У цьому центровому будинку на розі бульвару Шевченка і проспекту Дружби в Нововолинську весь перший поверх тепер облаштовано під бізнес.

Тут діють піцерія “Фелічіта“, аптека, пекарня “Ваш лаваш“, салон краси, тютюнова лавка, банк.

А ще тут втулили ломбард.

І це не межа – щось облаштовують навіть у підвалі.

І все б чудово. Піца смачна, лаваші суперові.

Але є одне “але”.

І ви самі бачите його на фото.

Витяжка з пекарні – просто під носом у мешканців другого поверху. Перепадає від специфічного запаху, чаду й мешканцям третього.

А ще стукіт, грюкіт, гучні розмови задовго до 8.00. І так щоранку, щодня, аж допізна.

Першим не витримав третій поверх. Скаргу мешканець Григорій Онуфрійчук надіслав тодішньому міському голові В.Сапожнікову, начальнику міського управління Держпродспоживслужби Я.Лешку.

Наголосив: вентиляційний канал із пекарні виведено просто на фасад будинку, що є грубим порушенням будівельних і санітарних норм. Припустив, що пекарня працює без дозвільних документів.

Тоді це ще був не “Ваш лаваш”, а “Грузинський хліб”.

Онуфрійчук вимагав, щоб міська влада не лише створила комісію, яка ретельно перевірить документацію та діяльність магазину-пекарні, а й закрила цей заклад.

Начальник Нововолинського міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Ярослав Лешко повідомив скаржнику та виконкому: порушення справді є.

Витяжка має виходити на дах, а не на фасад житлового будинку.

Слідом за цією відповіддю надійшов скаржнику й лист від тодішнього секретаря міської ради, першого заступника міського голови А.Сторонського.

Посадовець поінформував, що комісія виявила порушення і правил благоустрою, і будівельних норм, і трудового законодавства.

Працю трьох осіб легалізували. Два протоколи на порушника правил благоустрою склали.

А от із санкціями за кустарну витяжку доведеться зачекати, бо ще, бач, не запрацювала Державна інспекція з містобудування.

Мешканці терпляче почекали ще 4 місяці.

А тоді скликали збори свого ОСББ.

І поставили всі питання руба: і про пекарню, і про підвал під колишньою аптекою “Вестфарм”, із якого власник явно хоче зробити комерційний заклад.

Власником приміщення екс-аптеки та підвалу є підприємець Олександр Рибак. Той самий, що безкорисливо допомагав пану Сапожнікову у цікавих оборудках із автомобілями й гаражами.

Сусідів обурила не лише бездозвільна (нелегальна!) реконструкція приміщень, які пан Рибак здавав орендарям, а й його заборгованість перед ОСББ.

Ішлося про 15 тис. грн.

За дорученням мешканців голова ОСББ Олена Дерейко теж зажадала від міської влади закриття пекарні.

Що ж було далі? О, не вгадаєте! І про це – наступним разом.

А тепер перепочиньте від документів і роздивіться фото.

Прочитав сам? Поділись з іншими: