“Я висрався на той закон!” – заявив очільник дачного масиву

23 3339

 – На дачному масиві “Прикордонник” біля Бугу незаконно відключають електроенергію. Приходить електрик і безпідставно обрізає дроти!

Договір про надання послуг укласти відмовляються, квитанцій про оплату не дають. На підставі чого люди повинні оплачувати їхні “послуги”?

І куди діваються ті всі гроші?

Розповідає Ольга Оліферук (Нововолинськ):

– У нас 29-та лінія. Багато людей з інших ліній нарікають на схожі проблеми. Це вже другий рік поспіль маємо таку гризоту.

Торік замінили дріт на вимогу керівництва масиву, цьогоріч вони до лічильника вже придерлись.

У законі №1008 про метрологію і метрологічну діяльність чітко сказано, що лічильники до 2-го класу включно підлягають експлуатації, а повірку приладу треба проводити що 5 років.

Вони ж кожного року шукають, до чого присікатись, хоча їхній електрик торік дивився і сказав, що все добре.

Це вже масове явище, що людей змушують купувати новий лічильник і платити ще за встановлення та інше.

Я консультувалася з юристом і з головою ОСББ, де я проживаю, вони запевняють: це незаконно!

Яке мали право обрізати електричні дроти, якщо все оплачено? Заборгованості в нас нема!

Фото – Ссергій Олііферук

–  Одній дачниці нарахували близько 1000 грн. за лічильник. Де пенсіонери мають взяти такі гроші, щоб одразу сплатити??? Там же більшість членів товариства – пенсіонери!- каже Ольга

Пряма мова інших дачників:

 – Я з правлінням воювала цілий березень, теж відрізали світло, бо старі дроти (при тому, що в мене була переплата). Накінець «добровільно –примусово» сказали поставити лічильник – це десь вийде до  1000 грн., із кабелем 23 м. Та ще цілий список дав електрик, що треба купити.

 – Боргу немає, дріт і лічильник нові. Тепер хочуть іще раз замінити кабель, бо він не суцільний від стовпа до лічильника, а від стовпа до котушки, від котушки до лічильника. Але ж мені так попередній електрик підключав понад 2 роки тому. Сказали йти до Веселова “просити перепідключення”. Якого милого?!

Чим не догодив кому оцей лічильник?  

 – Мені вже набридло, що  тут постійно намагаються обдурити старших людей, видумують невідь-що, аби з них гроші здерти. Треба покласти цьому край! – веде далі Ольга Оліферук

Вони щорічно збирають із людей окрему плату за дачі, за їхні послуги (доріжки косять від трави і так далі).

А договору з ними, як зі структурою, яка надає послуги, нема! Вони відмовляються його укладати і підписувати.

Після оплати квитанції не дають, ставлять печатку у книгу садовода. Як потім довести комусь, що оплата була? І де вони дівають зібрані кошти?

Оце так у них виглядає доказ оплати:

Увага, це не щорічний членський внесок!

Це додатковий платіж – за косіння трави на дачах!

Оця оплата  400 грн. – за так зване обслуговування “Прикордонника”.

Я навіть не розумію, за що сплачують щорічно мої батьки! Має бути договір,  а це якась шарашкина контора. Та ще й підняли цього року плату з 200 до 400 грн.  Наступного хочуть 600 зробити! Звідки вони беруть ті суми, з якої стелі?

Батькові квитанцію відмовилися давати, сказали:Он є печатка, хватить з вас”.  Ну, ще сказали розписатись у журналі.

Є майже 3 тисячі дач, збір 400 грн. за рік. Порахуйте, яка гарна сума набігає.

І Водоканал, і всі інші структури надають споживачам договори, щоб усі чітко знали, що входить у перелік послуг. А тут усе на словах! Мені в голові не укладається, як ті дачні керманичі можуть працювати без угод і квитанцій. Це свавілляІ

Треба перевірити їхню легальність взагалі. Вони приймають готівку “на руки”, грошей не обліковують, по суті. А повинні давати людям реквізити банківського рахунку для оплати послуг!

Місця тут гарні, дачки непогані

Добрий день. У моєї свекрухи була заборгованість за дачу 1000 грн. Вона не платила, бо хворіла, є довідки. Діти раз на рік їздили косили, прибирали. Там ділянка і сарайчик.

Коли її дочка прийшла заплатити гроші, їх у неї не взяли. Сказали, що дача вже не їхня. 

Звернулась до головного по дачах, той сказав, що ділянку продали через борги і що він надсилав листа. Але свекруха листа не отримувала!

Нашу ділянку без нашого відома продали сусідові . За 400 грн.! А списали собі до кишені скільки?

 Відповідь на це питання – в наступному повідомленні:

Привіт, на рахунок Веселова. Мені подобається, що є ще зацікавлені у справедливості, але суд йому не інстанція. Його вигнати звідти практично неможливо.

За роки правління, кажуть, купив дві машини. Зараз у нього ще одна нова, недешева. Бачила, як їздить на ній у “Бобри”.

Продає закинуті дачі з будинками від 500 доларів. Знайомі купували.

Оголошення на OLX, реальна вартість дач

 – Писали вже дачники заяви в поліцію і прокуратуру. Відповіді досі нема. Я так розумію, що керівника “Прикордонника” хтось кришує. Може, мерія в долі?

Уже є рішення суду, що він незаконно обраний, а все одно працює! Це треба, мабуть, на Київ дзвонити.

Ми хочемо сконтактувати з усіма постраждалими від нинішнього дачного керівництва, організувати зустріч і написати колективну заяву, – підсумовує Ольга Оліферук.

А днями РАДАР перестріла Тетяна Конопко:

– У нас на масиві вже краном забирають дачні будинки! Нібито за борги. То страх Божий, що діється!

Розкажу вам свою біду. Прийшли до мене 6 чоловіків “від правління”. Мовляв, подивимось показники лічильника. Впустила їх у хату. А вони хап – і зірвали мій лічильник. Та ще й усе пофотографували у хаті на телефони, не знаю для чого.

Лічильник вилучили й досі не віддали. Світло обрізали. Кажу: за яким правом? нема такого закону!

Веселов мені заявляє: “А я висрався на закон, і що ти мені зробиш?..” 

Три роки тому Ігор Веселов ломився в офіс “Прикордонника”, здирав замок… ВІни уже тоді “висирався” на закон

РАДАР попросив голову іншого дачного товариства – “Мічурінець” прокоментувати додаткові платежі та примусову заміну лічильників у дачних будинках.

Максим Дородних наголосив:

– Лічильник навіть застарілого типу може слугувати, аж поки не зламається. Або поки сам власник (член садівничого товариства) не схоче замінити прилад на новіший.

Вилучати лічильник ніхто з керівництва масиву не має права. Це майно садівника, його власність. Оте, що ви описали, – фактично крадіжка лічильника. Потерпіла може звернутись із заявою у поліцію.

Щодо стягування додаткової плати – як-от за косіння трави на доріжках. Там щось каламутно. У нашому товаристві такої плати нема. 

Є щорічний членський внесок. Також може бути внесок цільовий: на заміну труб чи інші потреби. Його оформляють саме як цільовий.

А платіж 400 грн. за якесь обслуговування на сторінці “громадські роботи” – це абсурд! І порушення, однозначно.

На цій сторінці членської книжки садівника показують перелік робіт, виконаних членом товариства для загалу. Бо його участь у громадських роботах (покоска, облаштування дороги тощо) є підставою для ЗМЕНШЕННЯ щорічного членського внеску.

А тут виходить повна нісенітниця.  

Ну, і щодо “висрався на закон”. Цей перл пана Веселова я чув уже не від одного садівника з “Прикордонника”

Наталя Камишникова 

У ТЕМУ:

Злам дверей, винос мозку і три виклики поліції за півдня. Нова веселуха у “Прикордоннику”

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
23 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Славік
2 років тому

Шось я нічого не зрозумів… У родичів там є дача, так 250 гривень з 2016 року здається вже було, а 400 – з минулого. А на фото членського квитка 200 за 2019 рік О_о Як це так? Чи то теж махінації того веселого пана і його бугалтерії?

РАДАР
2 років тому
Відповісти  Славік

Тут на фото не членські внески, а оплата так званого обслуговування “Прикордонника”: косіння трави на доріжках та інші послуги. От саме за них і деруть таку суму: 200 торік, 400 нині. І саме угод із надання таких послуг та відповідних квитанцій вимагають активні садівники. Почитайте уважніше наприкінці, там голова іншого дачного масиву розтлумачує,що Веселов і Ко не вправі оформляти ці суми як “громадські роботи”.
А членські внески – само собою.

Славік
2 років тому
Відповісти  РАДАР

Тобто 400 – членські внески, і ще 400 – так зване “обслуговування”, разом 800, і це ще без електроенергії (у кого вона є), так? А ліпка у них там не зпопнеться?

Сергій
2 років тому
Відповісти  РАДАР

Що ви пишете обслуговування, а подачу води не враховуєте, а те що садоводи крадуть електрику чим то покривати. Всі ж хочуть воду стабільно, але в той час 78%людей забуваються заплатити внески. А зарплату електрику, слюсаря ви може заплатити зі свого карману
Відредаговано. Тут не мелють і не хамлять
Модер

Ірина
2 років тому
Відповісти  Сергій

Шановний!!! Подача води входить в суму членських внесків. А за електрику взагалі не мають права платити грошима з членських внесків, бо це будуть не цільові витрати, а за це товариство можуть дуже жорстко покарати. Зарплата персоналу теж платиться з членських внесків, але перед тим розмір зарплати має бути врахований в кошторисі і затверджений Загальними зборами, а не призначений Веселовими від фонаря.

ГістьІнна
2 років тому
Відповісти  РАДАР

На нашій лінії нічого не косять і не обслуговуютьа беруть по 350 грн 👀

Sergii
2 років тому

Мені також цей пан Веселов говорив щоб я замінив кабель від стовпа до лічильника, бо він не збирається кожен раз лізти на гору щоб перевірити лічильник, бо він у мене на 2 поверсі, а йому треба щоби я спустив його на 1 поверх.
Судячи зі статті яка подана, то ми усі хто маємо там ділянки ніяк незахищені, сьогодні ділянка твоя, завтра прийшов – вже не твоя, без твого відома перепишуть на будь кого, це якийсь жах.
А за ці внески, я взагалі не розумію за що ми платимо, дороги жахливі, після дощу болота море, ніяких квитанцій недають, куди ці гроші йдуть і кому, хоча здогадатись неважко!!!

Юра Дунас
2 років тому

Таке питаня в мене дачя приватизована, я мушу платити тих 400 грн?

Ірина
2 років тому
Відповісти  Юра Дунас

Ви,як член товариства мусите платити членські внески, які встановлюються членами товариства на загальних зборах. Останні загальні збори в нас відбулися в 2016 році і членські внеск були встановлені 250 грн. Тобто члени товариства мають платити 250 грн членських внесків до наступних загальних зборів. Всі інші кошти, які більші за 250 грн Веселов вимагає незаконно і не обгрунтовано.

Сандра
2 років тому

Порахуйте ,скiльки платимо за дачi + дорогу туди й назад.То за такi грoшi можна на зиму зробити закупи.
А якщо мiняти лiчильник ,то уже “золота ” дача.Тяжко жити у Нововолинську…..

Дачник
2 років тому

Мовчите? Мовчіть, прийдуть і до вас. Ви, головне, платіть тим керовникам по 400 гривень зайвих.

Аміна
2 років тому

Мені цікаво-а серед дачників немає людей з юридичною освітою?невже і таким все одно що ж відбувається у конторі Прикордонника?Найперше потрібно ознайомитись зі Статутом товариства-там прописані усі процедури-і як обирається правління і скількома голосами,і як встановлюються членські внески,і чи має право правління встановлювати додаткові платежі,і на кожні зміни(як от заміна лічильника і проводів)повинні бути протоколи,чи то загальних зборів членів дачного товариства,чи то правління,яке обирається тими ж членами.Потрібно ознайомитись із списком самих членів,щоб знати точну кількість,яку потрібно звірити із списками голосувавших за те чи інше рішення.Правити від себе чи “наклавши”на закони не получиться,інша справа,що люди сотні,а то і,читаю,тисячі,вважають,що за них хтось щось зробить.наша “дика”пасивність ЗАВЖДИ грає з нами ж злий жарт-спасіння утопаючого в руках самого утопаючого.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Аміна

На все має бути, його величність, Закон. Чого ми не спостерігаємо в Нововолинську з часів совдепівської окупації і донині – ось вже, майже, 30 років. У наших людей – совкова інернція, яка підігрівається діючою місцевою владою. Якщо й далі так йтиме, її (владу) знову очікуватиме нова хвиля судових позовів. Прецедентів вистачає. На місці А. Сторонського, я б не провокував цього.

РАДАР
2 років тому

Ну, я вас розвеселю. Телефонує мені соьогодні дільничний офіцер поліції. Йому надійшла на розгляд заява гр-ки Веселової Н. Пані вимагає провести зі мною профілактичну роботу і притягнути до адмінвідповідальності за критику керманичів садівничого масиву. Як вона стверджує, я ображаю її (та її родини) честь і гідність.
Хто знайде тут у статті бодай слово про Веселову Н. – покажіть, піду покаюся. 🙂

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  РАДАР

Хай подають до суду. А там виявляться не тільки честь та гідність а й ще дещо.

Вікторія
2 років тому

Ха, такі суми крутяться! 3000 дач множимо на 400 грн. з кожної = 1 200 000 грн. за рік. У місяць 100 000 грн. Думаєте ця Весела сімейка сама забереться через те, що їм вже люди не довіряють? Ага, зараз. Вони не тільки двері виламуватимуть, зубами чіплятимуться за пороги.
За такі гроші на тих дачах має функціонувати безкоштовний автобус для дачників і дорога має бути до кожної дачі асфальтована. Тільки на тих дачах дуля без масла.
Та Весела сімейка прекрасно пристроїлась.

"Прикордонник"
2 років тому

Чув, що Веселов хоче виключити неугодних із товариства. А дачі переписати на угодних. Веселов, ти вже вгамуйся, охолонь, подумай головою. Як почнуть люди оскаржувати своє виключення, то в суді легко доведуть, що всі папери ваші незаконні, сидите ви там незаконно і засідаєте нелегітимно. Воно тобі треба, Ігор? Воно тобі треба, Наташа Веселова?

Юля
2 років тому
Відповісти  "Прикордонник"

Я б їм не совєтувала такого робити. Знаю особисто ту Олю, в неї чоловік чи батько чоловіка СБУ-шнік у Львові (начальник причьом),того вона така борза. Вже цікаво подивитись чім той цирк закінчиться 😂😂😂

33 лінія
2 років тому
Відповісти  Юля

То хай перевірить СБУ того Веселова у хвіст і в гриву! І не тільки по документації товариства! Висрався на статут, висрався на закон, висрався на Конституцію?! Часом не сєпар?..

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  33 лінія

То й напишіть заяву у Володимир-Волинське СБУ (бо в нас, в Нарковолинську, його давно нема!). Як і міської прокуратури, як і опорних відділу поліції, пенсійного Фонду, Укрпошти та іншого… Ви не здогадуєтеся чому так? Незабаром наше місто буде входити у Володимир-Волинський район. Теж не відаєте, чому? :)) Тільки заява до СБУ на анонімне ваше ім’я “33 лінія” не проходить – треба вказувати свої справжні ПІБ та власну поштову адресу. Інших там не беруть. :))) Вдалих вам виборів міського голови (ОТГ)! Не забудьте злякатись у черговий раз. Здоровенькі завжди будьте.

РАДАР
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

“Не туди б’єш, Іване!” – казав кінь у давньому фільмі. Мова про конкретне свавілля конкретного дачного керманича.

РАДАР
2 років тому

Он воно як. Одного з неугодних Веселов учора викликав на якусь комісію. Вона засідатиме сьогодні о 17-й. Яке питання – Веселов не сказав, слухавку кинув.
Угадайте з трьох разів, що та комісія хоче зробити: відновити світло на дачі неугодного чи виключити його з товариства за критику дій Веселова.
Якраз днями перший заступник міського голови вручив почесну грамоту дружині цього садівника. Обоє працюють на “швидкій”, рятують людям життя. А тут, бач, самопроголошений керманич їм нерви і життя псує…

Потерпілий садовод
2 років тому

Пропоную всім садоводам скооперуватися, написати заяву на позачергове проведення загальних зборів, де гостро і по факту припинити безчинство пана веселова(пишу з малої букви його фамілію, так як ця людина не заслуговує на повагу). Ми взагалі не захищені законом а вони (так зване Правління) нас тримають за дурнів і просто грабують безчинно бюджет и марнотратять його на судові засідання по справах того ж веселова.
Потрібно визнати ініціативну группу та запустити процес Антивеселов!