Силует убивці на подвір’ї Каті. Кого бачила бабуся вбитої дівчини?

38 5850

Наш репортер поїхав на суд о 8-й, повернувся о 20-й. Сказав коротко:

 – Адвокати підозрюваного тягнули резину.

20 липня у Ковелі суд продовжив розгляд кримінальної справи про скоєне в Нововолинську вбивство 16-річної Катерини Литкіної. Засідання тривало цілий день.

Заслухали чотирьох свідків із Нововолинська: бабусю Каті, приятельку та дядька загиблої, а також того з родини, хто раніше за поліцію побачив її тіло на териконі закинутої нововолинської шахти.

Мала слово й керівник відділення криміналістики Інна Кравчук із Волинського бюро судово-медичної експертизи.

Наш репортер записав на відео що міг і як міг – ті ж таки адвокати підозрюваного бурхливо заперечували проти відеофіксації.

 

Захисники Назара Статочнюка – В.Шостак та С.Полячук

 

Батьки Каті – Сергій та Вікторія

 

Бабуся Каті – Тетяна Степанченко, з чийого будинку Катя пішла у ту фатальну ніч “ненадовго”, розповіла, що бачила у дворі силует хлопця. Роздивитися, хто це, не змогла. Подумала, що це Мирон, із яким у дівчини були на той час романтичні стосунки.

Однак Мирон, провівши Катю до дверей, пішов додому. Цей факт встановила поліція після ретельної перевірки. А там стояв, імовірно, один із убивць.

Катя вийшла на ганок радісна, піднесена, у вбранні, подарованому Мироном.  Віддала тому, хто на неї чекав, свої малюнки і диски – привітання йому (до дня народження?)…

Судмедексперт Інна Кравчук заявила, що били дівчину чимось на кшталт палиці, обрізка труби, арматури чи держака лопати. Не круглим чи квадратним предметом, а саме подовгуватим.

Криміналіст розвіяла всі сумніви суддів щодо причини смерті. Це не падіння з висоти на гострі камені – це безжальне вбивство.

 

 

Пан Шостак і пан Полячук усе допитувалися в судмедексперта, який за рахунком удар і в яку ділянку голови виявився смертельним. Однак на час виявлення тіла (на 11-й день) дослідити це вже було неможливо…

Оксана, приятелька, пригадала, що Катя старанно готувалася до вступу у виш – часто сиділа за комп’ютером, обклавшися підручниками.

 

 

Віталій Приступа, якому Сергій Литкін зателефонував у відчаї, виявивши тіло дочки на териконі, привернув увагу суду до такого моменту.

Слідчий Дорош на той час уже прочитав дівочий щоденник Каті, вилучений поліцейськими з будинку Степанченко після її заяви про зникнення онуки.

Катя писала, що терикон – її улюблене місце. Там  вона зустрічалася зі своїм колишнім хлопцем – Максимом Терлецьким, туди ходила побути на самоті.

За життя Каті ніхто з рідних у її особистий щоденник не зазирав.

 

 

А слідчий цю надважливу деталь про місце, де вона могла опинитись у ніч проти 2 серпня, чомусь прогавив… І згадав про неї – вголос – аж коли поліцію 11 серпня викликали на терикон. Ще й припустив: самогубство.

Віталію закарбувались у пам’яті ці моменти, бо його обурив поквапливий висновок слідчого. Приступа тоді Дорошу  заперечив: “Як ви можете щось заявляти до висновку судмедекспертизи?”

Віталій зізнався: плакав разом із Сергієм, коли дивився на те, що лишилося від Каті

 

Дядько Каті Іван, бабуся Каті та Віталій

 

26-річний Іван Степанченко розповів суду, як усією родиною шукали Катю і як він дошукувався її слідів у соцмережах. Катя багато спілкувалася Вконтакте – зокрема, з Максимом Терлецьким. Однак у ніч проти 2 серпня все їхнє листування зникло.

Відеокамера покаже вам обличчя сусіда КатіНазара Статочнюка, якого поряд із його двоюрідним братом Максимом Терлецьким поліція обвинувачує у вбивстві юної красуні.

Вдивіться – може, побачите там жаль, відчай, розпач, каяття?..

 

 

Наступне засідання суду у Ковелі – 29 серпня. Планують опитати судово-медичних експертів та спеціалістів.

 

Звук на двох наших відео слабенький, бо в залі справді погано чути, що кажуть судді і свідки. Але все головне ви зрозумієте.

 

 

 

Фото, відео – Валентин Мінчик

Текст – Наталя Камишникова

У ТЕМУ: 

Кров на шортах, заява зі Словенії, диявольське вбивство

  • Розкажу iншим:

Також читають

38
Коментуймо!

3000
12 Коментарі теми
26 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
14 Автор коментаря
Доктор

вiдчай, розпач, каяття? БЕЗРАЗЛИЧИЕ, СПОКОЙСТВИЕ И ЛЮБОПЫТСТВО! – это в глазах отморозка! ЗЛОБА И НЕНАВИСТЬ – это во взгляде мамаши НЕЛЮДЯ!

Іван

“Іван” – у бан.
Модер

WildSoul

Дивно так спостерігати за усім цим. Рік часу минув! Дитину не повернеш! А спочити з миром її душа не може. Обплювали бідну на всю Україну в замовному телешоу. Сидить один кат за гратами, а інший в повну насолоджується життям і сміється усім в очі, бо ніхто не в силі притягнути його до відповідальності і так і залишиться. Навіть якщо одному все ж таки дадуть строк інші вийдуть сухими з води. Бо мало віриться, що два імпульсивні тінейджери змогли б так гарно маскувати сліди цього жорстокого вбивства. Все ж таки міліціонери, хоч навіть і колишні але знають як гарно приховати злочини…проте… Читати далі »

Ульріх

По опису знаряддя вбивства бейсбольна біта. Їх можна купити без проблем, от тільки бейсбол чомусь ними ніхто не грає.

Віктор

Так,так семе він її замовляв по інтернету,просив друзів по навчанню ,щоб замовити,але коли почали підіймати це питання-не всі дали правдиву відповідь……….

Анатоль_ Бідзюра

Забагато зниклих артефактів: відбитки пальців на телефоні, щоденник Каті де написано що її улюблене місце – терикон, зникле листування “ВКОНТАКТЕ”, видалені №№ тел., час що пройшов і з’ява щоденника… Чи не пора відсторонювати від справи слідчих та передавати її київській поліції? Однозначно: пора!

Громадянин

Новий КПК України не передбачає повернення провадження на додаткове розслідування. Усі обставини з’ясовуються під час судового розгляду. Винен – вирок суду, не винен – виправдальний вирок. От і все. Мета сторони захисту однозначна – затягнути та заплутати. І в силу діючих кримінально-процесуальних норм у них на це є не тільки можливість, а й так зване “законне” право. Ось так. І скільки ще буде тривати цей судовий “дерибан” ніхто не знає. P.s. Доречі прокурор діє тактовно та професійно і у цьому великий +. Автору: прізвище судового експерта криміналіста (вона ж єдина на усю Волинь) Кравчук Інна Романівна – зав.відділення судової криміналістики… Читати далі »

editor

О, дякую за уточнення, виправили.
А дії прокурора Сергія Самчука на процесі справді заслуговують на великий плюс. Активно, жорстко, наступально, послідовно.

Анатоль_ Бідзюра

Можливо… Але, це тільки можливо. Ви вочевидь, підковані юридично “Громадянине”. Але, тільки й того. Але, я ж не говорю про додаткове розслідування справи. Хоча, воно було б дуже доречним і на часі. Наскільки мені відомо, у поліції мають право відсторонювати від слідчих дій тих посадових осіб – державних службовців, що явно себе скомпрометували і намагалися свідомо заплутати розслідування. Батьки бідолашної мучениці Каті Літкіної можуть написати клопотання саме про це. Як і про недовіру захисникам імовірних вбивць. Саме оце я і мав на увазі. Хоча, вони отримали б відмову, звичайно. А ви, назвалися б чоловіче. Я абсолютно не довіряю випадковим анонімам,… Читати далі »

Доктор

уважаемый Анатолий! до сих пор еще не ясно – где именно пропал отпечаток на телефоне: или уже во львовской лаборатории или еще в нововолынском отделении полиции. к сожалению телефон был отправлен во Львов, а не в Луцк. а наш же адвокат предлагал самолично отвезти телефон на экспертизу в Киев. но Литвин отказал. потом дело забрал луцкий следственный отдел. но уже было поздно – многое уже было напартачено. не знаю – с умыслом ли или в силу недостаточной компетенции.

editor

Кожен має право на анонімність і псевдонім. Аби лиш не зловживав анонімністю.
Громадянин написав чудовий комент, будемо раді подальшим дописам.

Доктор

уважаемый Анатолий. Вы во многом правы. но дело об убийстве Кати сдвинулось с места после того как луцкая полиция забрала дело из Нововолынска. и конечно после того как мы взяли адвокатов. дневник Кати не был использован когда мы искали Катю -или по халатности или с умыслом. отпечаток на телефоне был испорчен или уже во львовской лаборатории или еще в нововолынском отделении полиции. а также пропали многие фото, сделанные на месте где нашли Катю. и еще – телефон для идентификации отпечатка наш адвокат самолично хотел отвезти в Киев. но Литвин ему отказал и отправил во Львов. выводы напрашиваются сами собой…

editor

Литвин для розкриття злочину зробив багато. Будьмо справедливими.

Доктор

много??? нет, здесь не все так просто! да, он нашел Катин телефон, разработав по распечатке последних звонков примерное место где нужно искать. был и отпечаток пальца. но эта прямая улика испарилась…. где? большой вопрос. и потом – поиски Кати. ту же схему поиска по распечатке от **киевстар** можнобыло применить и для поиска Кати! но нововолынская полиция ее не искала! ПОЧЕМУ? по чьей просьбе или указанию? а Катин дн евник, изьятый полицией в ночь с 3 на 4 августа. там Катя писала, что иногда встречалась с терлецким на терриконе шахты3. как все это воспринимать? и адвокаты убийцы … я молю –… Читати далі »

Оксана

а чому про флешку Каті незгадали?-вона ж була в телефоні вбивці!Ті хто хоче приховати вбивць-пам*ятайте є Бог над нами і будете покарані…

editor

я ж писала неодноразово. І першою.
https://radar.in.ua/fleshka/
https://radar.in.ua/nazar-yizdyv-u-sloveniyu-z-fleshkartoyu-vbytoyi-divchyny/
https://radar.in.ua/krov-na-shortah-zayava-zi-sloveniyi-dyyavolske-vbyvstvo/

Тут можна клацнути теги “вбивство”, “Статочнюк”,”Катя Литкіна”, “Терлецький” – і побачити десятки наших публікацій.

Сирий

Проста треба тим адвакатам тоэ саме пережити кого вони захыщяють за бабки

editor

це їхня робота – захищати. Але. 1. Є велика різниця: захищати безневинного від розправи чи захищати злочинця від справедливої кари. 2. Кожен адвокат має право відмовитися від якоїсь справи – під різними приводами. 3. Ці досвідчені адвокати (офіцери міліції) мають справу з неповнолітнім. Не з рецидивістом, а з підлітком, якому на час узяття під варту було 15. Наймудріша позиція була б – переконати його говорити правду. І вже виходячи з тієї правди – захищати його у певних моментах. А так це просто наруга над рідними Каті. Оті всі дрібні зачіпки, тяганина, заперечення очевидного. Обидва вони давно знають, ХТО і ЯК.… Читати далі »

editor

Адвокати ж неспроста допитувалися в експерта, який удар виявився смертельним. Коли з’ясується, хто з якого боку над Катею стояв і бив, це вплине на визначення терміну покарання… Я правильно розумію, юристи?

Анатоль_ Бідзюра

Вбивали бейсбольною битою, яку завчасно або навмисно принесли із собою.

Анатоль_ Бідзюра

Чудово написала про адвокатів, “НС”. Хто зна, як імовірному молодому вбивці вестиметься у колонії? Думаю, що не медом. І не тільки від наглядачів…

Доктор

как мне рассказали – к сожалению, есть у нас тюрьмы, где ментам и их выплодкам **сидится ** не так уж и плохо: 3-х разовое питание, прогулки, телевизор, телефон-и нтернет. что говорить о тюрьме? в данное время, сейчас – в кпз этот подонок получил возможность пользоваться телефоном и интернетом. прокурор подал жалобу – так начальник кпз получил… порицание. вот вам и наши порядки!

Ульріх

Сьогодні в лікарні почув розмову двох гопніків з чого хочеться запропонувати аби зустрілися з одногрупниками Статочнюка, як він не соромлячись розказує, що має в камері і телефон, і ноут з інтернетом, і вже запрошує окремих відсвяткувати своє швидке повернення.Не зря мама Назара продала магаз в Старій Лішні, все замазано і схвачено.

Доктор

но как найти управу на ментовскую братию, обслуживающую СИЗО?

Небайдужа

Тут управу потрібно шукати, найперше, на підозрюваного, бо часу залишилося не багато. Не зволікайте.

Доктор

Вы понимаете, что ЭТИ из ментовской семьи!? в нововолынской полиции сделали все от них возможное, чтобы **допомогти яш1** ( эти слова передал один человек, но свидетельствовать отказался) . как на них найти управу? и в луцкой полиции тоже -оказалось- или по некомпетенции или с умыслом сделали много непоправимых – НЕПОПРАВИМЫХ- **ошибок**. а репутация шостака? он идет напролом, нарушая законность ( кумовство, друзья, бывшие сотрудники, бывшие **подопечные**…) – без чести, совести и души – Господь ему судья. о полячуке я была лучшего мнения, но оказалось – ошибалась. эксперт выступившая на суде – его хорошая знакомая. а наши адвокаты – они честные,… Читати далі »

Небайдужа

Міняйте своїх адвокатів, батьки Каті. Консультуйтеся, радьтеся де є кращі. Шостак чіпляється за кожну написану букву і доказує що це ”не по Закону”. Вам є більше за що ”вцепитися”. Вибачте за грубість, але навіть козлу понятно, чиїх рук це діло. 1) Не хоче приїхати на Україну Терлецький . Чому? Боїться. 2) Дід брехун. Чому не сказав правди що був у селі? 3) Яким шляхом попала флеш карта у телефон Статочнюка? ! 4) Чому пропала переписка саме з Терлецьким? !Замітали сліди. 5) Який фільм дивилися в той вечір напередодні вбивства? Що, збіг обставин чи вивчали як правильно бити по голові? І… Читати далі »

Доктор

спасибо за совет, но мы своих адвокатов менять не будем: они честные и порядочные , грамотные юристы. нам – пострадавшим- нельзя пользоваться услугами **грязных** адвокатов типа шостака. не прокатит в суде. вы это должны понимать. а вот то, что напартачили или умышленно или по некомпетенции следователи – это совсем другой вопрос. и насчет старого терлецкого: ведь в ходе следствия ездили опрашивать в с.Лишня их соседей и никто ничего не засвидетельствовал. конечно, **козлу** понятно чьих это рук дело, но в суде нужны улики. которые в основном … испарились. для экстрадиции м.терлецкого поданы документы на Интерпол. но наш **пострел** то бишь –… Читати далі »

editor

“небайдужа” адвоката мала на увазі

Доктор

То что напартачили следственные органы при ведении следствия – это уже непоправимо. ведь суду нужны улики, а улики… испарились. Сейчас нам могут помочь только люди – соседи, которые могли что-либо видеть, одногрупники, которые многое знают об этом подонке и с которыми он общается из СИЗО. но до сих пор никто не захотел помочь. а ребятам их родители просто запретили что-либо рассказывать. Они думают, что делают правильно? но ведь если этот отморозок избежит наказания и выйдет из тюрьмы- то это будет нормально? поверьте – это может быть толчком еще к следующему убийству. он уподобился животному-людоеду – раз попробовав вкус человеческой крови… Читати далі »

переатестація

З статті видно що є питання до роботи “переатестованого” слідчого Дороша!!! А якщо послухати тих хто попадає до нього (хай зголосяться до авторки статті) і як він до них “по людські” відноситься, то там не тільки питання до його роботи будуть, а й питання до такої “переатестації” – були “менти”, а стали “поци” вибачаюсь перед справжніми поліцейськими (якщо такі є)!

Доктор

а к кому именно надо обратиться насчет Дороша? ведь он не только говорил, что читал в дневнике Кати, где она бывала с терлецким. он также говорил отцу Кати, когда она еще не была найден, а Сергей приходил в полицию узнавать – есть ли какие сведения; Дорош сказал – **погуляе 1 прийде**. о чем еще можно говорить?

небайдужа

Дорогий “Доктор”, я прекрасно розумію ваше горе, але лізти в чуже особисте життя – це вже приниження.

Доктор

нет. вы не можете понять наше горе – и не дай Бог это понять. но вы очень ошибаетесь – никто не лезет **в чуже особисте життя**! но если полицейский, находясь на государственной службе при исполнении своих обязанностей отвечает таким образом людям, ищущим помощи у полиции – то как это оценивать? я считаю, что этот полицейский просто не имеет права служить в этих органах.

небайдужа

Я мала на увазі про торкання теми родини пана Шостака. Я думаю вам нічого не відомо про це, щоб це обговорювати

Доктор

тему родини Шостак я й не хочу торкатися, обговорювати. І взагал1 я б хот1ла, щоб таких ос1б зовс1м не було на моєму горизонті. Але те, що там нема н1 сов1ст1 і н1якого людського сп1вчуття – це, як ви писали, і козлу зрозум1ло.

Ваня

Слідчий дорош некомпетентний в своїй роботі.мав з ним справу.шиє діло під свій настрій робить на пагони ..можливо підмазав шоб працювати.бо косячить серйозно

Доктор

да. может это и унижение касаться личностей обвиняемых, их семей и их защитников. но возможно ли, что бы и ЭТА смерть осталась безнаказанной для семьи терлецких-гулид!? а их адвокаты? они же прекрасно знают – что совершили ЭТИ подонки! скажете – онижеадвокаты- их обязанность защищать подопечного. НО КАКИМИ МЕТОДАМИ И В РАМКАХ ЛИ ЗАКОННОСТИ?…даже в Америке защитник УБИЙЦЫ предлагает обвиняемому дать признательные показания, раскаяться и содействовать следствию – это смягчает вину исодействует на определение наказания. а здесь же – требование защитников все отрицать и …. вообще – МОЛЧАТЬ! во всем мире таких защитников называют – АДВОКАТЫ ДЬЯВОЛА! как говорили наши прадеды… Читати далі »