Який гуманний суд, який мудрий парламент, який милостивий президент!

Бий, ламай ребра, вкладай людину на лікарняне ліжко, на операційний стіл – і за свій злочин не відповідатимеш!

13 серпня 2016 р. увечері біля магазину в селі Гряди Андрій Дубинюк, як доведено у суді, побив Валерія Головенка.

Обидва мешкають у Грядах. Дубинюк працює гірничим майстром на шахті “Бужанська”. Це зять голови Грядівської сільської ради.

Разом із  приятелями Дубинюк розпивав того дня спиртне, а Головенко приїхав велосипедом купити цигарки. І трапився під гарячу руку. Точніше, ногу…

Головенко стверджує, що ударів було щонайменше десять – у груди, живіт, пах, що Дубинюк зламав йому ребро, завдав інших серйозних ушкоджень. Бив здебільшого коліном.

Поліція Іваничівського району розпочала кримінальне провадження й за кілька місяців довела його до суду. Допит свідків і фігурантів справи, висновки судово-медичної експертизи, слідчий експеримент на місці злочину – біля магазину “Анастасія”.

Уже наступного дня після побиття – 14 серпня Валерій звернувся в Іваничівську районну лікарню, два тижні пробув там із переломом ребра та забоями.

А прооперували його в обласній лікарні. Звідти виписали 8 вересня.

На лікування пішло 3700 гривень. Майже стільки ж – на послуги адвокатів.

Адвокатів у Головенка було двоє: спочатку Омелянюк із Володимира-Волинського, згодом – Жуковський із Луцька. Омелянюк одразу взяв із клієнта 1700 гривень, однак діяв мляво, натомість постійно спілкувався з адвокатом обвинуваченого – В.Шостаком із Нововолинська.

Головенко навіть запідозрив свого захисника у змові з Шостаком.

Урешті-решт відмовився від його послуг і написав скаргу в адвокатуру Волинської області. Мовляв, квитанцій і ордерів Омелянюк не надавав, у суд один раз не з’явився, не повідомивши клієнта про причину.

Імовірно, це той самий адвокат, якого у квітні 2017 р. працівники СБУ затримали в Любомлі на виході з суду. Він, як запевняли речники СБУ і прокуратури, видурив у іншого клієнта 1000 доларів, аби порішати з суддею і прокурором. Ішлося про закриття кримінальної справи про контрабанду наркотиків. Насправді “рішайло” просто залишив гроші собі.

 

 

Дисциплінарна палата обласної адвокатури скаргу Головенка відхилила. Ще й нагадала скаржнику про відповідальність за тиск на адвоката!..

Валерій просив розглянути скаргу в його присутності, та колеги Омелянюка на це не зважили. Спрацювала цехова порука.

Отже, часу і грошей на пошуки справедливості у родини Головенка пішло чимало. Нарешті 22 червня 2017 р. суддя Іваничівського суду Ігор Нєвєров виніс вирок:

призначити Дубинюку півтора року виправних робіт за місцем роботи з відрахуванням 10% заробітку в дохід держави, стягнути з нього на користь Іваничівської РДА 2488 грн., на користь обласної лікарні – 2804 грн., на користь потерпілого – 10 тис. грн. відшкодування за моральну шкоду, 3000 грн. – на відшкодування матеріальної шкоди, 3000 грн. – видатки на правову допомогу.

Цей вирок оскаржила в апеляційній інстанції прокурор Вікторія Назаркевич – вона домагалася суворішого покарання для Дубинюка: 2 роки виправних робіт із вирахуванням 20% заробітку.

 

 

Оскаржив вирок і адвокат обвинуваченого Віктор Шостак. Він просив повністю виправдати Дубинюка, у задоволенні цивільних позовів прокурора і потерпілого відмовити.

Головенко і його новий захисник Віталій Жуковський наполягали на 2-річному обмеженні волі для Дубинюка і на 30 тисячах гривень відшкодування за моральну шкоду.

Гуманний апеляційний суд у лютому 2018 р. задоволив апеляційні скарги – частково і дуже своєрідно. Найбільше він догодив Дубинюку з Шостаком.

Адже Андрій Євгенович Дубинюк просто в залі суду потрапив під амністію! Його як батька двох неповнолітніх дітей повністю звільнили від покарання у вигляді виправних робіт за місцем роботи й вирахування 10% заробітку.

 

 

Верховна Рада ухвалила цей закон у липні 2016 року, президент підписав у грудні, а чинності він набув аж 7 вересня 2017 р. – наступного дня після офіційного опублікування.

Злочин у Грядах скоєно 13 серпня 2016 р. Мабуть, під час слідства Дубинюк уже знав: або відмажуть, або амністують.

У частині цивільного позову вирок Іваничівського районного суду скасовано і скеровано на новий розгляд.

Тепер цю – вже суто цивільну – справу розглядатиме Нововолинський міський суд. А це означає для потерпілого нове ходіння по колу: знову видатки на адвоката, знову поїздки у судове засідання, а суддя то у відпустці, то зайнятий, то ще якась причина…

 

Нововолинський суд: у справі Головенка жодних зрушень за 4 місяці

 

Зі слів батька потерпілого – Миколи Головенка, пан Шостак запевнив: “Ви ніяких грошей не отримаєте!”

РАДАР зателефонував Андрію Дубинюку – з’ясувати, чи не можливе примирення сторін і добровільне відшкодування шкоди. Усе ж таки вони з Головенком – односельці. А поганий мир завжди кращий за добру судову тяганину.

Розмова виявилась дуже короткою. Дубинюк заявив:

– Та ніхто його не бив!

 – Ніхто? Навіть один-єдиний раз – долонею в обличчя, як ви самі визнали на слідстві й у суді?

Тут Андрій Євгенович Дубинюк слухавку нервово кинули… і повторний виклик збили.

І от я думаю: це ж яка гуманна в нас держава, який мудрий парламент, який милостивий президент! Бий, ламай ребра, вкладай людину на лікарняне ліжко, на операційний стіл – і лишишся непокараним! За свій злочин не відповідатимеш! Та й гроші, тіньові домовленості деяких адвокатів і статус зятя творять дива.

РАДАР простежить, чим завершиться ця історія. У Нововолинському міському суді справу про відшкодування матеріальної та моральної шкоди розглядає Микола Ушаков.

Минуло майже 2 роки від того побиття у Грядах.

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: