«Вилучили особисті речі Катерини Литкіної: зубну щітку, гребінець, щоденник, сумку…»

У щоденнику дівчина відверто розповідала про себе і стосунки з ровесниками.

На суд у Ковелі батьки вбитої Каті Литкіної діставались на перекладних. Вирушили з Нововолинська бусом, прибули легковиком. Бус обламався. Хвилювалися: чи ж відбудеться судове засідання, чи не перенесуть? Третій день Паски все ж таки…

І от перша прикрість у Ковельському міськрайонному суді: адвокат Сергій Полячук, який разом із Віктором Шостаком захищає підозрюваного у вбивстві, з Луцька не приїхав! І навіть причин відсутності суду не повідомив.

Можна б розпочати засідання без нього, але обвинувачений Назар Статочнюк – неповнолітній, його права у суді пильнують. Недотримання букви чи коми закону може стати підставою для перегляду вироку в апеляційній інстанції.

Тому прокурор Сергій Самчук заявив, що за відсутності Полячука слухати справу неможливо. Такої ж думки були батьки вбитої Каті Литкіної та їхні адвокати.

Натомість пан Шостак, мати підсудного Вікторія Гуліда як представниця інтересів неповнолітнього і сам підсудний наполягали, щоб засідання відбулося.

 

Адвокат Статочнюка ловитиме обвинувачення на процедурних моментах

 

– КПК забороняє слухати справу без адвоката (не адвокатів!) неповнолітнього. Один захисник є, цього досить, – заявив Віктор Шостак.

 – Як же так, Вікторе Васильовичу? – поцікавилась я, коли судді пішли визначатись у нарадчу кімнату. – То без Полячука не можна було ніяк, ви це й у Луцьку доводили, а то вже можна?

 – Тоді йшлося про арешт, тримання під вартою. А сьогодні огляд доказів, вистачить і одного захисника.

Ну-ну.

Судді дотримали процедури. Секретар судового засідання зателефонувала Полячуку, аби з’ясувати причини його неявки у суд. Той послався на стан здоров’я і необхідність госпіталізації. Проте довідок суду не надав.

Вирішили оглядати докази без нього.

Голова суддівської колегії Ірина Логвинюк неголосно й неквапом зачитувала документи.

Заява бабусі Каті – Тетяни Степанченко про те, що онука вийшла ненадовго з будинку пізно ввечері 1 серпня 2016 року – і не повернулась додому. Заяву подано 3 серпня вночі.

4 серпня 2016 р. повідомлення про зникнення 16-річної дівчини внесено в єдиний реєстр досудових розслідувань.

 

Знайшли отут…

 

Суддя зачитує далі. Сергій Литкін підозрює, що до зникнення його дочки причетний її колишній приятель – Максим Терлецький. Бо саме з Максимом мала зустрітися Катя того пізнього вечора – віддати якісь свої малюнки і диски. Він приїхав зі Словенії до родичів, що мешкають по сусідству зі Степанченко.

Уночі 3 серпня поліція оглядає будинок, де мешкала Катя. Протокол огляду: “Диван, на ньому учнівська сумка, контактні лінзи, окуляри…”

Прокурор Самчук зауважує: у дівчини був слабкий зір, отже, виходила ненадовго!

 

Назавжди…

 

“Вилучили особисті речі Катерини Литкіної: зубну щітку, гребінець, щоденник, сумку…»

У щоденнику дівчина відверто розповідала про себе і стосунки з ровесниками.

У протоколі зазначено: на сторінці Каті в соцмережі Вконтакте листування відсутнє.

Так, на той час усі сліди листування Максима з Катею були в соцмережах затерті. Ким?..

Сторінка Максима Вконтакте взагалі раптом зникла.

Адвокат Шостак заявляє: “Слідчі порушили процедуру! Не мали права досліджувати докази на місці, тобто оглядати комп’ютер. Мали вилучити комп’ютер і провести експертизу”.

 

Конвой доправив підсудного з Луцького СІЗО

 

– А вони й не досліджували на місці, – відповідає прокурор. – Лише зафіксували факт, що на ноутбуку Каті оглянули її сторінку, листування відсутнє.

Починається найважче.

Протоколи огляду місця, де знайдено тіло дівчини. Складені 11 серпня о 22.30 і 12 серпня о 9-й.

Тіло виявив Приступа Віталій (так у протоколі, хоча тіло знайшов за кілька годин перед тим батько Каті – Сергій Литкін). Смерть дівчини спричинили удари по голові невідомим предметом із обмженою поверхнею.

У суді оглядають відеозапис, що вівся безперервно за присутності понятих увечері 11 серпня. Слідча група піднімається стежкою з боку швейної фабрики до вершини терикону, орієнтуючись на трупний запах. Далі в напрямку запаху – висока трава, кущі. Дві акації, між ними горіх. Тіло дівчини накрите зламаною з горіха гіллякою.

 

Катя у 2011 році

 

Огляд місця провадять працівники Нововолинського відділу поліції Ющик, Литвин.

Опис трупа. На тілі рожева футболка, сірі шорти. У волоссі – сережка. У правому вусі отвір від сережки. На шиї ланцюжок, на ногах панчохи.

Знаходять аж 17 уламків черепа, складають у пакет.

Фіксують металевий предмет зі вставкою червоного кольору, це пірсинг. Пірсинг і сережку упакували окремо.

Ребра оголені, переломів немає. Підошва білих кросівок на диво чиста.

На вершині терикону виявили шкарпетки, пластикову пляшку з бурою речовиною, шприц, 3 скляні порожні пляшки з-під пива.

Чиї – невідомо, адже минуло 11 днів, а сюди вчащають любителі гострих відчуттів.

Однак на пластиковій пляшці згодом виявили плями крові Каті.

 

Розбитий мобільник Каті лежав десь тут. Поліція знайшла його 20 серпня

 

Шостак запитує:

– Хто зі спеціалістів брав участь у цьому огляді? Війтович? Він потім виступав судмедекспертом. У мене буде заява, він не мав права…

Додає, що не було виявлено й вилучено ніяких зубів, про це йдеться в генетико-молекулярній експертизі.

Прокурор Самчук наголошує:

 

Самчук наполіг на оприлюдненні повного тексту протоколів усіх експертиз

 

– Золота сережка була на тілі, другої не знайшли, могли тварини подіти. Мотив убивства – некорисливий, може бути лише особиста неприязнь. Щодо зубів: вилучили череп у цілому, зуби як окремий предмет у протоколі не зазначені.

Слідів волочіння немає. Положення трупа свідчить: тіло перенесли, і це зробили принаймні двоє. Накривала тіло зламана гілка горіха. Отже, хотіли замаскувати.

Адвокат потерпілих Олександр Волощук:

– Звертаю увагу суду на те, що підошви кросівок чисті, сама туди (в місце виявлення трупа) не потрапила.

 

На першій лаві – батьки Каті та їхні адвокати. Волощук – праворуч

 

Підозрюваний на екран не дивився. Поглядав то собі під ноги, то у простір, то у кут, де сиділа я.

На мене дивився так невідступно, що залучені до участі у процесі працівники поліції та соціальних служб аж озирнулися…

 

Натомість мати старанно оберігала його від репортерів…

 

Протокол огляду тіла в моргу: очі відсутні, вуха нема, лівої кисті руки нема (могли відгризти тварини), кутній зуб виявлено в тілі. 29 окремих фрагментів черепа, з-поміж них 17 уламків. Зламано нижню щелепу. Є три сережки, ланцюжок.

Огляд провели судмедексперти Савченко Андрій, Війтович Богдан.

Удари тупим предметом із обмеженою поверхнею по голові. Щонайменше 2 – у потилицю, 2 – у праву скроню, 2 – в обличчя, 2 – у тім’я. Тобто не менше 8 сильних ударів. Причина смерті – розтрощення черепа.

Підсумки огляду: ушкодження м’яких тканин голови і тіла – посмертні, а розтрощення черепа (щонайменше 8 ударів) – незадовго до смерті або в момент смерті.

 

 

Самчук: Наявні множинні злами кісток. Коли дівчині завдавали таких сильних ударів, відчувала нестерпний біль. Тому кваліфікація злочину – вбивство з особливою жорстокістю.

Шостак: Висновок судмедекспертизи – недопустимий доказ. Ці експерти брали участь у збиранні доказів, а тому не мали права проводити експертизу. Війтович був присутній на огляді місця події, збирав докази. Подамо письмове клопотання щодо недопустимості доказів. Вимагатимемо викликати у суд Савченка або Війтовича.

Перенести тіло могли і троє чи четверо, а не двоє.  Експертиза нічим не підтверджує обвинувальний акт.

Самчук: Експерт не має права збирати докази за власною ініціативою, а Війтовича залучила до огляду місця події поліція.

Тут РАДАР вам пояснить, що Війтовичу під час огляду тіла довелося виявляти у траві біля тіла уламки черепа. Пан Шостак розцінив це як збирання доказів.

Зачитування документів триває.

Наприкінці вересня завершили криміналістичну експертизу. Експерт Кравчук дійшов висновку, що розтрощення черепа не могло бути спричинене падінням дівчини з висоти зросту. Були множинні удари з різних кутів.

Шостак: під час огляду місця події нарахували 16 уламків, а у криміналістичній експертизі – 27.

Самчук: Ви неуважно читали. 27 – це те, що зв’язано тканинами, а 17 уламків окремих.

Шостак: Не треба принижувати сторону захисту. Я читав уважно.

Адвокат потерпілих Елла Бордюженко: Катю били й убили з особливою жорстокістю. Права сторона черепа так і лишилась незібраною… А судмедексперт доказів із власної ініціативи не збирав.

 

Адвокат Бордюженко колись працювала у прокуратурі, як Самчук

 

Шостак: Війтович був спеціалістом, а  чи може спеціаліст бути експертом??

У таких юридичних дебатах і минуло засідання.

 

 

Наступне призначили на 15 травня, на 14.00. Можливо, продовжать судові слухання  і 16 травня.

Дорогою до Нововолинська нас обігнало оце авто.

 

 

Ним їхали мати Назара (дружина капітана поліції Якова Гуліди, який працює в Луцьку) та дід підсудного – Валерій Терлецький, колишній працівник міліції.

Подейкують, що коли розпочався розшук Каті, у Нововолинський міськвідділ зателефонували з Луцька: не шукайте, сама з’явиться.

Ще подейкують: на мобільнику вбитої дівчини, який 20 серпня поліцейські виявили в яру під містком біля терикону, був відбиток пальців. Однак він загадково зник.

А оце вже факт! Максим Терлецький, який мешкає у Словенії і якого вже вдруге викликали на допит в Україну (тепер як підозрюваного, а не як свідка), до слідчого в ГУ НП у Волинській області  19 квітня так і не прибув.

Хто б сумнівався.

І поліція Словенії  на запити волинських правоохоронців не відповідає.

Глухо.

Наталя Камишникова

У тему:

Флешку з телефону Каті у мобільник підозрюваного вставили в ніч убивства. О 2-й годині

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: