Вони зустрічалися тільки у темряві, так він наполягав. Його обличчя не бачили навіть її найближчі подруги – ховався в тіні.

Після її вбивства з будинку, де він гостював у родичів, зникли всі його фото. Зачистив усе в інтернеті.

Навіть капітан поліції – глава родини, де він зупинявся, – чомусь “не може” згадати, як він виглядає.

І от нарешті його виводять із тіні…

 

Три важливих моменти  оприлюднила у Ковельському міськрайонному суді, який розглядає справу про вбивство 16-річної Каті Литкіної з Нововолинська, її подруга Олена Чорна.

Перший. Обвинувачений у вбивстві сусідки Назар Статочнюк справді цькував Катю поширенням її суто приватного фото, яке вона надіслала його двоюрідному братові Максиму Терлецькому. Той мешкає у Словенії, в Нововолинськ до родичів приїздив щоліта на канікули. Для романтичної Каті був героєм її роману. І, вочевидь, повівся непорядно – скинув її фото Статочнюку.

На рік молодший за красуню-сусідку Статочнюк навчався з нею разом у нововолинській гімназії. Вона була у десятому класі, він – у дев’ятому. Життя дівчині отруїли тоді на кілька місяців.

 

 

Фото з’явилося в підлітковій інтернет-спільноті Нововолинська, його брутально коментували.

Але Статочнюку такого покарання для Каті виявилося недостатньо. Він, як засвідчила у суді Олена Чорна, сам показував її приятелеві те фото на мобільному телефоні. І казав, що роздрукує та розвісить по всій гімназії.

Втихомирився лише після того, як його дипломатично застерегла від таких намірів класний керівник Тетяна Малєва.

Водночас запевняв учительку, що це не він виклав фото в інтернеті і взагалі він тут ні до чого.

Пані Малєву також допитали у суді.

– Навчався посередньо, зате був дуже чемний, із усіма дорослими вітався, дисциплінований, слухняний. У проблемних ситуаціях нерідко плакав. Інцидент із петардою у шкільному туалеті? Так, було, вкинув петарду в умивальник. Але мама одразу все відшкодувала, нічого страшного, – сказала колишній класний керівник Статочнюка.

Як для чемного дисциплінованого хлопчика дурна витівка з петардою – це дивно, але нас із вами більше цікавлять слова Олени щодо “сам показував на телефоні”.

Кому показував?

Свідок Олександр Моніч, який міг би підтвердити чи спростувати це твердження Олени, на суд не прибув. Він навчається у Польщі. Натомість прибули з Нововолинська його батьки. Звісно, вони не могли давати покази замість нього…

 

 

Саме з Монічем, нагадаємо,  Статочнюк спілкувався в соцмережі, обговорюючи зникнення Каті і звістку про те, що її тіло знайшли на териконі.  РАДАР оприлюднив ці матеріали слідства.

Другий істотний для розуміння поведінки обвинуваченого момент. До історії з фотографіями Катя з Назаром Статочнюком мали добрі взаємини. Він навіть запросив її на свій день народження – і Катя прийшла, згадала Олена.

Порівняймо з твердженнями Статочнюка і його матері – представниці його інтересів у суді  про те, що він із сусідкою був у неприязних стосунках і майже не спілкувався.

 

Мати-захисниця з сином-обвинуваченим

 

Олена навіть припустила, що Статочнюк ревнував Катю до свого двоюрідного брата. Бо на питання про брата реагував дуже нервово.

І третій момент. Катя й гість зі Словенії – Терлецький, що зупинявся на літо у родині Статочнюка, бачилися зазвичай увечері, коли вже було темно. Після скандалу з фото, після інших болісних для Каті подій він, приїхавши в Нововолинськ улітку 2015 року, запропонував Каті зустрітись – біля її ж будинку.

І Катя попросила Олену піти на цю зустріч разом.

На жаль, ніхто у суді не спитав Олену: “Чому вона вас покликала? Чогось остерігалась? Чого саме?..”

А Терлецький – зверніть увагу! – прийшов на це побачення у супроводі свого двоюрідного брата…

Статочнюк і Олена стояли осторонь, поки Катя з Терлецьким розмовляли хвилин 15.

Терлецький перебував у тіні, обличчя його за кілька метрів Олена розгледіти не змогла. Розмова була спокійною, Катя потім виглядала цілком задоволеною.

Адвокат Статочнюка пан Шостак заявив, що покази Чорної нічим не підтверджені й не є доказом у справі.

 

Адвокати “дитини”

 

Мабуть, так роздратувала адвоката фраза про те, що зустрічі Каті з Терлецьким відбувалися саме пізньої години. Однак про це свідчив і добрий приятель КатіВлад Бачинський на одному з попередніх засідань.

А тепер найцікавіше.

На засіданні 19 квітня Статочнюку вкотре продовжили на 2 місяці термін тримання під вартою (у СІЗО). Призначили наступне судове засідання на 25 травня, 10.00.  І от…

 

 

І от, переконуючи суд пом’якшити запобіжний захід на домашній арешт, Шостак зауважив:

Прокуратура наголошувала, що мій підзахисний може втекти до родичів у Словенію. Але документ на виїзд у нього давно забрали, а родичів у Словенії вже немає…

Куди ж поділися родичі, себто Максим Терлецький і його мати – тітка Статочнюка?

А вони ще у Словенії, проте Шостак не зовсім збрехав – радше випередив події.

У понеділок, 23 квітня, о 19-й годині у Бориспіль літаком мають доправити Максима Терлецького, якому вже вручили підозру про його причетність до вбивства Катерини Литкіної.

Про це РАДАР дізнався по своїх каналах.

Правоохоронці терміново шукають перекладача зі словенської. Зустріти підозрюваного в Борисполі треба за всією процедурою.

 

Наталя Камишникова

Усі фото з залу суду – Ольга Литкіна

У ТЕМУ:

Адвокати диявола. Сам сказав

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: