Сусіди запхали людину у психушку. Поліція посприяла…

42 5214

Вона вийшла у двір, аж раптом її оточили сусіди, поліцейські та медики.

Медики тицяли документ – згоду на госпіталізацію, а поліцейські не дозволили їй зайти у хату і повідомити матері, що її зненацька забирають у лікарню. 

Вона підписала папір, явно не розуміючи, що робить і які наслідки для неї може мати таке нагле лікування.

Білі халати і чорні мундири полегшено зітхнули, бо був ще план Б – примусова госпіталізація.

Вона – інвалід другої групи з дитинства. Їй 50 років. Усе життя нею опікується її мама. 

 

Неповносправна Алла з Нововолинська не є соціально небезпечною, не виявляє агресії, дає собі раду у побуті. Підстав для примусового обстеження й лікування – жодних. Хто і чому вирішив запхати її у психушку?

Сусіди вирішили. Мовляв, іноді стукає у стінку, іноді чіпляється з дурними запитаннями, іноді говорить сама до себе. Дістала. Не хочемо, щоб вона тут мешкала. І взагалі – хай її полікують!

Сусіди сходили у лікарню – й за порадою головного лікаря (так стверджують) написали колективну заяву. Отримали відповідь за підписом заступника головлікаря Нововолинської ЦМЛ Наталії Щерби.

Вона роз’яснювала: при примусовій госпіталізації у психіатричний заклад має бути присутня поліція. Принаймні так мені повідомили телефоном у Нововолинському відділенні поліції, де є фотокопія цього листа.

Далі відбувалися дивні дива. Неповносправна жінка викликала сьогодні вдень поліцію щодо крадіжки грошей, у якій підозрює колишнього сусіда. Подія сталася кілька років тому, однак правоохоронці  прибули притьмом – нібито розслідувати крадіжку.

А невдовзі прибула і “швидка”.

Одна з сусідок Алли потім сказала мені: “швидку” викликали вони. Бо так їм порадили в лікарні: щоб були і медики, і поліція.

Жінку, яка явно не розуміла, що тут відбувається, повезли у психоневрологічне відділення Нововолинської ЦМЛ.

 

 

Її  старенька мама, заледве вийшовши з палицею у двір, тільки й побачила, як “швидка” від’їздить.

І теж спочатку нічого не зрозуміла: де Алла? Чому досі не прийшла? Забрали на лікування? Чому?! І чому без материної згоди?

Сусідки тішились: не буде та Алла тут соватись із дурними запитаннями й зауваженнями.

То поліція приїхала для чого? Розбиратися з крадіжкою грошей чи допомагати у примусовій госпіталізації?

Черговий у Нововолинському відділенні ГУ НП Олег Гурич так і не спромігся відповісти мені на це запитання. Але сусіди Алли запевнили: поліція забрала в них листа, який надійшов їм із лікарні.

Пан Гурич оригіналу не бачив, але підтвердив:

– Такий лист є. Ось фотокопія, дату розмито, але видно текст і підпис Щерби. І там ідеться про примусову госпіталізацію.

А вона може відбуватися ЛИШЕ за рішенням суду! Так вимагає закон “Про психіатричну допомогу”.

У нас надворі глухі застійні роки чи як?

Приміряйте кожен ситуацію на себе. Завтра ваші сусіди напишуть заяву на вас, бо ви їм теж чимось не догодили. За вашою спиною провернуть цілу операцію з походами по кабінетах – і все, лікуйтеся до скону.

Від чого? А яка різниця? Сусіди вирішили, що у вас психічний розлад. Ось колективна заява. Фсьо, завіса, психушка, глухий безпробудний совок у головах.

Ну, сусідам знати закони не обов’язково. Але правоохоронці! Але медики!

Іще раз: працівник поліції НЕ ДОЗВОЛИВ неповносправній жінці зайти до матері, взяти речі і повідомити, що відбувається і куди її хочуть запроторити.

Рішення суду про примусову госпіталізацію у медиків не було.

 

 

Наскільки я зрозуміла, підпис Алли під згодою на госпіталізацію є. Отже, її туди доправили нібито з її волі.

У такому разі закон гарантує їй: право в будь-який час покинути лікувальний заклад і забратись додому; відмову від лікування і лікарських засобів; одержання психіатричної допомоги в найменш обмежених умовах (якщо можливо, за місцем проживання – своїм чи родичів).

Вона має ще багато інших прав, гарантованих законом “Про психіатричну допомогу”. Зокрема, лікуватись амбулаторно, а не в закритому стаціонарі.

Тобто не сусіди з колективною заявою і навіть не медики диктують Аллі умови лікування – вона може визначати їх сама. Або відмовитись від лікування взагалі.

Такий закон, панове у білих халатах і чорних мундирах!

