спеси

Другого підозрюваного у вбивстві привезуть зі Словенії у Київ 23 квітня

21 3412

Вони зустрічалися тільки у темряві, так він наполягав. Його обличчя не бачили навіть її найближчі подруги – ховався в тіні.

Після її вбивства з будинку, де він гостював у родичів, зникли всі його фото. Зачистив усе в інтернеті.

Навіть капітан поліції – глава родини, де він зупинявся, – чомусь “не може” згадати, як він виглядає.

І от нарешті його виводять із тіні…

 

Три важливих моменти  оприлюднила у Ковельському міськрайонному суді, який розглядає справу про вбивство 16-річної Каті Литкіної з Нововолинська, її подруга Олена Чорна.

Перший. Обвинувачений у вбивстві сусідки Назар Статочнюк справді цькував Катю поширенням її суто приватного фото, яке вона надіслала його двоюрідному братові Максиму Терлецькому. Той мешкає у Словенії, в Нововолинськ до родичів приїздив щоліта на канікули. Для романтичної Каті був героєм її роману. І, вочевидь, повівся непорядно – скинув її фото Статочнюку.

На рік молодший за красуню-сусідку Статочнюк навчався з нею разом у нововолинській гімназії. Вона була у десятому класі, він – у дев’ятому. Життя дівчині отруїли тоді на кілька місяців.

 

 

Фото з’явилося в підлітковій інтернет-спільноті Нововолинська, його брутально коментували.

Але Статочнюку такого покарання для Каті виявилося недостатньо. Він, як засвідчила у суді Олена Чорна, сам показував її приятелеві те фото на мобільному телефоні. І казав, що роздрукує та розвісить по всій гімназії.

Втихомирився лише після того, як його дипломатично застерегла від таких намірів класний керівник Тетяна Малєва.

Водночас запевняв учительку, що це не він виклав фото в інтернеті і взагалі він тут ні до чого.

Пані Малєву також допитали у суді.

– Навчався посередньо, зате був дуже чемний, із усіма дорослими вітався, дисциплінований, слухняний. У проблемних ситуаціях нерідко плакав. Інцидент із петардою у шкільному туалеті? Так, було, вкинув петарду в умивальник. Але мама одразу все відшкодувала, нічого страшного, – сказала колишній класний керівник Статочнюка.

Як для чемного дисциплінованого хлопчика дурна витівка з петардою – це дивно, але нас із вами більше цікавлять слова Олени щодо “сам показував на телефоні”.

Кому показував?

Свідок Олександр Моніч, який міг би підтвердити чи спростувати це твердження Олени, на суд не прибув. Він навчається у Польщі. Натомість прибули з Нововолинська його батьки. Звісно, вони не могли давати покази замість нього…

 

 

Саме з Монічем, нагадаємо,  Статочнюк спілкувався в соцмережі, обговорюючи зникнення Каті і звістку про те, що її тіло знайшли на териконі.  РАДАР оприлюднив ці матеріали слідства.

Другий істотний для розуміння поведінки обвинуваченого момент. До історії з фотографіями Катя з Назаром Статочнюком мали добрі взаємини. Він навіть запросив її на свій день народження – і Катя прийшла, згадала Олена.

Порівняймо з твердженнями Статочнюка і його матері – представниці його інтересів у суді  про те, що він із сусідкою був у неприязних стосунках і майже не спілкувався.

 

Мати-захисниця з сином-обвинуваченим

 

Олена навіть припустила, що Статочнюк ревнував Катю до свого двоюрідного брата. Бо на питання про брата реагував дуже нервово.

І третій момент. Катя й гість зі Словенії – Терлецький, що зупинявся на літо у родині Статочнюка, бачилися зазвичай увечері, коли вже було темно. Після скандалу з фото, після інших болісних для Каті подій він, приїхавши в Нововолинськ улітку 2015 року, запропонував Каті зустрітись – біля її ж будинку.

І Катя попросила Олену піти на цю зустріч разом.

На жаль, ніхто у суді не спитав Олену: “Чому вона вас покликала? Чогось остерігалась? Чого саме?..”

А Терлецький – зверніть увагу! – прийшов на це побачення у супроводі свого двоюрідного брата…

Статочнюк і Олена стояли осторонь, поки Катя з Терлецьким розмовляли хвилин 15.

Терлецький перебував у тіні, обличчя його за кілька метрів Олена розгледіти не змогла. Розмова була спокійною, Катя потім виглядала цілком задоволеною.

Адвокат Статочнюка пан Шостак заявив, що покази Чорної нічим не підтверджені й не є доказом у справі.

 

Адвокати “дитини”

 

Мабуть, так роздратувала адвоката фраза про те, що зустрічі Каті з Терлецьким відбувалися саме пізньої години. Однак про це свідчив і добрий приятель КатіВлад Бачинський на одному з попередніх засідань.

А тепер найцікавіше.

На засіданні 19 квітня Статочнюку вкотре продовжили на 2 місяці термін тримання під вартою (у СІЗО). Призначили наступне судове засідання на 25 травня, 10.00.  І от…

 

 

І от, переконуючи суд пом’якшити запобіжний захід на домашній арешт, Шостак зауважив:

Прокуратура наголошувала, що мій підзахисний може втекти до родичів у Словенію. Але документ на виїзд у нього давно забрали, а родичів у Словенії вже немає…

Куди ж поділися родичі, себто Максим Терлецький і його мати – тітка Статочнюка?

А вони ще у Словенії, проте Шостак не зовсім збрехав – радше випередив події.

У понеділок, 23 квітня, о 19-й годині у Бориспіль літаком мають доправити Максима Терлецького, якому вже вручили підозру про його причетність до вбивства Катерини Литкіної.

Про це РАДАР дізнався по своїх каналах.

Правоохоронці терміново шукають перекладача зі словенської. Зустріти підозрюваного в Борисполі треба за всією процедурою.

 

Наталя Камишникова

Усі фото з залу суду – Ольга Литкіна

У ТЕМУ:

Свідки Статочнюка суд масово ігнорують. І це на руку його адвокатам…

 

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

21 Коментар "Другого підозрюваного у вбивстві привезуть зі Словенії у Київ 23 квітня"

повідомляти

Олександр
10 місяців 27 днів тому

Моя особиста думка: два козла малолітніх вбили таку гарну та невинну дівчину, а тепер голови відвертають від правосуддя. Це ви в той жахливий час були діловими, коли лишали життя неповнолітню Катю, а тепер, як ті криси, заховались по кутках.
Дуже шкода Катю, зовсім юна дівчина була, вірила в щире кохання, взаємну любов…

editor
10 місяців 27 днів тому

Олександре, трохи скоротила. Адвокати “дитини” уважно нас читають.

Ульріх
10 місяців 26 днів тому

Адвокатам дитини ще все таким бумерангом шандарахне! От побачите, нема нічого страшнішого за ( а тут не варто знати – бо ж адвокати)

Олександр
10 місяців 26 днів тому

editor,нехай читають,можливо хоч на секунду в когось прокинеться совість,свободу слова,ще ніхто не відміняв.Я висловив власну думку,пом’якшену версію крику своєі душі.А би було це можливо,я б написав зовсім по іншому,без цензури.

editor
10 місяців 26 днів тому

адвокати потім волають у суді про тиск і погрози, воно нам треба?..

Ульріх
10 місяців 26 днів тому

То треба людям зовсім заборонити говорити? Хто на тих адвокатів тисне, кому вони здались?А якщо плутають з чимось голос власної совісті – то хай до церкви підуть.

editor
10 місяців 26 днів тому

волають, що інтернет-народ погрожує і їхньому клієнту.

Валік
10 місяців 27 днів тому

В аеропорту підозрюваного мають зустрічати айситиви плюси та Інтер. Це їх клієнт.

editor
10 місяців 27 днів тому

не забагато честі?

Гiсть
10 місяців 26 днів тому

Таня Малева, да и такие, как Таня, а ты была честна в своей оценке этого своего ученика? Похоже, с тобой провели работу родственники “тихого, спокойного мальчика” . Как жаль, что люди не задумываются, что привирая, скрывая, недоговаривая, устраняясь….. они способствуют тому, чтобы зло прогрессировало и умножалось. И наивно полагают, что это зло их не коснется. Коснется. Не сомневайтесь. Закон бумеранга. А потом удивляемся: а меня-то за что?

Ульріх
10 місяців 26 днів тому

В Нововолинську на лавочках і студіки біля коледжу на перекурах говорять правдивіше, але то не можна зробити доказом в суді.

Іван
10 місяців 26 днів тому

Ви знаєте , якщо він звір, а це все мені ясно, його нічого не виправдає!!!! Але, навіщо ви клянете тих людей, які його знали дитиною? Він міг на людях показуватися хорошим, а нутро мати гниле, от і все!!! То що тепер свідкам брехати? Вони ж не доказують який він хороший, а просто кажуть що був звичайним , на той час він може і був нормальним!!!
Якщо він убивця, його нічого не виправдає, ніколи, але ті люди, вони то не причому!!!

editor
10 місяців 26 днів тому

та ніхто не кляне.

Гiсть
10 місяців 25 днів тому
Ну, во-первых, никто никого не клянет, не перекручивайте. Во-вторых, учитель, зная подлую историю, спровоцированную “таким, як всi”, с фотографиями Кати, может его ставить в один ряд с обычными детьми, называя его чемним, слухняным? Подлость здесь зашкаливала! А люди всегда “при чому”. Если бы одногрупники не молчали о приобретенной “дитиною” битой, следствие пошло бы иначе! Однозначно, его друзья знают очень много, чтобы прояснить ситуацию ЗА ЧТО УБИЛИ девочку. С молчаливого согласия, из-за позиции “моя хата с краю” множится ЗЛО. А, умножаясь, поглощает все больше людей. Люди, здесь не простая шалость несозревшего подростка. Это тягчашее спланированное жестокое убийство! Имевшее начало, развитие и… Читати далі »
Ілона
10 місяців 25 днів тому

Ніхто і не каже покривати. Суть в іншому. Про нутро людини рідко пише в неї на обличчі. Почитайте характеристики Чикатило чи Онопрієнка: всюди хороші сім”янини та “ударники труда”.
Люди просто можуть не помічати, не звертати увагу і т.д., поки грім не шарахне!! І це не їх вина!!
Його ніхто не виправдовує, не каже, що він не робив, чи що він хороший….кажуть, що нічого дивного не помічали, що він поводиви себе, як звичайний підліток!!! Може хтось про ту биту і не знав!!!

бабушка Кати
10 місяців 15 днів тому

Вы меня извините, Иван, но никто никого не клянет! а то, что т.малева говорила как *по заказу* понятно стало сразу! выхваляла! все только позитивное вспомнила. и только после вопроса отца Кати о петарде *припомнила* об инцинденте. а такое в 8 школе случилось только раз!!! да, забывчивость в негативной оценке своего ученика малевой поражает!

Валік
10 місяців 26 днів тому
Тут мова не про честь! Я мав на увазі Айситиви передачу надзвичайні новини. В тій передачі показують всяких ……. які, ймовірно, вбивали людей. Було б непогано щоб біля трапу літака його зустрічали усі телеканали країни, щоб на всю країну розголос пішов. І тоді б суд виніс справедливий вирок. Багато років назад п’яна компанія згвалтувала а тоді підпалила дівчину. Дівчині відрізали руку. Були жахливі опіки, дівчина померла. На другий же день свідки сиділи в студії Малахова і весь світ гудів. Треба і тут зробити розголос на увесь світ. Треба Радару скинути силки усіх своїх статей телепередачам, надзвичайні новини та свідок. Хай… Читати далі »
анти чобіт
10 місяців 26 днів тому

і стн

маріна
10 місяців 26 днів тому

A навіщо перекладач ? Він є українець і має громадянство українське. Перекладач зі словенської мови є в Іваничах якщо буде потрібно .

editor
10 місяців 26 днів тому

Там документи словенською. І везуть його словени.

Олександр
10 місяців 26 днів тому

Перекладач має бути *сертифікований*,інакше потім можуть бути проблеми. І взагалі,що це за проблема?Його везуть офіційно,чи в *мішку* ?Є посадовці,які за це відповідають і мають все організувати *чікі-пікі*. І не потрібно самодіяльності.

wpDiscuz