Родичці, яка зголосилась узяти малу у свою сім’ю, дехто пригрозив: “Не бери, бо спалимо тобі хату”.

“Що з тією малечею?” – запитували ви. Нововолинці, лучани, кияни, люди з різних куточків України. Вас зачепила історія про дівчинку, від якої батьки відмовилися ще в пологовому будинку.

Маля прийшло у світ  із “крильцями” – з укороченими ручками. Не таке, як обіцяли на УЗД…

 

Є кілька новин, почну з доброї.

В обласному перинатальному центрі дитину вже ретельно обстежили. Запевняють: буде дуже розумною. На коротеньких ручках усе ж таки є по ДВА пальчики. Тобто дівчинка зможе обслуговувати себе.

Щоправда, в немовляти грижа, але негайної операції воно не потребує.

Спокійна, гарна дитинка.

У Луцьку медики приділяли їй багато уваги, а небайдужі мами привозили все необхідне. У відділенні  вже навіть питали, чи можна відддати підгузки, одяг і суміші іншим відказничкам. Їх там лежало шестеро.

І от малеча повернулась у Нововолинськ. У білі казенні стіни. Імовірно, на два-три тижні.  Далі знову до Луцька – в Будинок дитини.

Молоді батьки за законом мають час на роздуми. Можуть думати аж півроку. Якщо не надумають, немовля зростатиме в сиротинці.

 

Фото – Mukhina

 

А от зареєеструвати дитину потрібно впродовж одного місяця від її народження. Так вимагає стаття 144 Сімейного кодексу. І хто ж піде реєеструвати: біомама з біотатом, їхні родичі чи медики?..

Вибрати малій ім’я – не проблема. Проблема – вибрати їй долю.

Із того, що чула я. На спроби поговорити про дитину батьки нібито відповідають: “Дайте спокій, бо ми щось із собою зробимо”. 

Родичці, яка зголосилась було взяти малу у свою сім’ю, дехто пригрозив: ” Не бери, бо спалимо тобі хату”.

Та не все так погано. От я писала, що молода породілля має проблеми з серцем.  А там усе гаразд.

Тим часом на РАДАР звернулась молода киянка, яка працює юристом у державній установі. Вона має прямий вихід на уповноваженого Президента  України з прав дитини, на посадовців Мінздоров’я, на деякі благодійні фонди. Дуже енергійна і щира жінка. Запропонувала свою допомогу – постійний супровід родини, яка прийме особливу дівчинку.

Історія малої зацікавила й один із центральних телеканалів.

Тепер прохання до всіх, хто коментуватиме. Не марнуйте часу й зусиль на заклики до батьків переглянути рішення. Хай собі живуть далі як хочуть – мають повне право.

 

 

Дитина може бути залишена батьками у пологовому будинку або в іншому закладі охорони здоров’я, якщо вона має істотні вади фізичного і (або) психічного розвитку, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.

Сімейний кодекс, ст.143, п.3.

Треба чимшвидше підшукати малечі родину. Дорогоцінний час спливає. Навіть найсердечніші люди в білих халатах не  замінять малій маму й тата.

Ще раз наголошую: дитина зможе обслуговувати себе. Самостійно їсти, застібати гудзики, тримати олівець, працювати за комп’ютером і так далі. Просто має навчитися всього цього – бажано в родині, а не від казенних людей.

Вірю, Мама з Татом прочитають це – і знайдуться.

Допоможіть малій репостом. Прискорте диво.

 

Наталя Камишникова

Передрук і будь-яке використання  – лише з письмового дозволу авторки. 

ПОЧАТОК ТУТ: 

Помилка медиків, драма батьків. Історія з пологового будинку

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: