“Ваш лаваш” і наші вікна. “Дихати нічим!” – жаліються мешканці

18 2530

У цьому центровому будинку на розі бульвару Шевченка і проспекту Дружби в Нововолинську весь перший поверх тепер облаштовано під бізнес.

Тут діють піцерія “Фелічіта“, аптека, пекарня “Ваш лаваш“, салон краси, тютюнова лавка, банк.

А ще тут втулили ломбард.

І це не межа – щось облаштовують навіть у підвалі.

І все б чудово. Піца смачна, лаваші суперові.

Але є одне “але”.

І ви самі бачите його на фото.

Витяжка з пекарні – просто під носом у мешканців другого поверху. Перепадає від специфічного запаху, чаду й мешканцям третього.

А ще стукіт, грюкіт, гучні розмови задовго до 8.00. І так щоранку, щодня, аж допізна.

Першим не витримав третій поверх. Скаргу мешканець Григорій Онуфрійчук надіслав тодішньому міському голові В.Сапожнікову, начальнику міського управління Держпродспоживслужби Я.Лешку.

Наголосив: вентиляційний канал із пекарні виведено просто на фасад будинку, що є грубим порушенням будівельних і санітарних норм. Припустив, що пекарня працює без дозвільних документів.

Тоді це ще був не “Ваш лаваш”, а “Грузинський хліб”.

Онуфрійчук вимагав, щоб міська влада не лише створила комісію, яка ретельно перевірить документацію та діяльність магазину-пекарні, а й закрила цей заклад.

Начальник Нововолинського міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Ярослав Лешко повідомив скаржнику та виконкому: порушення справді є.

Витяжка має виходити на дах, а не на фасад житлового будинку.

Слідом за цією відповіддю надійшов скаржнику й лист від тодішнього секретаря міської ради, першого заступника міського голови А.Сторонського.

Посадовець поінформував, що комісія виявила порушення і правил благоустрою, і будівельних норм, і трудового законодавства.

Працю трьох осіб легалізували. Два протоколи на порушника правил благоустрою склали.

А от із санкціями за кустарну витяжку доведеться зачекати, бо ще, бач, не запрацювала Державна інспекція з містобудування.

Мешканці терпляче почекали ще 4 місяці.

А тоді скликали збори свого ОСББ.

І поставили всі питання руба: і про пекарню, і про підвал під колишньою аптекою “Вестфарм”, із якого власник явно хоче зробити комерційний заклад.

Власником приміщення екс-аптеки та підвалу є підприємець Олександр Рибак. Той самий, що безкорисливо допомагав пану Сапожнікову у цікавих оборудках із автомобілями й гаражами.

Сусідів обурила не лише бездозвільна (нелегальна!) реконструкція приміщень, які пан Рибак здавав орендарям, а й його заборгованість перед ОСББ.

Ішлося про 15 тис. грн.

За дорученням мешканців голова ОСББ Олена Дерейко теж зажадала від міської влади закриття пекарні.

Що ж було далі? О, не вгадаєте! І про це – наступним разом.

А тепер перепочиньте від документів і роздивіться фото.

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
18 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Акунаматата
1 рік тому

Ходять чутки, що в свій час один впливовий вусатий дядько взяв грошей за вхід цієї франшизы в наше місто

Вітя Снежний
1 рік тому

То запах Сапога йде . А ще з Курчака , Ливарного , Олійного, Кроноспана, очисних споруд . Ще довго буде смердіти.

Олександр.
1 рік тому
Відповісти  Вітя Снежний

Таки да! Буде смердіти,бо люди пишуть листи,а потрібно боротись! Як?-а дуже просто-запіньте для початку вхідні двері…не зрозуміє-є інші методи…але не потрібно бути “терпилами” і чекати на Сапожнікова… Колись,років під 35 тому я проживав на 5-му мікрорайоні ,над приміщенням де відкрилась стоматологія….”варили ” там протези з пластмаси,а витяжний вентилятор встановили на стіні будинку з 7 години ранку і до вечора вібрація,гуркіт і сморід…. Пішов до зав.поліклінікою-воно хамовите -розмовляти не захотіло…ну і я мовчки,ввечері закинув в той вентилятор пів цеглини….зранку після вмикання-“мукнув”і пустив димок…два тижні мав спокій,потім поміняли і все повторилось….за третім разом вентилятор зник і проблема теж… Борітеся-поборете… казав український класик….або ” рабів до раю не пускають”,але це не про нововолинців.

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому

Це не чутки, як вбачається. Так, вочевидь, робилося постійно і регулярно. А якщо це мало місце то всі – хто давав, перебували під “височайшою охороною” сивовусого. Як стверджують добрі люди, давали всі, рідко кому вдавалося уникнути майже узаконеного мита, і таким сміливцям висо-ок-ка “охорона” від скарг і звернень виборців, не надавалася. Як довести? А ніяк! Наші поліціянти і прокурори такі справи, як це у них ведеться, кладуть під сукно на довгі роки, а людям шлють відписки… Який вихід? Простий: бути сміливцями, як голова ОСББ О.Дерейко і мешканці будинку по б-ру Шевченка, 8. І все у вас вийде. Гарантовано. Не бійтеся! Ці слова з Біблії. І повторюються вони там – 263 рази. То чого чи кого боятись?

Анічка
1 рік тому

Наприклад, не знаю “чиї” це солодощі в будинку 1 на мікр. Шахтарському, і нічого тих цукерок проти немаю, і чи питали дозволу у сусідів цього магазину не знаю, просто стало цікаво, чи витримають ті бокові стіни навантаження верхніх поверхів, якщо в магазині позносили стіни? Це ж також на таку реконструкцію хтось давав дозвіл, це ще страшніше ніж “погані” запахи, бо може завалитися частина будинку.

Влад
1 рік тому
Відповісти  Анічка

Поцікавтесь дізнаєтесь, але взагалі я думаю якщо кожен в межах своєї квартири знесе всі стіни будинок не завалиться, але може завалитись якщо термін експлуатації вийшов. Оце у скількох будинків на 1мікр підходить до кінця термін експлуатації хто знає? , але сторюйте ОСББ та знімайте цей тягар з Влади

Логотип
1 рік тому

Франшизы працiвникiв лicного складу теж скоро закiнчаться, як i залишкi шахт! Хтось активно скуповлюе будiвлi (розвалюхi) на 8-ми га землi з доступом до залiзницi, знiчтожив котельню, кочегарiв виставили на вулицю! Слiдом за ними пiде охорона, та все залiзо на металобрухт!

Гість
1 рік тому

А піцерія Новік
Яка кіптить витяжкою і шумить
І посеред міста палить дровами і невідомо чим , якоюсь резиною, і дим і сморід такий стоїть що дихати нема чим
Це ж Центр міста
Такого б в жодній цивілізованій країні навіть уявити не могли б
І ні стара ні нова влада цього не бачить

Василий
1 рік тому

Мала лЮдина десяток аптек, стало мало робимо бордель в підвалі аптеки на мікр.Шахтарському біля собору.Упустимо пару років трудовоі діяльності, всого не знаю.Розвиваємось далі робимо власне виробництво пігулок з вапна як би парацетамол.Здається тримаєм всіх за я…Всі в долі. Жадність фраєра згубила.Переіменується вся сітка з Вестфарму на якесь 3і.Від фарми відійшли.
Tравили фармою тепер лавашом грузинським з курами украінськими.Все для людей чимось нагадує порошенка.До речі на бульварі Шевченка де була книгарня відмовили в оренді грузинському хлібі

Олександр.
1 рік тому
Відповісти  Василий

Після Книгарні був продовольчий магазин… гарний,але не довго…

Влад
1 рік тому

Нема бізнесу нема доходу у бюджет, при теперішньому становищі у країні , запах пекарні не саме нагальне питання я думаю. Щось тут не те, а там олені, олені олені..

Андрі Комаров
1 рік тому

Чому на Радарі немає супер позитивної новини про звільнення Сторонського?!! Думаю, що така позитивна інформація має бути донесена читачам. Чекаємо і радіємо!!!

РАДАР
1 рік тому
Відповісти  Андрі Комаров
Інга
1 рік тому
Відповісти  Андрі Комаров

Порадіємо, коли лікарня внаслідок звільнення в.о. керівника втратить фінансування, бо небуде кому підписати договори із Національною службою здоров”я, порадіємо, коли внаслідок цього статус опорної віддадуть Володимир-Волинському ТМО, порадіємо, коли мер скаже, що знову винен Сторонський\Мороз\Сапожніков.
От тоді і порадіємо.
До конкурсу лишилося декілька днів, але їм же не можна було б витримати.

Відредаговано. Шановна, ви або добирайте слова й наводьте докази, або не марнуйте мого часу на редагування ваших інвектив.
Модер

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому
Відповісти  Інга

Та заблокуй її НС! Хіба не бачиш, що це сапоговський слуга і провокатор?

Інга
1 рік тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Пане Анатоль!
Бажаю Вам міцного здоров”я!
Оскільки існування лікарні під питанням!
Я не слуга і не провокатор, попередню владу в лиці Сапожнікова/Сторонського і ко не підтримувала та підтримую, проте нині пан мер, на мою думку, демонструє жахливу зашореність та абсолютну сліпоту в погоні за власнити цілями!

Інга
1 рік тому
Відповісти  Інга

Шановний модер!
Навагоміший доказ непрофесіоналізму мера та його команди – це звільнення єдиної ( на даний момент, оскільки документальне оформлення нової людини для підписання договорів із НСЗУ займає багато часу та може не вкластися у строк до 15.03) людини, яка могла підписати договори, від яких залежить наявність або відсутність фінансування цілої лікарні (а це здоров”я та життя мешканців міста!!!!).
При прийнятті таких важливих рішень НЕОБХІДНО консультуватися із спеціалістами у галузі права та медицини, оскільки мало того, що рішення про звільнення Сторонського саме зараз ставить під загрозу фінансування лікарні, то ще й воно юридично не грамотне, і при зверненні до суду скасовується дуже легенько.
Я Сторонського не захищаю, він мені чужа людина, я переживаю в першу чергу про власну можливість скористатися меддопомогою при потребі і на місці.