– На дачному масиві “Прикордонник” біля Бугу незаконно відключають електроенергію. Приходить електрик і безпідставно обрізає дроти!

Договір про надання послуг укласти відмовляються, квитанцій про оплату не дають. На підставі чого люди повинні оплачувати їхні “послуги”?

І куди діваються ті всі гроші?

Розповідає Ольга Оліферук (Нововолинськ):

– У нас 29-та лінія. Багато людей з інших ліній нарікають на схожі проблеми. Це вже другий рік поспіль маємо таку гризоту.

Торік замінили дріт на вимогу керівництва масиву, цьогоріч вони до лічильника вже придерлись.

У законі №1008 про метрологію і метрологічну діяльність чітко сказано, що лічильники до 2-го класу включно підлягають експлуатації, а повірку приладу треба проводити що 5 років.

Вони ж кожного року шукають, до чого присікатись, хоча їхній електрик торік дивився і сказав, що все добре.

Це вже масове явище, що людей змушують купувати новий лічильник і платити ще за встановлення та інше.

Я консультувалася з юристом і з головою ОСББ, де я проживаю, вони запевняють: це незаконно!

Яке мали право обрізати електричні дроти, якщо все оплачено? Заборгованості в нас нема!

Фото – Ссергій Олііферук

–  Одній дачниці нарахували близько 1000 грн. за лічильник. Де пенсіонери мають взяти такі гроші, щоб одразу сплатити??? Там же більшість членів товариства – пенсіонери!- каже Ольга

Пряма мова інших дачників:

 – Я з правлінням воювала цілий березень, теж відрізали світло, бо старі дроти (при тому, що в мене була переплата). Накінець «добровільно –примусово» сказали поставити лічильник – це десь вийде до  1000 грн., із кабелем 23 м. Та ще цілий список дав електрик, що треба купити.

 – Боргу немає, дріт і лічильник нові. Тепер хочуть іще раз замінити кабель, бо він не суцільний від стовпа до лічильника, а від стовпа до котушки, від котушки до лічильника. Але ж мені так попередній електрик підключав понад 2 роки тому. Сказали йти до Веселова “просити перепідключення”. Якого милого?!

Чим не догодив кому оцей лічильник?  

 – Мені вже набридло, що  тут постійно намагаються обдурити старших людей, видумують невідь-що, аби з них гроші здерти. Треба покласти цьому край! – веде далі Ольга Оліферук

Вони щорічно збирають із людей окрему плату за дачі, за їхні послуги (доріжки косять від трави і так далі).

А договору з ними, як зі структурою, яка надає послуги, нема! Вони відмовляються його укладати і підписувати.

Після оплати квитанції не дають, ставлять печатку у книгу садовода. Як потім довести комусь, що оплата була? І де вони дівають зібрані кошти?

Оце так у них виглядає доказ оплати:

Увага, це не щорічний членський внесок!

Це додатковий платіж – за косіння трави на дачах!

Оця оплата  400 грн. – за так зване обслуговування “Прикордонника”.

Я навіть не розумію, за що сплачують щорічно мої батьки! Має бути договір,  а це якась шарашкина контора. Та ще й підняли цього року плату з 200 до 400 грн.  Наступного хочуть 600 зробити! Звідки вони беруть ті суми, з якої стелі?

Батькові квитанцію відмовилися давати, сказали:Он є печатка, хватить з вас”.  Ну, ще сказали розписатись у журналі.

Є майже 3 тисячі дач, збір 400 грн. за рік. Порахуйте, яка гарна сума набігає.

І Водоканал, і всі інші структури надають споживачам договори, щоб усі чітко знали, що входить у перелік послуг. А тут усе на словах! Мені в голові не укладається, як ті дачні керманичі можуть працювати без угод і квитанцій. Це свавілляІ

Треба перевірити їхню легальність взагалі. Вони приймають готівку “на руки”, грошей не обліковують, по суті. А повинні давати людям реквізити банківського рахунку для оплати послуг!

Місця тут гарні, дачки непогані

Добрий день. У моєї свекрухи була заборгованість за дачу 1000 грн. Вона не платила, бо хворіла, є довідки. Діти раз на рік їздили косили, прибирали. Там ділянка і сарайчик.

Коли її дочка прийшла заплатити гроші, їх у неї не взяли. Сказали, що дача вже не їхня. 

Звернулась до головного по дачах, той сказав, що ділянку продали через борги і що він надсилав листа. Але свекруха листа не отримувала!

Нашу ділянку без нашого відома продали сусідові . За 400 грн.! А списали собі до кишені скільки?

 Відповідь на це питання – в наступному повідомленні:

Привіт, на рахунок Веселова. Мені подобається, що є ще зацікавлені у справедливості, але суд йому не інстанція. Його вигнати звідти практично неможливо.

За роки правління, кажуть, купив дві машини. Зараз у нього ще одна нова, недешева. Бачила, як їздить на ній у “Бобри”.

Продає закинуті дачі з будинками від 500 доларів. Знайомі купували.

Оголошення на OLX, реальна вартість дач

 – Писали вже дачники заяви в поліцію і прокуратуру. Відповіді досі нема. Я так розумію, що керівника “Прикордонника” хтось кришує. Може, мерія в долі?

Уже є рішення суду, що він незаконно обраний, а все одно працює! Це треба, мабуть, на Київ дзвонити.

Ми хочемо сконтактувати з усіма постраждалими від нинішнього дачного керівництва, організувати зустріч і написати колективну заяву, – підсумовує Ольга Оліферук.

А днями РАДАР перестріла Тетяна Конопко:

– У нас на масиві вже краном забирають дачні будинки! Нібито за борги. То страх Божий, що діється!

Розкажу вам свою біду. Прийшли до мене 6 чоловіків “від правління”. Мовляв, подивимось показники лічильника. Впустила їх у хату. А вони хап – і зірвали мій лічильник. Та ще й усе пофотографували у хаті на телефони, не знаю для чого.

Лічильник вилучили й досі не віддали. Світло обрізали. Кажу: за яким правом? нема такого закону!

Веселов мені заявляє: “А я висрався на закон, і що ти мені зробиш?..” 

Три роки тому Ігор Веселов ломився в офіс “Прикордонника”, здирав замок… ВІни уже тоді “висирався” на закон

РАДАР попросив голову іншого дачного товариства – “Мічурінець” прокоментувати додаткові платежі та примусову заміну лічильників у дачних будинках.

Максим Дородних наголосив:

– Лічильник навіть застарілого типу може слугувати, аж поки не зламається. Або поки сам власник (член садівничого товариства) не схоче замінити прилад на новіший.

Вилучати лічильник ніхто з керівництва масиву не має права. Це майно садівника, його власність. Оте, що ви описали, – фактично крадіжка лічильника. Потерпіла може звернутись із заявою у поліцію.

Щодо стягування додаткової плати – як-от за косіння трави на доріжках. Там щось каламутно. У нашому товаристві такої плати нема. 

Є щорічний членський внесок. Також може бути внесок цільовий: на заміну труб чи інші потреби. Його оформляють саме як цільовий.

А платіж 400 грн. за якесь обслуговування на сторінці “громадські роботи” – це абсурд! І порушення, однозначно.

На цій сторінці членської книжки садівника показують перелік робіт, виконаних членом товариства для загалу. Бо його участь у громадських роботах (покоска, облаштування дороги тощо) є підставою для ЗМЕНШЕННЯ щорічного членського внеску.

А тут виходить повна нісенітниця.  

Ну, і щодо “висрався на закон”. Цей перл пана Веселова я чув уже не від одного садівника з “Прикордонника”

Наталя Камишникова 

У ТЕМУ:

Злам дверей, винос мозку і три виклики поліції за півдня. Нова веселуха у “Прикордоннику”

Прочитав сам? Поділись з іншими: