Наш репортер поїхав на суд о 8-й, повернувся о 20-й. Сказав коротко:

 – Адвокати підозрюваного тягнули резину.

20 липня у Ковелі суд продовжив розгляд кримінальної справи про скоєне в Нововолинську вбивство 16-річної Катерини Литкіної. Засідання тривало цілий день.

Заслухали чотирьох свідків із Нововолинська: бабусю Каті, приятельку та дядька загиблої, а також того з родини, хто раніше за поліцію побачив її тіло на териконі закинутої нововолинської шахти.

Мала слово й керівник відділення криміналістики Інна Кравчук із Волинського бюро судово-медичної експертизи.

Наш репортер записав на відео що міг і як міг – ті ж таки адвокати підозрюваного бурхливо заперечували проти відеофіксації.

 

Захисники Назара Статочнюка – В.Шостак та С.Полячук

 

Батьки Каті – Сергій та Вікторія

 

Бабуся Каті – Тетяна Степанченко, з чийого будинку Катя пішла у ту фатальну ніч “ненадовго”, розповіла, що бачила у дворі силует хлопця. Роздивитися, хто це, не змогла. Подумала, що це Мирон, із яким у дівчини були на той час романтичні стосунки.

Однак Мирон, провівши Катю до дверей, пішов додому. Цей факт встановила поліція після ретельної перевірки. А там стояв, імовірно, один із убивць.

Катя вийшла на ганок радісна, піднесена, у вбранні, подарованому Мироном.  Віддала тому, хто на неї чекав, свої малюнки і диски – привітання йому (до дня народження?)…

Судмедексперт Інна Кравчук заявила, що били дівчину чимось на кшталт палиці, обрізка труби, арматури чи держака лопати. Не круглим чи квадратним предметом, а саме подовгуватим.

Криміналіст розвіяла всі сумніви суддів щодо причини смерті. Це не падіння з висоти на гострі камені – це безжальне вбивство.

 

 

Пан Шостак і пан Полячук усе допитувалися в судмедексперта, який за рахунком удар і в яку ділянку голови виявився смертельним. Однак на час виявлення тіла (на 11-й день) дослідити це вже було неможливо…

Оксана, приятелька, пригадала, що Катя старанно готувалася до вступу у виш – часто сиділа за комп’ютером, обклавшися підручниками.

 

 

Віталій Приступа, якому Сергій Литкін зателефонував у відчаї, виявивши тіло дочки на териконі, привернув увагу суду до такого моменту.

Слідчий Дорош на той час уже прочитав дівочий щоденник Каті, вилучений поліцейськими з будинку Степанченко після її заяви про зникнення онуки.

Катя писала, що терикон – її улюблене місце. Там  вона зустрічалася зі своїм колишнім хлопцем – Максимом Терлецьким, туди ходила побути на самоті.

За життя Каті ніхто з рідних у її особистий щоденник не зазирав.

 

 

А слідчий цю надважливу деталь про місце, де вона могла опинитись у ніч проти 2 серпня, чомусь прогавив… І згадав про неї – вголос – аж коли поліцію 11 серпня викликали на терикон. Ще й припустив: самогубство.

Віталію закарбувались у пам’яті ці моменти, бо його обурив поквапливий висновок слідчого. Приступа тоді Дорошу  заперечив: “Як ви можете щось заявляти до висновку судмедекспертизи?”

Віталій зізнався: плакав разом із Сергієм, коли дивився на те, що лишилося від Каті

 

Дядько Каті Іван, бабуся Каті та Віталій

 

26-річний Іван Степанченко розповів суду, як усією родиною шукали Катю і як він дошукувався її слідів у соцмережах. Катя багато спілкувалася Вконтакте – зокрема, з Максимом Терлецьким. Однак у ніч проти 2 серпня все їхнє листування зникло.

Відеокамера покаже вам обличчя сусіда КатіНазара Статочнюка, якого поряд із його двоюрідним братом Максимом Терлецьким поліція обвинувачує у вбивстві юної красуні.

Вдивіться – може, побачите там жаль, відчай, розпач, каяття?..

 

 

Наступне засідання суду у Ковелі – 29 серпня. Планують опитати судово-медичних експертів та спеціалістів.

 

Звук на двох наших відео слабенький, бо в залі справді погано чути, що кажуть судді і свідки. Але все головне ви зрозумієте.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4FbhLxV8aUs&feature=youtu.be[/youtube]

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XEETUKCLZxk&feature=youtu.be[/youtube]

 

Фото, відео – Валентин Мінчик

Текст – Наталя Камишникова

У ТЕМУ: 

Кров на шортах, заява зі Словенії, диявольське вбивство

Прочитав сам? Поділись з іншими: