
Відповісти  Гість

Чим в Володимирі, Червонограді, Ковелі

Kek
4 років тому
Відповісти  Гість

взуття і одежа з того ж самого китайського підвала у Луцьку дешевша, причому різниця виходить до 2х сотень при ціні в новіку приблизно 1200-1300.

Тетяна
4 років тому
Відповісти  Гість

Чим у Києві!

11111111
4 років тому
Відповісти  Гість

М”ясо дешевше купити в Луцьку чи в Ковелі, Шкільну форму вже 5 років беремо в Ратно, під час відпочинку- комплект сарафан+ піджак 360 грн. Діти просять ще щоденники купити, бо в нас на 30 гр дорожче. У людей є машини і поїхати на закупи подалі від базару у Нововолинську – дешевше і якісніше. А ще є інтернет-магазини, де діти самі замовляють шкільне приладдя- доставка з Тернополя обійшляся дешевше, ніж наш базар. Так що накручуйте ціни на кожну річ і нарікайте на відсутність покупців.

Польща
4 років тому
Відповісти  Сашко

Так і бензин дорожче ніж в нас!!!

Андрій
4 років тому
Відповісти  Сашко

А чому до нас приїжджають з Червонограда , Володимир Волинська, чому?

павлюк
4 років тому

НЕ НИЙТЕ ТОРГАШИ…

Податкова
4 років тому
Відповісти  павлюк

«Якщо не продовжать мораторій, то приблизно 60% підприємців закриються» – це відсоток торгашів які не платять податки , зі слів самих підприємців.

Андрій
4 років тому

Бідують? хай йдуть на шахту

Тролик
4 років тому
Відповісти  Андрій

так шахт немає. тільки в центр зайнятості, а потім у Польщу на заробітки.

Баба Міша
4 років тому

До речі в Рівному на ринку, товари з Польщі, наприклад, дешевші порівняно з Новіком. Магія просто, може вони не в ту Польщу їздять?

Гість
4 років тому

Давно пора закрити той базар, завжди намагаються впихтути зіпсовані продукти і здерти ще й побільше.А після себе який *рач залишають….У магазинах вигідніше купувати

яяяяя
4 років тому
Відповісти  Гість

гість, бажають усі торговці тобі такого прибутку

Тетяна
4 років тому
Відповісти  Гість

І постійно обважують! Таке враження, що якщо не обважить, то не проживе!

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  Тетяна

Свята правда. Обважують і обраховують на кожному кроці. Боротися із цим неможливо. Я особисто відмовився від послуг базарних торговців: скупляюся у “Вопаці” чи у “Альфі”. Там електронні ваги, нормальний сервіс і непогана якість продуктів. Хай вони самі споживають те, що продають на базарах, разом із торговим відділом місквиконкому та його куратором А.Сторонським!

Сашко
4 років тому
Відповісти  АНАТОЛЬ_

Та вже достали. У всі статті того Сапожнікова з Сторонським ліпите. Експерт у всіх галузях.

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  Сашко

Якщо заїло – не читайте, ніхто не змушує.

Олександр
4 років тому

Яка класна територія під великий торговий центр! І робочі місця будуть і цивілізація.І біля стадіону -гарний магазинчик можна втулити. Іноземці не рідко в місті бувають-соромно дивитись ,як вони носами крутять. Та й *наші* сеньйори* приїжджають на рідну землю з італійськими продуктами.

Михайло
4 років тому

Я не згіднийі із сміттям, підприємці до сміття не мають відношення, потрібно ,щоб ринок прибирали двірники! Але вони вже 7 година ранку не стоять на ногах, в дупель пяні , цн стосується і охорони контейнерів!
Я згідний треба навести порядок ,аде не з того директор ринку починає.Як кажуть у народі,риба псується не з хвоста , аз голови!!! Шановні підприємці боріться за своі робочі місця!!!

Олександр
4 років тому
Відповісти  Михайло

…..але чистять її з хвоста.

Житель міста.
4 років тому

Доходи впали – бо просто розвелось багато базарників, а якщо простіше – більше ніж потрібно, бо всі побачили як заробляють і живуть “найперші” базарники і почали теж торгувати чи відкривати магазини… ось і тому достатньої кількості покупців на всіх уже і не вистачає. Особливо це далось знати коли впали доходи населення і пропорційно купівельна спроможність, ось тому зараз і жалієтесь. Як би один і той самий товар продавали як і раніше тільки в двох-трьох точках на весь базар чи місто – було би все які раніше, а зараз таких точок (підприємців з одним і тиж самим товаром) десяток а то й більше… то який може бути виторг на певну обмеженну кількість покупців?
До речі і до слова… багато років сам успішно торгував і мав більше двох десятків точок (контейнерів на ринках і магазинів чи відділів в магазинах) по всій області і не тільки… після кризи (початок війни на сході) закрив усе і почав займатися більш глобальними справами, тому знаю не з слів весь розклад на базарі чи в магазинах… накрутки в 100% з Хмельницького товару і 200-300% з більш ексклюзивного уже ніяк не допомагають – бо немає стільки покупців у місті на всі точки продажу одного і того ж товару щоб платити за всі послуги що ви перечислили і після того ще вам щось нармально залишалося…
Ви ж підприємці, працюйте як справжні підприємці за законами ринкової економіки… тобто – якщо не йде бізнес яким ви займаєтесь – шукайте інші напрямки та сфери діяльності!
Чи тільки барижити і бухати (як більшість базарників та продавців) на своїй примітивній роботі можете?

Олександр
4 років тому
Відповісти  Житель міста.

100-300% !!!!Оце ринкові відносини!!!!На речі ,вартістю 300 грн. Спустить 10 грн-можна сидіти далі. Один такий *бізнесмен* ще в 90-і вирішив поїхати до Європи,на великі гроші…..витримав рівно місяць,…до зарплати. *На базарі маю не меньше і біля жінки сплю…і мантулити не потрібно.*Так і торгує до сьогодні.Інша знайома-кожен тиждень їздить за товаром.Чому?-якщо виторгу немає? На продуктовому-біля кожного ПІДПРИЄМЦЯ стоять люди і щось купляють,навіть бабка продає яблука,чи молоко і не забуває спитати *а ти знаєш скільки доллар? Добре,що корова в курсах не розбирається,бо ще і вона б захотіла заробити.

Гість
4 років тому
Відповісти  Олександр

А це тому що є глобальна економіка, тобто весь товар коштує стільки він коштує в світі в долларах, тому що все можна продати за кордон, теж молоко, яблоко, як буде велика різниця цін, просто приїде людина скупить все у селянина і продасть за кордон. Тому ціни завжди будуть рівнятись до долару.

Олександр
4 років тому
Відповісти  Олександр

Полросток…….але мислиш правильно.Ще залишилось пояснити своїм батькам-бабусям ,що голосувати потрібно за *майбутнє*,а не за совок по 2.20.

Тетяна
4 років тому
Відповісти  Житель міста.

Підтримую на 100%. Згідна з кожним словом!

Гість
4 років тому

З так званим ” ринком” давно пора навести порядок,наприклад зробити парковку доя машин хоча б під ж/д віткою,місця там достатньо,а ч/з львівську трасу облаштувати пішохідний перехід.А сам ринок давно вже себе пережив,він замалий для міста.Потрібно побудувати новий,в іншому місці,просторіший,з нормальним під’їздом,скляними магазинчиками-торговими місцями.Або цей підняти вгору на два поверхи…

Люся
4 років тому
Відповісти  Гість

я згідна що брудно, але як ринок замалий для міста??? півміста на заробітках. роботу треба нормальну. якщо не продається товар, немає прибутку, якого милого там мерзнути? ідіть ви всі на майдан, вимагайте роботу!

петя
4 років тому

аж сльоза навернулась…

Гастроентеролог
4 років тому
Відповісти  петя

Я теж у сльозах. Просто ридаю.

editor
4 років тому
Відповісти  Гастроентеролог

Однак ніхто з дотепників не хоче стати на їхнє місце. Сумно від такої зверхності.
На місцевому ринку зараз справді криза, купівельна спроможність людей упала, дрібні торговці заледве виживають, більшість із них – єдині годувальники для своїх родин.
Особливо співчуваю жінкам. Якщо у тієї продавчині троє чи п’ятеро дітей і вона стоїть із тими нещасними шкарпетками, то починати “чистку” ринку з неї і таких, як вона, – це не просто дурість, це паскудство.

Тетяна
4 років тому
Відповісти  editor

То вона може піти на роботу! Якщо на ринку не виходить….

editor
4 років тому
Відповісти  Тетяна

і як вона там напрацює з п’ятьма дітьми у хаті?

Христина
4 років тому
Відповісти  editor

Так, Бог дав жінкам здатність народжувати дітей… Але ще Він дав кожній людині розум, тільки не кожен його використовує. Навіщо стільки народжувати дітей, щоб потім вони росли у злиднях?

Олександр
4 років тому
Відповісти  петя

Може вийдемо на *майдан*? Або попросимо Гройсмана показати,як потрібно *торгувати* і *керувати* ринком?

Тролик
4 років тому
Відповісти  Олександр

На ринку приблизно 1,5 тис працівників, помножте на 2 (в кожного є дружина і діти), додайте родичів, кумів, батьків, вийде маса – майже 5000 людей.
Якщо на протест вийде лише 10 відсотків, вони просто зметуть -і Петра, і Сапога та Сторонського разом із зятем Петра.
А якщо це стадо баранів,то з ним можна робити все, що захочеш.
Але може бути і так:
http://cdn.fishki.net/upload/post/201505/27/1546075/1432631521_1.jpg

Оксана
4 років тому

Чому не купити продукти в магазині, якщо:
1. Магазин поруч, не треба чекати вихідних, щоб їхати скупитись.
2. Ціни однакові шо в магазині, шо на базарі. Навіть часом в магазині вигідніше, бо проводяться акції.
3. По чистоті, то на мою думку, в магазині буде набагато чистіше.
4. В магазині комфортніше. Тепло, якщо холодно і прохолодно, якщо жарко.
На ринок люди ходять по звичці, бо колись там було дешевше, от десь на рівні підсвідомості ця інфа залишилась в голові, хоча вже давно це не так.
Єдине, за чим можна піти на ринок – це за домашнім мясом. Але це для тих, хто не боїться отруїтись, бо гарантій ніяких, шо воно буде нормальне.

Оксана
4 років тому

Таке враження складається, що підприємці, які відкривають магазини – звільнені від всіх податків, не платять зарплат працівникам і товар їм безкоштовно з неба падає!
Повірте, більшості покупців абсолютно всеодно, що вам і кому потрібно заплатити, їх цікавить лише ціна товару, і якщо в магазині поруч – більшість товару дешевша навіть на 50 коп., то смисл тратити свій час і лишні гроші ще на маршрутку, нерви в тих толкучках на базарі…?

Податкова
4 років тому
Відповісти  Оксана

Дійсно, складається враження, що зараз тільки підприємцям на ринку важко жити, а всім решта живеться як у раю. Шахтарі пару років назад отримували заробітну плату приблизно 1000 ₴, а сьогодні за ту саму роботу лише 300₴, молодий лікар після 7 років навчання отримує 3200 грн. і т.д. Але ніхто з них не плаче, що малі доходи і мовчки платять податки. Так як у населення впали доходи, відповідно впала і купівельна спроможність. Закон ринку, шановні.

editor
4 років тому
Відповісти  Податкова

РАДАР радо надасть слово всім медикам і шахтарям.
Шахтарі, хто забув, регулярно перекривають трасу.

Податкова
4 років тому
Відповісти  editor

Перекривають трасу за несвоєчасну виплату зарплати, а не за її малий розмір.

editor
4 років тому
Відповісти  Податкова

підіть послухайте, що вони говорять на трасі. Почитайте, що пишуть у різні інстанції.

пилип
4 років тому

розігнати його вже давно треба

Тролик
4 років тому
Відповісти  пилип

Пилип, ти думаєш, в місті ціни відразу зменшаться, якщо базар розігнати?
Навпаки, хай існує і магазини в тонусі тримає.

Тетяна
4 років тому

На базарі ціни дорожчі як в магазині, хоча їм також потрібно платити за оренду, охорону і зарплату продавцям і т.д.
Якщо базарникам важко, то можливо настав час щось змінювати?

юрій
4 років тому

чому з гнівом накинулись на ринок ? так , там не все в порядку, але …. головний бардак у всьому місті – інфраструтура міста розвалена, що працювало позакривано і розікрадено, люди повиїзжали, працювати нема де, у виконкомі ліниві товсті коти і корупція ………. а ви про ринок

editor
4 років тому
Відповісти  юрій

Так отож. Але ж легше накидатись анонімним гуртом на ту змерзлу тітку з базару, ніж на лінивих виконкомівських мужчинок.

юрій
4 років тому
Відповісти  editor

дивлячись на сучасний хід подій в місті , у НОВОВОЛИНСЬКА є два шляхи – або залишки містян прокинуться і почнуться зміни в місті , гуртом громади з повністю новою владою в місті , або місто поглине , разом з залишками громади , болото владних сьогоденних структур міста , де на цьому місті з часом лишиться тільки назва або згадка про місто …… і то , не факт

Олександр
4 років тому
Відповісти  юрій

Місто з такими керовниками і виборцями чекає доля аналогічних міст на донбасі. Для чого було створене -скінчилось!. Не страшно-поряд Володимир,прекрасне історичне місто.Пережило монголо-татар,нацистів-пережеве і теперішніх недолугих…..

юрій
4 років тому
Відповісти  Олександр

взагалі , то тут є про що говорити, і головна біда, що тільки ГОВОРИТИ, на цьому все і закінчується , з Володимиром ( місто саме так мусить називатися , а не – волинський ), теж не все так добре , як здається. саганюк теж досить складна особа ……..

Олександр
4 років тому
Відповісти  юрій

Так і написано ВОЛОДИМИР! Не все добре,це правда,але навіть там з ринками більше порядку і ціни нижчі,доречі Ви там давно були? На асфальт уваги не звернули? Чи може прямим текстом написати в чому проблеми Нововолинська,Володимира чи всієї України?

Покупець
4 років тому

Ну нічого собі! Магазини ім ціни перебивають! Ніби в нас в магазинах все дешеве, то що може магазини закрити і розвязати руки базарникам?! Красно дякую, надаю перевагу магазинам, де хоч якийсь порядок,( із цінами тепер до речі теж, завдяки АТБ, – побільше б їх, а ще хай би СІЛЬПО відкрили)! Покупці , шановний пане Базарнику – теж люди. Не вигідно- влаштовуйтесь на роботу як я , і будьте покупцем, а як ні, – то значить не все так погано!

Житель міста
4 років тому
Відповісти  Покупець

“Не вигідно- влаштовуйтесь на роботу як я , і будьте покупцем, а як ні, – то значить не все так погано!”
Дуже правильно сказано.
Бо наші базарники попривикали до самої примітивної роботи барижити і, – навіть не знають що таке працювати фізично чи головою, тобто своїми здобутими знаннями на благо (розвиток) суспільства…

один з базарників
4 років тому

Як можна говорити про мораторій на підприємців не підприємцю!!!??? чому я працюю і плачу податки, а вони не повинні!!!??? якби там бкло би погано і без доходу то вони б зубами так не трималися там!!! скрізь одна брехня!!!!

Заробітчанин
4 років тому

Стараюсь не купляти на ринку тай в Нововлинську нічого доржче трусів, тому що по перше дорого а по друге трапляються базарники хами. Вигідніше поїхати в той жеш Володимир чи Червоноград.

Вадим
4 років тому
Відповісти  Заробітчанин

Я знаю дехто взагалі в Львів по продукти їздить на ринок- шувар.
То діло кожного, а мені і в магазині зручно купувати.