Бабцю – інваліда другої групи оштрафували на 11 тисяч за торгівлю яблуками і грушками

12 2725

Ця дика історія трапилась у Вінниці. Двоє працівників муніципальної поліції 4 місяці вистежували бабусю, що продавала грушки біля свого будинку. Склали на неї 4 протоколи.

Про шалений штраф вона дізналась аж коли прийшла одержувати пенсію…

Вже понад 10 місяців із пенсії бабусі вираховують 20% на сплату штрафу за стихійну торгівлю. Загальна сума боргу складає 10 880 гривень,  повідомляє сайт “Голос народу” http://www.golos-narodu.com.ua/

Надія Михайлівна Паненко відпрацювала 37 років на фабриці,  має 1382 грн. пенсії. З відрахуваннями на руки отримує 1106.

Зізнається: грошей бракує, бо треба й за квартиру заплатити, і харчі купити, а головне – ліки, без яких довго не проживе. Паненко – інвалід другої групи.

Торгувати в «недозволеному місці» – на тротуарі біля свого будинку вона була змушена, бо здоров’я не дозволяє їздити далеко від дому.

Упродовж 4 місяців інспектори муніципальної поліції Вінниці Вишневський та Корсунов склали на бабусю 4 протоколи. Жоден не підписаний Надією Михайлівною. Бабуся каже, що там брехня: і рік народження, і місце народження вказано неправильні.

Свідків із працівниками поліції не було, а протоколи складали за її відсутності.

Про штраф дізналася, аж коли прийшла отримувати пенсію…

Щоправда, одну з постанов скасували за зверненням народного депутата Домбровського, та борг усе ще занадто великий для бабусі. І чи встигне вона його віддати державі – невідомо, адже відрахування триватимуть ще близько 2 років.

Пенсіонерка Паненко Надія Михайлівна не може зрозуміти, що скоїла правопорушення, каже, що не заважала перехожим і транспорту, нічого поганого не робила, торгувала біля  будинку, в якому проживає.

Незнання законів не звільняє від відповідальності, але якщо порушення закону є єдиною можливістю вижити?.. – питає сайт “Голос народу” .


РАДАР у шоці. Неадекватність вінницьких муніципалів і суду вражає. Пане Гройсман, агов, це ваше рідне місто, ви були там мером. Тож поясніть міському голові й голові суду, що неадекватів треба гнати з влади поганою мітлою!

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
12 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
editor
5 років тому

У мережах коментують.
Світлана Микитюк: У країні, де депутати ховають під матрацами мільйони доларів, украдених у таких пенсіонерів, як ця жінка, її за продаж яблук, вирощених у власному саду, штрафують на суму, яка дорівнює сумі майже річної пенсії.
Наталя Анд: Цілу операцію провели! Нелюди!

editor
5 років тому

Максим Левицький: Цікаво:
КУпАП ст. 152 “Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян” тобто 340-1160 грн.
КУпАП Стаття 160. Торгівля з рук у невстановлених місцях

“Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях – тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.”, тобто 17-119 грн.
Стаття 160-2. Незаконна торговельна діяльність

Незаконна торговельна діяльність, тобто здійснення угод куплі-продажу товарів чи інших предметів з ухиленням від реєстрації в установленому порядку з метою одержання неконтрольованого державою прибутку, якщо розмір цього прибутку не перевищує семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, –
тягне за собою накладення штрафу від п’яти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих товарів і виручених грошей. Тобто від 85 до 425 грн

Стаття 164. Порушення порядку провадження господарської діяльності

Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, – тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої. Тобто від 340 до 680 грн
Навіть як скласти все це до купи (незважаючи на те, що всі ці статті не можуть бути застосовані одночасно), то сума виходить значно менша. За якими ж тоді статтями притягнули бабцю до відповідальності? Про процедуру винесення постанови я взагалі мовчу…

Не едітор
5 років тому
Відповісти  editor

Бабцю звичайно жаль. Але порядок є порядок. Можна все на депутатів списати. І яблука, і пішоходів, які йдуть проти правил, і наркоманів, які крадуть все, що можна. Але проблема не в депутатах, а в нас самих. Починай жити по закону

editor
5 років тому
Відповісти  Не едітор

Виживати по закону, ви хотіли сказати? Як їй вижити з купою хвороб і потребою в ліках на пенсію, яка тепер утричі менша за мінімальну зарплатню? Та й раніше була мізерною.

Тетяна.
5 років тому
Відповісти  Не едітор

Не смішіть, хто в нас живе по закону,я сплачую податок, торгую продуктами, не торгую цигарками і спиртним з принципу, бо я чесна. А друга жінка торгує продуктами, вином, гоорілкою у пластмасових пляшечках і пивом. Заплатила участковому, та й добре, а таких у селі чоловік п’ять. А по телебаченню говорять: міліція помінялась. У нас та сама залишилась.

Vovik
5 років тому
Відповісти  editor

Для чого вводити людей в оману?
Почитайте діючий КУпАП!!!
Стаття 164. Порушення порядку провадження господарської діяльності

Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), –

тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, –

тягнуть за собою накладення штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Надання суб’єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства –

тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка. Отримання доходу у великих розмірах має місце, коли його сума у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Але бабусю все-одно шкода (((

editor
5 років тому
Відповісти  Vovik

Максим не вводить людей в оману, він зацитував те, що знайшов.
Гройсману надіслала на фейсбук цю публікацію з проханням дієво відреагувати. Ще напишу офіційне звернення.
До речі. “…з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення”.
От цікаво, чи ті двоє муніципалів у неї грушки і пару-трійку гривень виторгу конфіскували, нє?

Голос народу
5 років тому
Відповісти  editor

Склали 4 протоколи по 1360 грн. а потім збільшили суму за несплату до 2720грн х 4.= 10 800грн.

Сусід
5 років тому

вони себе хочуть зареєструвати “порядними корупціонерами” або “трудівниками злочинного світу” а з простих людей бюджет наповнити штрафами і податками…. http://zib.com.ua/ua/127573-u_radi_ne_pidtrimali_zakonoproekt_pro_poryadnih_korupcioneri.html

editor
5 років тому

Анатолий Дунайчук: В Днепре новая полиция летом тоже бабушек, которые пытались к нищенской пенсии с участков фрукты и овощи продавать, гоняла. По заказу базарных на рынок загоняла, а там плата – бабушки на столько не продают.

Лілія
5 років тому

Як це можна взагалі обговорювати??? Де людяність? Чому у Вінниці ні одна людина не вийшла на вулицю і не показала спротив на захист цієї нещасної бабусі !? Я впевнена ,що прийде час і ці осли будуть відповідати по усій строгості своїх тупих законів.
Влаштували геноцид простим , ні в чому не винним людям. Позор вам.

editor
5 років тому
Відповісти  Лілія

уже цей сюжет був на котромусь із центральних телеканалів. Навіть якийсь чин визнав, що перегнули.