Бігав по школі з ножем. Діти ховалися…

37 6083

В одній із нововолинських шкіл сьогодні трапилася прикра пригода. 

Другокласник витяг ніж і ганявся у класі за іншими учнями.

Дівчатка ховались у гардеробі.

Хлопчики теж налякалися – він бігав за ними й одному навіть погрожував.

Зрештою, наспіла прибиральниця й забрала в малого ніж.

 

Учителька була в Луцьку на курсах. Її заміняла колега, яка, вочевидь, на перерві вийшла з класу.

Родина цілком благополучна, має власний бізнес. Батьки хлопчини вже принесли вибачення за цей інцидент.

Однак батьки його однокласників стурбовані, бо це не вперше малий поводиться неадекватно. Можливо, саме тому його нещодавно й перевели у цей клас.

Батьки учнів вирішили не розголошувати номер школи та інші деталі, але хочуть бути почутими. Адже невідомо, чим ця гонитва могла скінчитись. А безпека дітей – над усе.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
37 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
гість
2 років тому

Я розумію стурбованість батьків але і дитина просто так неможе таку агресію проявляти до однокласників! Над дитиною напевно знущалися у класі інші діти. Потрібно розібратися в причині поступка а не робити дитину ізгоєм через ніж. Цим має зайнятися шкільний психолог! НЕ психіатр а ПСИХОЛОГ дитячий!

Олег
2 років тому
Відповісти  гість

Зараз дитина може проявляти агресію бо, насильницькі фільми, насильницькі ігри, насильницькі мультики, батьки на це увагу не звертають, що дитина дивиться і в що грається.

Олег
2 років тому

Ото й погано що “Батьки учнів вирішили не розголошувати номер школи та інші деталі, але хочуть бути почутими”. Такий інцидент має бути розслідуваний, по перше визнана поліція, по друге робота з психологом, по трете робота з батьками які не виховують свою дитину. Можливо треба буде забрати дитину в таких батьків які займаються тільки бізнесом, а не дитиною. Напевне дитина представлена сама собі, комп’ютерні насильницькі ігри на яких ВІКОВЕ ОБМЕЖЕННЯ 16-18років, батьки ж не дивляться у що дитина грає. В нас в Україні парадокс батьки НІКОЛИ НЕ ДИВЛЯТЬСЯ ВІКОВЕ ОБМЕЖЕННЯ ДЛЯ ІГОР, грає дитина тож хай грає неважливо що і як впливає на психіку. А потім дивуються чого дитина агресивна, ми ж такого не вчили.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Олег

У цій дикій справі мають розібратися відділ у справах неповнолітніх НВ МВК МР і поліція, згідно чинного законодавства України.
Потім, коли цей хлопчина коли когось із дітей заріже, педагоги скажуть: “Йой, а ми ж нічого не знали!”
Інцидент трапився в школі – це був попереджувальний дзвіночок. Отже, заяву до поліції має писати директор або завуч. А також, хлопця потрібно тимчасово ізолювати від решти дітей – біда вже на порозі. Що скажуть батьки дітей другокласників школи?

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

А може бути ще моторошніша реальність- коли вчителька Статочнюка свідчила в суді, про те, який це прекрасний хлопчик. Хоча тут писали його однолітки, що це був ще той садист у класі.

Ірина Лебідь
2 років тому

До психолога дитину, добровільно – примусово. Якщо родина благополучна, це не означає що в ній все гладко, можливо був якись інцидент котрий трішки нарушив у дитячому мозку щось.

Вікторія
2 років тому

Те, що зараз відбувається у школах назви вже немає, особисто у мене.
Школа більше не відповідає за те, що дітей у школі б’ють, цькують, ображають, матюкають.
Школа більше не відповідає за те, що у школі крадуть речі, книжки.
Школа більше не відповідає за якість харчування у її їдальні, і у кращому випадку за гроші, які сплачують батьки за шкільні обіди, вашим дітям подадуть синю холодну картоплю, пересолену холодну водянисту гречку та наче у воєнну блокаду- крихітний шматочок сосиски.
Відмовитись від харчування можна, але не бажано, як кажуть вчителі. Додам від себе, бо з яких шишів будуть жити : постачальники, начальство та кухарі?
Ось такі неадекватні другокласники, які поки що тільки бігають з ножем, але не за горами той час, коли ці “дітоньки” різатимуть не відходчи від парти. І вчителі абсолютно не реагують на поведінку агресивних дітей, навпаки, у ситуації кривдник-жертва, вчителі чомусь затикають рота саме жертві. Нічого не нагадує? А мені, ось уже декілька років нагадує. І якщо відкинути емоції і подивитись на реалії, то можу з упевненністю сказати, що таких, як Статочнюк та Терлецький у школах, хоч греблю гати. Нова генерація! Ці будуть різати та душити не відводячи на терикон.
Повстає питання: як і чому таке можливо?
В силу різних причин:
– батьки не приділяють вихованню дитини часу, те, що у сім’ях лупцюють та волають на дітей- це не виховання, це невігластво та убогість моральна, зачасту психічне неврівноваження батьків, і як наслідки- це поштовх для дитини, щоб агресію, яку скинули на неї чи нього, скинути на когось найслабшого у класі.
Чомусь стало модним народити купу дітей, але абсолютно не замислюватись над тим, що ти можеш дати своїй дитині у моральному плані. Практично кожного дня бачу мамочок з візочками, які тицьнувши дитині пакунок сухариків, курять та попивають пиво, смачно матюкаючись з “колегами по цеху”. Якщо дитина плаче чи щось хоче сказати, то така “мамаша” впевненою та міцною рукою підчепить кохану крихітку за комір та добряче струсоне….а щоб не заважало вести “світськи” бесіди за пляшкою пива та цигаркою. Упізнали знайомі вуличні картинки? Ото ж бо.

– вчителі більше не заморочуються тим, щоб розбиратись у бійках та булінгу. Матюки вже стали у школах, як “отче наш”, тому про них навіть не пишу.
Та й як навчити дитину не битись, не матюкатись, не цькувати інших, якщо вдома у дитини ці всі атрибути у повному наборі та у квітучому стані?
Діти не читають книжок, бо це їм не цікаво, батьки ж не з книжкою сидять, а в кращому випадку за телефоном, у гіршому за пляшкою оковитої, а тато чи мама ще й часто десь по закордонах. Дитину доглядає бабуся чи дідусь, а їм головне, щоб був ситий та одягнений, тому, що у літніх людей немає достатньої енергії на пояснення та прищеплювання онукам усіх життєвих істин саме сучасного світу. Цим мають займатись батьки. А батьки не можуть займатись в силу різних причин. Коло замкнулось.
П.С. Не хочу драматизувати, але факти річ уперта. Таких судів, як у випадку з Катею Литкіною, нажаль, побільшає.
Винні у цьому дорослі. Вони лише народжують, тому що так принято: вийти заміж, народити, бо “платять на дитину”( саме такий моторошний вислів мені довелось почути від новоспеченої мамочки третьої дитини), відправити чоловіка на заробітки, щоб крутіше за всіх одягнути, взути, купити айфон чи планшет, але горе-батьки абсолютно не беруть на себе відповідальність за належне виховання.
Так, у айфоні чи планшеті діти знайдуть багато чого, що допоможе у подальшому вишукано ображати інших, але не увагу, любов, розуміння та люблячі і терплячі настанови батьків.

Мешканка
2 років тому
Відповісти  Вікторія

Вікторіє, чому Ви так упереджено відгукуєтесь про вчителів. Якщо Вас доля звела з такими, як описуєте, то це не значить, що усім педагогам байдуже, кого вони виховають. Не можна усіх «мести під одну гребінку»!

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Мешканка

Ну, що ви? Ніякого упередження немає у моїх словах і 9 чоловік, підтвердили це, погодившись зі мною.
До речі, написала я лише про теперішніх вчителів, ті, що навчали та виховували мене- Люди та Вчителі з великої букви. Дякую, їм за все, що вони мені дали, мої любі й дорогі серцю. Це були справедливі, чесні, неупереджені люди, які ніколи, за весь час мого навчання у школі, жодного разу не взяли від батьків подарунка. це було б для моїх Вчителів образою та приниженням. Зараз, усе навпаки, чи це теж неправда з мого боку?

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Мешканка

Я повністю підтримую Вікторію. Скажу більше: нинішні вчителі у школах, за мізерним винятком, – інструменти “червоних директорів” і керівників діючої й донині місцевої влади для задоволення їхніх власних амбіцій у форматі привчання до безумовної покори дітей, а місцевовладний – прокомуністичний істеблішмент намагається їх ще й використати (як вчителів так і учнів) у власних шкурних інтересах.
Згадайте, хоча б, “зганяння” на всілякі масові заходи учнів та педагогів. Або, як у 2005 році, під час акції “Нововолинськ без Сапожнікова!” учительські колективи виходили на мітинги підтримуючи міського голову, що висів на волосині, із гаслами типу “Нам не треба волі – дайте зарплату!”.

Вася
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Від Вас не чекав, ви всі забули тут, що вчителі навіть подивитись не мають права на дитину не так, не говорячи вже про щось інше.

Максим
2 років тому

З цього приводу треба провести батьківські збори!!

Вікторія
2 років тому

Батьки, які стурбовані ситуацією з ножем та пістолетом, зобов’язані подати колективну заяву у поліцію.
Вчителі теж зобов’язані подати заяву у поліцію.
Батьків, які так виховують свою дитину необхідно притягнути до відповідальності і належним чином покарати.
Якщо їхнє “сонечко” когось заріже чи застрелить буде вже пізно і їхні вибачення будуть до одного місця.
Тому, не відмовчуйтесь, бо пожнете велику біду. Про таке не мовчать!

Олег
2 років тому

Тут всі обурюються що поліція не така, суди не такі, вчителі не такі, а потім всі хором йдуть на вибори і наклавши локшини на вуха від кандидатів, знову вірять марним обіцянкам і голосують за тих самих. А потім, як все погано, влада тільки краде, поліція без діє, на людей їм наплювати і знов, і знов йдуть і голосують не за зміни, а щоб було так як є.

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Олег

Я так розумію, що порєбрік у мій город? Бо під моїм коментарем.
Про “всіх хором” я не відповідаю, а за себе скажу- голосувати ходжу. За “тих самих” не голосую, локшину від кандидатів не їм, так само, як гречку, рис чи кільку. За гроші свій голос не продавала.
Марним, пафосним та нелогічним обіцянкам не вірю. Рівно, як і не вірила у “світлі реформи майдану”, з огляду на сьогоднішню ситуацію в Україні, бачу, що таки не помилялась.
На рахунок того цирку з конями, тобто з аналізами, стадіонами і кандидатами, можу сказати одне, з мого цілковито емпіричного досвіду- мої дорогі співвітчизники, те, що нас очікує у найближчому майбутньому, набагато феєрічніше того, що ми вже пережили.
Співчуваю нам усім, але допомогти нічим не можу. Скоріше за все, ми заслужили саме таку владу, тому, що ми ледачі, злодійкуваті, підлі, лукаві, брехливі та продажні. Ми гадимо собі самі, не замислюючись над тим, що самі й хлебтатимемо усе те “добро”. Взяв 1000 від кандидата, відтиснуть потім у тебе у сто разів більше.
Бумеранг завжди повертається. Зустрічайте!

Карина
2 років тому

Почули дзвін, а звідки він всім всерівно. Шановні коментатори, в статті не так багато інформації, щоб робити певні висновки, а тим більше засуджувати когось.

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Карина

Колись я, і не тільки, бачили на відео одну горе-мамашу, яка заламуючи руки та з надривом у голосі нахабно брехала, що всі неправі, її синочок не вбивав, і суд це доведе…
Суд довів, усі все взнали,..
Для любителів заламування рук: щоб там не сталось у вашої дитини, як би його там не образили- НІЖ НЕ ІГРАШКА ДЛЯ ДРУГОКЛАСНИКА! ПІСТОЛЕТ НЕ ПРЕДМЕТ ПОТІХІ ДЛЯ ДИТИНИ!

Ірина
2 років тому

Дивно чути різну гидоту у бік учителів, особливо від сучасних “мамаш”. Скуштуйте цього хліба, а тоді мізкуйте! Не вчитель дала йому ножа чи зброю! Не вчитель навчила ненавидіти оточуючих. Діти лише копіюють! Чому школа повинна відповідати за батьків, які не вміють виконувати свої обов’язки? Чому школа розслідує травми із якими дітей приводять у лікарню і у тому числі на вихідних і канікулах? Ваших дітей пильнують щодня і сіють їм у голову щось світле, а ви навчаєте паплюжити і принижувати гідність вчителів! У кожній професії трапляються ті, хто допускає помилки, але категорично всіх міряти однією лінійкою – це, як мінімум, безглуздо! Не влаштовує робота вашого учителя – йдіть на розмову, а не розсмоктуйте плітки у інтернеті!

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Ірина

Ого! Де ж тут “різна гидота у бік вчителів”? Якщо перерахуєте цю почуту “різну гидоту” по пунктам, обіцяю по пунктам пояснити.
Якщо ж не спроможетесь, зарахую, як спіч ні про що.

Ірина
2 років тому
Відповісти  Вікторія

Школа не відповідає за цькування, побиття – шановна, а ви чули про булінг? Вчитель платить штраф 350 грн за те, що учня вдома батьки не виховали! Відповідно карають і директора закладу. Якщо учнів ловлять при розпитті алкоголю, то поліція викликає класного керівника, а не горе-батьків! Погано кормлять діток? А ви у курсі, що школа і харчоблок – це два окремі заклади! Держава вашим діткам виділяє кошти на піццу і чай, хочете більше – доплачуйте і це не примха вчителя, до речі! Вчитель мусить цілий день навчати і “розважати” ваші чада, які ви привчили до цілодобового вайфаю і планшету! Погані вчителі? Приведіть до себе додому 34 дитини і відпочивайте!

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Ірина

Можу з упевненністю сказати, що жодного вчителя ще не покарали за те, що у його класі процвітає булінг. А знаєте чому? Тому, що вчитель поверне ситуацію у потрібне йому русло і директор, і завуч стануть стіною на захист “усіх таємниць виховного процесу”. Постраждає лише дитина проти якої застосовують булінг. Її зацькують так, щоб мовчала.
Ви напевно начитались фантастики- розкрийте велику таємницю, коли це поліція у Нововолинську ловила попід школою учнів, які розпивають алкоголь? Принесу поліцейськім квіти до ніг.
Про харчоблок можна довго писати, але то, як горохом об стіну. Якби школа і харчоблок були окремими “державами”, то вчителі не вмовляли б батьків початкових класів не відмовлятись від тих, простигосподи обідів. За яку піццу та чай ви марите? Максимум, що подають на виділені з бюджету кошти, це ложка каші чи картоплі, та шматочок хліба або чай з пісною крихітною булочкою. Ні супів, ні молочного, ні натурального масла у школах уже роками не спостерігається. Піцца та інші блюда потрібно купувати виключно за власні кошти. І навіть за гроші ці страви несмачні. Шкільна їдальня то лише знаряддя для заробляння на здоров’ї дітей.
Останнє просто влупило – це я привчила дітей до цілодобового вайфаю і планшету?! мене немає планшету, у моєї дитини також. Моя дитина може сама себе розважити і зайняти.
Ця цитата просто порвала мій мозок!- “Вчитель мусить цілий день навчати і “розважати” ваші чада…”(с) О, богі!
Шановна вчителько! Ви офіційно працевлаштовані, отримуєте зарплатню і працюєте на годину менше за усіх працівників( такий закон та пільги для вчителів) і у вас довша відпустка. Хто вас змушує працювати? Звільняйтесь і нічого не муситимите робити цілий день.
І остання фраза-“Приведіть до себе додому 34 дитини і відпочивайте!” То ви навчаєте учнів у себе вдома?!

РАДАР
2 років тому
Відповісти  Вікторія

Вікторіє, поменше сарказму на адресу користувачів. Ваш коментар відредаговано. РАДАР – не майданчик для образ.
Стосується не лише вас, звісно.

Гість
2 років тому
Відповісти  Вікторія

Правду пише вчитель-навіть ті “пільги”, які ви перерахували не повернуть здоров”я вчителям, які працюють з ашими дітьми Якщо про гаджети тпа планшети.,,Мова йшлась не про вашу особисто дитину Хоча дуже її шкода, на сьогоднішній день вони в певній мірі необхідні дітям Але коли ти заходиш до школи і більша частина дітвори “тупо п”яляться в них-це проблема не вчителів, а батьків Саме вони повинні вчити дітей елементапним правилам поведінки своїх чад в суспільстві

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Гість

А чим відрізняється робота шахтаря, слюсаря, продавця та двірника від роботи вчителя? Чи перерахованим працівникам праця на благо інших людей додає здоров’я і молодості?
Рабства вже давно немає, тому роботу можна змінити на більш здорову, нє?
Я це до того, що чомусь так повелось від недавна, що якщо праця пов’язана з дітьми, то цим працівникам належить якесь особливе відношення та належні на їхню думку додаткові подарунки.

П.С. Моїй дитині нічого не бракує, все необхідне для життя у сучасному світі у неї є. Шкодуйте своїх дітей, які “тупо п’яляться” в гаджети.

На мою думку, вчити елементарним правилам поведінки у суспільстві зобов’язані, як батьки, так і вчителі. Діти дуже тонко відчувають фальш, яку бачать кожного дня, беруть приклад з дорослих.
Чи ви вважаєте, що працівники освіти своєю поведінкою не спонукають дітей брати з них приклад, і діти вибірково беруть приклад, і лише з батьків?
Не так давно на сусідньому сайті були новини з Луцька, у яких повідомлялось про те, як декілька п’яних жінок-вчителів побились у барі, де гучно відпочивали після робочого дня? Як ви вважаєте, чому можуть навчити подібні “класні дами”? А їх ніхто не звільняв з роботи, вони надалі працюють “на благо” діточок.

У своїх коментарях намагаюсь лише звертати увагу на те, що у суспільстві моральна криза, і чорне вже давно стало білим. І не важливо хто плутає кольори- вчитель чи лікар, батьки чи діти. Звідси і сарказм. Радіти та тішитись нічому, особливо, коли вчитель починає в очі втирати, що чорне- це біле та звинувачувати усіх, тільки не себе. У цьому й є велике лихо. Ми ще пожнемо….
Хоча, коли саркома доїдає тіло, не варто прикладати листя подорожника.
Напевно, варто залишити безнадійно хворого помирати.

Вася
2 років тому
Відповісти  Вікторія

Вас пані послухати, то батьки дітей мають тількт народити, одягнути, та вирощувати. А все решту мають навчити вчителі.
І не треба тут порівнювати вчителя з слюсарями, чи шахтарями. Шахтар не псує нерви з сучасними дітками кожного дня.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Ірина

То я збрехав коли сказав, що педагоги шкіл і ДДУ є інструментом у руках місцевої влади для проведенння всіляких там, різних масових заходів? На які ви зганяєте й підконтрольних вам дітей! Хоча б хтось один із вас – сіячів “розумного, доброго, вічного” вчинив спротив директору і “батькам міста”? Напишіть.

Мандрiвничка
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

У Львовi приватнi школи працюють.Ви не думали ,що вчителi , якi вас так дратують,це люди ,,що вчать ваших дiтей наукам .А виховувати своiх дiтей маемо ми.
Як на мене ,краще б школи були часнi.Шкода ,що гiмназiя,колегiум,лiцей- уже просто школи,хоча й з поглибленим навчанням…

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Мандрiвничка

Приватні лікарні ростуть, як гриби після дощу,, а хворих не меншає. Навпаки. Хвороби косять так, як ніколи.
Думаєте, якщо поставити на комерційний потік усі школи та садки, то це гарантує високий рівень освіти, виховання та інтелігентності?
Власне вся біда в тому, що гроші вже зайняли очільне місце та замінили все: відповідальність, неупередженність, дружбу, порядність та елементарну людяність.
Хто тут пише про роздратування? Ви бачите те, що хочете бачити.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Мандрiвничка

Та я зовсім про інше, “Мандрівничко”. Я про наші “совкові школи” і не менш “совкових” педагогів – антипатріотичних, покірних і переляканих. Які готові на все, аби тільки догодити “червоним директорам” та начальству у відділі освіти.

Ульріх
2 років тому

В кожній школі знають, де курять учні і що курять учні,але ніхто і ніколи нічого не робив БО ПОФІГ.

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Ульріх

Ну-ну, не ображайте і не дратуйтесь, бо зачепите чутливих. Зараз не прийнято так ганяти чи не приведибоже, викликати в школу батьків, якщо дитинка просто збігала на перекур та смачно наплювалась та наматюкалась на рогу школи. Є батьківський турботливий комітет, він турбується і про шпалери, і про парти, і про плазму, і про штори, і про….не потрібно батьків турбувати і відволікати від важливіших справ.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Вікторія

Не тільки, Вікторіє, дітки перекурюють на перервах нікотином, а ще й травичкою – дехто, як це повелося в Нововолинську.

Вася
2 років тому
Відповісти  Вікторія

То виходить мамусі не підозрюють, що їхні діти курять, і ругаються як незнати що, то школа має за всім дивитись. Хай тримають вдома дітей ,якщо всі такі погані, а дітки святі в них.

РАДАР
2 років тому

Днями відбулися батьківські збори цього класу. Дехто наполягав, аби учня знову кудись перевели, і то вже. Але вирішили дочекатись кінця навчального року, а там буде видно.
Психолог проблем у дитини не знаходить. Директор розводить руками.
Принайміні так повідомила РАДАРУ одна з мам.

Вікторія
2 років тому
Відповісти  РАДАР

“Проблем у дитини психолог не знаходить. Директор розводить руками”…
У вбиць Каті психіатри теж не знайшли відхилень…
Мені цікаво інше: чи психолог-психіатр некваліфіковані чи подібні психічні розлади вже просто норма?
А поки що хлопчинка буде підростати, дивитись фільми, мотати на вус, що йому нічого не було за погрозу ножем…
Все прекрасно, правда?

Карина
2 років тому
Відповісти  Вікторія

Про які «подібні психічні розлади» йдеться? Ви знаєте щось більше, то поділіться з нами