Силует убивці на подвір’ї Каті. Кого бачила бабуся вбитої дівчини?

38 6029

Наш репортер поїхав на суд о 8-й, повернувся о 20-й. Сказав коротко:

 – Адвокати підозрюваного тягнули резину.

20 липня у Ковелі суд продовжив розгляд кримінальної справи про скоєне в Нововолинську вбивство 16-річної Катерини Литкіної. Засідання тривало цілий день.

Заслухали чотирьох свідків із Нововолинська: бабусю Каті, приятельку та дядька загиблої, а також того з родини, хто раніше за поліцію побачив її тіло на териконі закинутої нововолинської шахти.

Мала слово й керівник відділення криміналістики Інна Кравчук із Волинського бюро судово-медичної експертизи.

Наш репортер записав на відео що міг і як міг – ті ж таки адвокати підозрюваного бурхливо заперечували проти відеофіксації.

 

Захисники Назара Статочнюка – В.Шостак та С.Полячук

 

Батьки Каті – Сергій та Вікторія

 

Бабуся Каті – Тетяна Степанченко, з чийого будинку Катя пішла у ту фатальну ніч “ненадовго”, розповіла, що бачила у дворі силует хлопця. Роздивитися, хто це, не змогла. Подумала, що це Мирон, із яким у дівчини були на той час романтичні стосунки.

Однак Мирон, провівши Катю до дверей, пішов додому. Цей факт встановила поліція після ретельної перевірки. А там стояв, імовірно, один із убивць.

Катя вийшла на ганок радісна, піднесена, у вбранні, подарованому Мироном.  Віддала тому, хто на неї чекав, свої малюнки і диски – привітання йому (до дня народження?)…

Судмедексперт Інна Кравчук заявила, що били дівчину чимось на кшталт палиці, обрізка труби, арматури чи держака лопати. Не круглим чи квадратним предметом, а саме подовгуватим.

Криміналіст розвіяла всі сумніви суддів щодо причини смерті. Це не падіння з висоти на гострі камені – це безжальне вбивство.

 

 

Пан Шостак і пан Полячук усе допитувалися в судмедексперта, який за рахунком удар і в яку ділянку голови виявився смертельним. Однак на час виявлення тіла (на 11-й день) дослідити це вже було неможливо…

Оксана, приятелька, пригадала, що Катя старанно готувалася до вступу у виш – часто сиділа за комп’ютером, обклавшися підручниками.

 

 

Віталій Приступа, якому Сергій Литкін зателефонував у відчаї, виявивши тіло дочки на териконі, привернув увагу суду до такого моменту.

Слідчий Дорош на той час уже прочитав дівочий щоденник Каті, вилучений поліцейськими з будинку Степанченко після її заяви про зникнення онуки.

Катя писала, що терикон – її улюблене місце. Там  вона зустрічалася зі своїм колишнім хлопцем – Максимом Терлецьким, туди ходила побути на самоті.

За життя Каті ніхто з рідних у її особистий щоденник не зазирав.

 

 

А слідчий цю надважливу деталь про місце, де вона могла опинитись у ніч проти 2 серпня, чомусь прогавив… І згадав про неї – вголос – аж коли поліцію 11 серпня викликали на терикон. Ще й припустив: самогубство.

Віталію закарбувались у пам’яті ці моменти, бо його обурив поквапливий висновок слідчого. Приступа тоді Дорошу  заперечив: “Як ви можете щось заявляти до висновку судмедекспертизи?”

Віталій зізнався: плакав разом із Сергієм, коли дивився на те, що лишилося від Каті

 

Дядько Каті Іван, бабуся Каті та Віталій

 

26-річний Іван Степанченко розповів суду, як усією родиною шукали Катю і як він дошукувався її слідів у соцмережах. Катя багато спілкувалася Вконтакте – зокрема, з Максимом Терлецьким. Однак у ніч проти 2 серпня все їхнє листування зникло.

Відеокамера покаже вам обличчя сусіда КатіНазара Статочнюка, якого поряд із його двоюрідним братом Максимом Терлецьким поліція обвинувачує у вбивстві юної красуні.

Вдивіться – може, побачите там жаль, відчай, розпач, каяття?..

 

 

Наступне засідання суду у Ковелі – 29 серпня. Планують опитати судово-медичних експертів та спеціалістів.

 

Звук на двох наших відео слабенький, бо в залі справді погано чути, що кажуть судді і свідки. Але все головне ви зрозумієте.

 

 

 

Фото, відео – Валентин Мінчик

Текст – Наталя Камишникова

У ТЕМУ: 

Кров на шортах, заява зі Словенії, диявольське вбивство

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
38 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Доктор
4 років тому

вiдчай, розпач, каяття? БЕЗРАЗЛИЧИЕ, СПОКОЙСТВИЕ И ЛЮБОПЫТСТВО! – это в глазах отморозка! ЗЛОБА И НЕНАВИСТЬ – это во взгляде мамаши НЕЛЮДЯ!

Іван
4 років тому

“Іван” – у бан.
Модер

WildSoul
4 років тому

Дивно так спостерігати за усім цим. Рік часу минув! Дитину не повернеш! А спочити з миром її душа не може. Обплювали бідну на всю Україну в замовному телешоу. Сидить один кат за гратами, а інший в повну насолоджується життям і сміється усім в очі, бо ніхто не в силі притягнути його до відповідальності і так і залишиться. Навіть якщо одному все ж таки дадуть строк інші вийдуть сухими з води. Бо мало віриться, що два імпульсивні тінейджери змогли б так гарно маскувати сліди цього жорстокого вбивства. Все ж таки міліціонери, хоч навіть і колишні але знають як гарно приховати злочини…проте це лише хід думок

Ульріх
4 років тому

По опису знаряддя вбивства бейсбольна біта. Їх можна купити без проблем, от тільки бейсбол чомусь ними ніхто не грає.

Віктор
4 років тому
Відповісти  Ульріх

Так,так семе він її замовляв по інтернету,просив друзів по навчанню ,щоб замовити,але коли почали підіймати це питання-не всі дали правдиву відповідь……….

Анатоль_ Бідзюра
4 років тому

Забагато зниклих артефактів: відбитки пальців на телефоні, щоденник Каті де написано що її улюблене місце – терикон, зникле листування “ВКОНТАКТЕ”, видалені №№ тел., час що пройшов і з’ява щоденника… Чи не пора відсторонювати від справи слідчих та передавати її київській поліції? Однозначно: пора!

Громадянин
4 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Новий КПК України не передбачає повернення провадження на додаткове розслідування. Усі обставини з’ясовуються під час судового розгляду. Винен – вирок суду, не винен – виправдальний вирок. От і все. Мета сторони захисту однозначна – затягнути та заплутати. І в силу діючих кримінально-процесуальних норм у них на це є не тільки можливість, а й так зване “законне” право. Ось так. І скільки ще буде тривати цей судовий “дерибан” ніхто не знає.
P.s. Доречі прокурор діє тактовно та професійно і у цьому великий +.
Автору: прізвище судового експерта криміналіста (вона ж єдина на усю Волинь) Кравчук Інна Романівна – зав.відділення судової криміналістики ВОБСМЕ, не тільки Знавець своєї справи, а й надзвичайно чудова та порядна людина. Завляки саме їй значна кількість злочинців відбуває законні чималі терміни покпрання. І в таких випадках все ж шкода, що у нас не діє закон ” Око за око”. Шкода…

editor
4 років тому
Відповісти  Громадянин

О, дякую за уточнення, виправили.
А дії прокурора Сергія Самчука на процесі справді заслуговують на великий плюс. Активно, жорстко, наступально, послідовно.

Анатоль_ Бідзюра
4 років тому
Відповісти  Громадянин

Можливо… Але, це тільки можливо. Ви вочевидь, підковані юридично “Громадянине”. Але, тільки й того. Але, я ж не говорю про додаткове розслідування справи. Хоча, воно було б дуже доречним і на часі. Наскільки мені відомо, у поліції мають право відсторонювати від слідчих дій тих посадових осіб – державних службовців, що явно себе скомпрометували і намагалися свідомо заплутати розслідування. Батьки бідолашної мучениці Каті Літкіної можуть написати клопотання саме про це. Як і про недовіру захисникам імовірних вбивць. Саме оце я і мав на увазі. Хоча, вони отримали б відмову, звичайно. А ви, назвалися б чоловіче. Я абсолютно не довіряю випадковим анонімам, які завжди чогось і когось бояться: втратити свою б***дську роботу, репутацію, якої у них ніколи не існувало чи посадовий оклад – як плату за брехню та підлабузництво. Вам, безумовно, після цього, стало б легше на душі. І совість не мучила б.

Доктор
4 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

уважаемый Анатолий! до сих пор еще не ясно – где именно пропал отпечаток на телефоне: или уже во львовской лаборатории или еще в нововолынском отделении полиции. к сожалению телефон был отправлен во Львов, а не в Луцк. а наш же адвокат предлагал самолично отвезти телефон на экспертизу в Киев. но Литвин отказал. потом дело забрал луцкий следственный отдел. но уже было поздно – многое уже было напартачено. не знаю – с умыслом ли или в силу недостаточной компетенции.

editor
4 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Кожен має право на анонімність і псевдонім. Аби лиш не зловживав анонімністю.
Громадянин написав чудовий комент, будемо раді подальшим дописам.

Доктор
4 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

уважаемый Анатолий. Вы во многом правы. но дело об убийстве Кати сдвинулось с места после того как луцкая полиция забрала дело из Нововолынска. и конечно после того как мы взяли адвокатов. дневник Кати не был использован когда мы искали Катю -или по халатности или с умыслом. отпечаток на телефоне был испорчен или уже во львовской лаборатории или еще в нововолынском отделении полиции. а также пропали многие фото, сделанные на месте где нашли Катю. и еще – телефон для идентификации отпечатка наш адвокат самолично хотел отвезти в Киев. но Литвин ему отказал и отправил во Львов. выводы напрашиваются сами собой…

editor
4 років тому
Відповісти  Доктор

Литвин для розкриття злочину зробив багато. Будьмо справедливими.

Доктор
4 років тому
Відповісти  editor

много??? нет, здесь не все так просто! да, он нашел Катин телефон, разработав по распечатке последних звонков примерное место где нужно искать. был и отпечаток пальца. но эта прямая улика испарилась…. где? большой вопрос.
и потом – поиски Кати. ту же схему поиска по распечатке от **киевстар** можнобыло применить и для поиска Кати! но нововолынская полиция ее не искала! ПОЧЕМУ? по чьей просьбе или указанию?
а Катин дн евник, изьятый полицией в ночь с 3 на 4 августа. там Катя писала, что иногда встречалась с терлецким на терриконе шахты3. как все это воспринимать?
и адвокаты убийцы … я молю – прошу ГОСПОДА БОГА чтобы они испытали- почувствовали такую-же боль и беду, какая случилась у нас. хотя шостак, мне кажется, очень подобен тем, кого он так беспредельно защищает. пусть ГОСПОДЬ будет ему судья!

Оксана
4 років тому

а чому про флешку Каті незгадали?-вона ж була в телефоні вбивці!Ті хто хоче приховати вбивць-пам*ятайте є Бог над нами і будете покарані…

editor
4 років тому
Відповісти  Оксана

я ж писала неодноразово. І першою.
https://radar.in.ua/fleshka/
https://radar.in.ua/nazar-yizdyv-u-sloveniyu-z-fleshkartoyu-vbytoyi-divchyny/
https://radar.in.ua/krov-na-shortah-zayava-zi-sloveniyi-dyyavolske-vbyvstvo/

Тут можна клацнути теги “вбивство”, “Статочнюк”,”Катя Литкіна”, “Терлецький” – і побачити десятки наших публікацій.

Сирий
4 років тому

Проста треба тим адвакатам тоэ саме пережити кого вони захыщяють за бабки

editor
4 років тому
Відповісти  Сирий

це їхня робота – захищати. Але.
1. Є велика різниця: захищати безневинного від розправи чи захищати злочинця від справедливої кари.
2. Кожен адвокат має право відмовитися від якоїсь справи – під різними приводами.
3. Ці досвідчені адвокати (офіцери міліції) мають справу з неповнолітнім. Не з рецидивістом, а з підлітком, якому на час узяття під варту було 15. Наймудріша позиція була б – переконати його говорити правду. І вже виходячи з тієї правди – захищати його у певних моментах. А так це просто наруга над рідними Каті. Оті всі дрібні зачіпки, тяганина, заперечення очевидного. Обидва вони давно знають, ХТО і ЯК. І роблять усе, щоб один убивця уник покарання, а другий якомога довше не потрапив у колонію.

editor
4 років тому
Відповісти  editor

Адвокати ж неспроста допитувалися в експерта, який удар виявився смертельним. Коли з’ясується, хто з якого боку над Катею стояв і бив, це вплине на визначення терміну покарання… Я правильно розумію, юристи?

Анатоль_ Бідзюра
4 років тому
Відповісти  editor

Вбивали бейсбольною битою, яку завчасно або навмисно принесли із собою.

Анатоль_ Бідзюра
4 років тому
Відповісти  editor

Чудово написала про адвокатів, “НС”. Хто зна, як імовірному молодому вбивці вестиметься у колонії? Думаю, що не медом. І не тільки від наглядачів…

Доктор
4 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

как мне рассказали – к сожалению, есть у нас тюрьмы, где ментам и их выплодкам **сидится ** не так уж и плохо: 3-х разовое питание, прогулки, телевизор, телефон-и нтернет. что говорить о тюрьме? в данное время, сейчас – в кпз этот подонок получил возможность пользоваться телефоном и интернетом. прокурор подал жалобу – так начальник кпз получил… порицание. вот вам и наши порядки!

Ульріх
4 років тому

Сьогодні в лікарні почув розмову двох гопніків з чого хочеться запропонувати аби зустрілися з одногрупниками Статочнюка, як він не соромлячись розказує, що має в камері і телефон, і ноут з інтернетом, і вже запрошує окремих відсвяткувати своє швидке повернення.Не зря мама Назара продала магаз в Старій Лішні, все замазано і схвачено.

Доктор
4 років тому
Відповісти  Ульріх

но как найти управу на ментовскую братию, обслуживающую СИЗО?

Небайдужа
4 років тому
Відповісти  Доктор

Тут управу потрібно шукати, найперше, на підозрюваного, бо часу залишилося не багато. Не зволікайте.

Доктор
4 років тому
Відповісти  Небайдужа

Вы понимаете, что ЭТИ из ментовской семьи!? в нововолынской полиции сделали все от них возможное, чтобы **допомогти яш1** ( эти слова передал один человек, но свидетельствовать отказался) . как на них найти управу? и в луцкой полиции тоже -оказалось- или по некомпетенции или с умыслом сделали много непоправимых – НЕПОПРАВИМЫХ- **ошибок**. а репутация шостака? он идет напролом, нарушая законность ( кумовство, друзья, бывшие сотрудники, бывшие **подопечные**…) – без чести, совести и души – Господь ему судья. о полячуке я была лучшего мнения, но оказалось – ошибалась. эксперт выступившая на суде – его хорошая знакомая. а наши адвокаты – они честные, придерживающиеся закона юристы… и что же делать НАМ, простым, честным людям? ЧТО НАМ ДЕЛАТЬ???

Небайдужа
4 років тому
Відповісти  Доктор

Міняйте своїх адвокатів, батьки Каті. Консультуйтеся, радьтеся де є кращі. Шостак чіпляється за кожну написану букву і доказує що це ”не по Закону”. Вам є більше за що ”вцепитися”. Вибачте за грубість, але навіть козлу понятно, чиїх рук це діло. 1) Не хоче приїхати на Україну Терлецький . Чому? Боїться.
2) Дід брехун. Чому не сказав правди що був у селі?
3) Яким шляхом попала флеш карта у телефон Статочнюка? !
4) Чому пропала переписка саме з Терлецьким? !Замітали сліди.
5) Який фільм дивилися в той вечір напередодні вбивства? Що, збіг обставин чи вивчали як правильно бити по голові? І таких різних питань виникає безліч.

Доктор
4 років тому
Відповісти  Небайдужа

спасибо за совет, но мы своих адвокатов менять не будем: они честные и порядочные , грамотные юристы. нам – пострадавшим- нельзя пользоваться услугами **грязных** адвокатов типа шостака. не прокатит в суде. вы это должны понимать. а вот то, что напартачили или умышленно или по некомпетенции следователи – это совсем другой вопрос. и насчет старого терлецкого: ведь в ходе следствия ездили опрашивать в с.Лишня их соседей и никто ничего не засвидетельствовал. конечно, **козлу** понятно чьих это рук дело, но в суде нужны улики. которые в основном … испарились. для экстрадиции м.терлецкого поданы документы на Интерпол. но наш **пострел** то бишь – шостак-и тут успел – сьездил в Словению. да. дорогая **НЕБАЙДУЖА** никто и не собирается лезть в ** чуже особисте життя**. но если функционер полиции, находящийся при исполнении своих обязанностей такое говорит людям, обратившимся за помощью в государственный орган. то как это воспринимать? я думаю, ему просто не место в этих органах!

editor
4 років тому
Відповісти  Доктор

“небайдужа” адвоката мала на увазі

Доктор
4 років тому
Відповісти  Небайдужа

То что напартачили следственные органы при ведении следствия – это уже непоправимо. ведь суду нужны улики, а улики… испарились.
Сейчас нам могут помочь только люди – соседи, которые могли что-либо видеть, одногрупники, которые многое знают об этом подонке и с которыми он общается из СИЗО. но до сих пор никто не захотел помочь. а ребятам их родители просто запретили что-либо рассказывать.
Они думают, что делают правильно? но ведь если этот отморозок избежит наказания и выйдет из тюрьмы- то это будет нормально? поверьте – это может быть толчком еще к следующему убийству. он уподобился животному-людоеду – раз попробовав вкус человеческой крови – остановиться он уже не может.
Вы скажете, что он еще подросток. но вы посмотрите на фото, сделанные в суде – где он в клетке стоит вальяжно облокотясь и с улыбкой общается с матерью…

переатестація
4 років тому

З статті видно що є питання до роботи “переатестованого” слідчого Дороша!!! А якщо послухати тих хто попадає до нього (хай зголосяться до авторки статті) і як він до них “по людські” відноситься, то там не тільки питання до його роботи будуть, а й питання до такої “переатестації” – були “менти”, а стали “поци” вибачаюсь перед справжніми поліцейськими (якщо такі є)!

Доктор
4 років тому
Відповісти  переатестація

а к кому именно надо обратиться насчет Дороша? ведь он не только говорил, что читал в дневнике Кати, где она бывала с терлецким. он также говорил отцу Кати, когда она еще не была найден, а Сергей приходил в полицию узнавать – есть ли какие сведения; Дорош сказал – **погуляе 1 прийде**. о чем еще можно говорить?

небайдужа
4 років тому

Дорогий “Доктор”, я прекрасно розумію ваше горе, але лізти в чуже особисте життя – це вже приниження.

Доктор
4 років тому
Відповісти  небайдужа

нет. вы не можете понять наше горе – и не дай Бог это понять. но вы очень ошибаетесь – никто не лезет **в чуже особисте життя**! но если полицейский, находясь на государственной службе при исполнении своих обязанностей отвечает таким образом людям, ищущим помощи у полиции – то как это оценивать? я считаю, что этот полицейский просто не имеет права служить в этих органах.

небайдужа
4 років тому
Відповісти  Доктор

Я мала на увазі про торкання теми родини пана Шостака. Я думаю вам нічого не відомо про це, щоб це обговорювати

Доктор
4 років тому
Відповісти  небайдужа

тему родини Шостак я й не хочу торкатися, обговорювати. І взагал1 я б хот1ла, щоб таких ос1б зовс1м не було на моєму горизонті. Але те, що там нема н1 сов1ст1 і н1якого людського сп1вчуття – це, як ви писали, і козлу зрозум1ло.

Ваня
4 років тому

Слідчий дорош некомпетентний в своїй роботі.мав з ним справу.шиє діло під свій настрій робить на пагони ..можливо підмазав шоб працювати.бо косячить серйозно

Доктор
4 років тому

да. может это и унижение касаться личностей обвиняемых, их семей и их защитников. но возможно ли, что бы и ЭТА смерть осталась безнаказанной для семьи терлецких-гулид!? а их адвокаты? они же прекрасно знают – что совершили ЭТИ подонки! скажете – онижеадвокаты- их обязанность защищать подопечного. НО КАКИМИ МЕТОДАМИ И В РАМКАХ ЛИ ЗАКОННОСТИ?…даже в Америке защитник УБИЙЦЫ предлагает обвиняемому дать признательные показания, раскаяться и содействовать следствию – это смягчает вину исодействует на определение наказания. а здесь же – требование защитников все отрицать и …. вообще – МОЛЧАТЬ! во всем мире таких защитников называют – АДВОКАТЫ ДЬЯВОЛА! как говорили наши прадеды – НАШЕ ДЕЛО ПРАВОЕ И ГОСПОДЬ БОГ С НАМИ! а вы же – УБИЙЦЫ, ИХ ПОМОЩНИКИ И ИХ ЗАЩИТНИКИ – бойтесь КАРЫ БОЖЬЕЙ. ибо она грядет!