Знову зробили фарс на крові. Ще не домовились, хто як брехатиме?

8 2939

Один обвинувачений у вбивстві дівчини “погано почувався”.

Другий не міг давати покази без матусиних настанов.

Суд знову відклали… 

 

Учора у Ковельському суді мали давати покази Т-цький і С-юк – обвинувачені у вбивстві Каті Литкіної з Нововолинська. Обох підсудних доправили на суд із маневицької колонії.

Луцький СІЗО має там спеціальну дільницю, а нові правила дозволяють заарештованим за певну плату почуватися на нарах майже як удома. Тож слідом за Т-цьким тут віднедавна опинився його двоюрідний брат С-юк.

Луцький адвокат С-юка Сергій Полячук на процес не прибув – у нього помер тесть, про що він повідомив суду напередодні. Троє інших адвокатів С-юка і Т-цького з’їхались до Ковеля. Однак лише для того, щоб відкласти слухання.

 

 

Схоже, їхні клієнти досі не визначились, хто скільки вини візьме на себе.

Мати і представниця інтересів неповнолітнього С-юка В.Гуліда та його нововолинський адвокат В.Шостак заявили суду, що допитувати С-юка неможливо.

 

 

Напередодні, бач, у маневицькій колонії матері не дозволили поспілкуватися з ним наодинці. А Шостак прочекав там 2 години, поки його допустили до розмови з клієнтом. Давати покази С-юк без попередньої зустрічі з матір’ю не може.

 – А ви? – звернулися судді до Т-цького. Він повнолітній, свої інтереси захищає без родичів – із двома луцькими адвокатами.

 – Теж не можу, – відповів той через перекладачку зі словенської. – Погано почуваюсь, бо дві доби перед судом перебував у стані стресу. Не міг ані спати, ані їсти…

 

 

– Може, лікаря для вас викликати сюди? Може, зробити перерву, щоб ви поїли? – суддя Ірина Логвинюк. яка головує на процесі, виявляла дива терплячості.

– Ні, не треба, без показів брата я все одно говорити не буду. 

Двоє обвинувачених у вбивстві разом зі своїми захисниками диктують умови гуманному суду: даватимуть покази в один день. 

Судова колегія не заперечує.

Для батьків Каті цей нескінченний процес є пекельним.

 

 

Невже С-юк і Т-цький досі не домовились?

Вони сидять на суді на одній лаві у прозорій камері, вільно спілкуються у перервах одне з одним, своєю матір’ю/тіткою та адвокатами. А ще ж телефон, інтернет… принаймні був донедавна.

 

 

Гуліда сама прохопилась у суді, що в Луцький СІЗО її пускали на конфіденційні розмови з сином безперешкодно. Це  вона на репліку прокурора Артема Решка, що для таких розмов у СІЗО вона мала б написати суду заяву й отримати дозвіл.

Ну, хай Гуліда не знає чи вдає, що не знає, а цілий адвокат Шостак? Він теж про таке правило чує вперше?..

Аби все ж таки провести засідання, судді запропонували: всі покинуть зал, і мати С-юка переговорить із ним наодинці.

Але ж конвоїри… Ні, комфортної розмови на самоті не вийде.

 

 

 – Гаразд, засідання перенесемо. Але ви будете давати покази? – напряму спитали судді у С-юка.

Бо ж він має право скористатися статтею 63 Конституції  – і не давати показів проти себе, родичів та близьких людей.

С-юк щось промимрив, чіткої відповіді не дав.

Одне слово, слухання призначили на 19 березня.

 

 

Конвоїри відчинили прозору камеру, вивели обох обвинувачених у вбивстві, повезли у Маневичі.

У спорожнілому залі мати С-юка лишилась писати заяву про необхідність конфіденційного побачення з неповнолітнім… підставте слово самі.

Ще кілька днів у відносно комфортних умовах – помножте на два, за так званим законом Савченко, який досі поширюється на обох підсудних.

Бабуся вбитої дівчини – Ольга Литкіна у перерві знову, як і минулого разу, стала з портретом Каті впритул до прозорої стінки і спитала обох:

 – Доки ви, нелюди, питимете нашу кров? Суди тривають третій рік, скільки можна затягувати?

Оніжедєті, Шостак і Гуліда вдали, що не чують.

Адвокати Ковальов і Дягель теж відмовчались.

 

 

 

Наталя Камишникова

Усі фото – Валентин Мінчик із засідання 17 січня

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
8 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Марія
2 років тому

Балаган а не суд

Вікторія
2 років тому

А до батьків і близьких родичів невинно замордованої звіроподібними особинами суд не зобов’язаний застосовувати бодай натяк на повагу людської гідності та їхніх моральних мук з приводу втрати кровинки?
Скільки ще буде тривати цей фарс і знущання?
Мені одній огидно дивитись на фото, на якому чомусь весело Шостаку і суддям? Може поділяться з читачами “Радара”, що їх так тішить у залі суду в той час, коли справа про замордування юної дівчини тягнеться вже без малого 3 роки, а обвинувачені відкрито глузують із суду, із батьків вбитої дівчини, і з правосуддя зокрема?
Цей суд- це ганьба, сором та плювок в обличчя усім громадянам України.

Цікаво
2 років тому

Думаю, що там, де знаходяться ті нелюди, є ті, хто відреагують відповідно.

РАДАР
2 років тому

Матусю Гуліду суд міг і мав би допитати як свідка. Про поведінку і характер свого сина, стосунки С-юка і Т-цького з Катею, биту, приховування інших речдоків, події тієї ночі, раптовий виїзд “хлопчиків” після зникнення Каті вона могла б розповісти багато.
Значно більше, ніж колишня класна керівничка, яку допитували в суді.
Але Гуліда – захисниця прав свого неповнолітнього… Як єзуїтськи, як диявольськи розподілені ролі.
Пане Шостак, а вам як спиться і їсться? А вам, пане Ковальов?

Вікторія
2 років тому
Відповісти  РАДАР

Суду не цікаво допитувати цю Гуліду, як і іншу мамашу. Є ж дані прослуховування телефонних розмов Гуліди з сином. Прокурори ж чомусь не заявили клопотання про допит у якості свідків цих матрон, рівно, як і діда і тих повнолітніх, хто на момент убивства був у хаті і “мертвецьким” сном спав.
Є ж дані прослуховування телефонних розмов Гуліди з сином.
Питань більше чим відповідей.
Кого захищають судді?
Фраза:”– Може, лікаря для вас викликати сюди? Може, зробити перерву, щоб ви поїли?” Похитнула мою віру у людяність, про інше навіть не кажу…родичам закатованої дитини такого розуміння судді не виявляють. Без малого 3 роки серця цих згорьованих людей по живому рвуть на шматки, затягуючи справу. Які витончені тортури для невинних людей, у яких звіроподібні відібрали найцінніше!

Антоніна
2 років тому

Хлопці, зізнайтеся – облегчіть душу. Минулого не повернеш. Попросіть вибачення. Це все, що ви можете і маєте зробити на сьогоднішній день.

Жителька
2 років тому
Відповісти  Антоніна

Це не хлопці, а нелюди, дике самовпевнене бидло! Воно не думає,що буде давати відповідь перед Господом і там нікчемний гаішник Яша вже не зможе використати свої земні зв’язки за тих двох потвор!

Фея
2 років тому
Відповісти  Жителька

Про Господа вони не думають і там не тільки ці хлопці нелюди, там нелюдське все їхнє оточення, починаючи з самої їхньої сім’ї