РАДАР простежить, коли цю жінку нарешті відпустять додому, до матері. Сьогодні ввечері по неї вже приходив родич, але його до неї НЕ допустили.

Якщо вона не повернеться завтра, РАДАР повідомить усі можливі інстанції про чергове – махрово совкове! – порушення прав людини в Нововолинську.

 

Наталя Камишникова

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

42
Коментуймо!

3000
17 Коментарі теми
25 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
21 Автор коментаря
Життя

Пані Наталія. Я Вас завжди підтримую і пишаюся вашою мужністю та сміливістю. Але на мою думку потрібно вже звертатися до Києва. В цьому адському місті Новіку, де править сатанинська зграя, вже немає сенсу говорити тільки на сайті. Ми хочемо щось зробити. Так. Але нам потрібна допомога. Можливо телебачення. Спрут ще той. Разом ми сила. Сапог,Мороз,Коптюк,Гаврилюк! Всі будете там де заслуговуєте: в аду!!!

Виталий

Так давайте обратимся. Это реально бред что в нашем городе творится.

анти чобіт

а сапога на лікування від клептоманії і брехні коли заберуть?

Запросити телебачення

Ми всі маємо якісь чудернацькі звички,і я _ви,і моі чи ваші сусіди,і наші думки можуть несходитися багато в чому,то що будемо один одного в психлікарню відаравляти?Жах!

РАДАР

Стежимо за визволенням Алли з закритого відділення у режимі онлайн.
О 7.45 стара мати Алли, спираючись на палиці, прийшла разом із племінником забирати дочку додому. Їх до неї не пустили: чекайте лікаря, приїде о 8.30.
О 8-й племінник пішов до головлікаря В.В.Мороза, бо психоневрологія входить до структури Нововолинської ЦМЛ. Мороз теж сказав: чекайте лікаря. Надворі. Обоє.
Надворі холодно, стара жінка заледве стоїть на тих палицях, але Мороз сказав чекати надворі.
На два дзвінки РАДАРА секретар приймальні відповіла, що головлікар дуже зайнятий, здають звіти.
Заступники головлікаря теж дуже зайняті. І пані Галас, і пані Щерба перебувають у його кабінеті. Для дзвінків недоступні.

шанувальник

дякую Вам пані Наталя за Вашу небайдужість.( на телефон для песиків…)

РАДАР

Лікаря, який завідує відділенням психоневрології, досі нема, хоча мав приїхати о 8.30.
Матір Алли милостиво впустили у коридор закритого відділення, племінника – ні. Типу карантин, але карантин виявився вибірковим.
Телефон відділення психоневрології не відповідає. Ні ввечері, ні вранці.
Пан Мороз усе ще дуже зайнятий.

Таня

Беззаконня, сусідів потрібно запхати у психлікарню. Безбожникі .

Фея

Я в шоці, але дещо мені у цій ситуації вже знайоме по інших життєвих випадках – відмовчування медиків, змова сусідів і деяких структур і організацій. При потребі можу розповісти і посвідчити. Жінку терміново відпустити і віддати під суд всіх, хто причетний до цієї злочинної змови.
Колективне електронне звернення до Генеральної прокуратури у Києві і телебачення мають бути обов’язково

РАДАР

9.02. Лікар Малиновський уже прибув, але не у відділення, а до Мороза. Вийшовши з його кабнету, сказав племінникові Алли, що вона має відлежати у психоневрології не менш як 2 тижні, ніхто її додому не відпустить. Мороз сказав те саме.
Показати родичеві Алли історію хвороби, останні записи та призначення у медкартці лікар Малиновський категорично відмовився. Хоча надання такої інформації родичам передбачає закон “Про психіатричну допомогу”.

РАДАР

9.24. Близько 9-ї лікар Малиновський заявив: у хворої гострий стан, обстеження без лікування триватиме у закритому відділенні 2 тижні. Ознайомитися з документами, на підставі яких Алла опинилась учора у психоневрології, родичі можуть тільки через суд.
Однак о 9.10 “гострий стан” у жінки зненацька минув, і її виписали.
Зараз вони з матір’ю вже йдуть вулицею додому. Документів їм так і не показали – навіть здалеку. Ні згоди на госпіталізацію, ні записів у медкартці про “гострий стан” і дивовижне раптове зцілення.
Фоторепортаж буде на РАДАРІ трохи згодом. Іду пити свою ранкову каву. 🙂
Дякую всім, хто стежив за цим визволенням.

Ульріх

Чесно, я просто в шоці!!!
В мене жив по сусідству теж такий тихий, то його ніхто не чіпав,всі знали про особливості, знали чого не можна робити.
Люди подуріли, чесно! Як так можна(((((

Адекватна сусідка

«как страшно жить». В суд! Де документи? На підставі чого? Я б ще заявила на викрадення людини та тримання у заручниках! Хай «посовають» тих сильно вУмних…

анти чобіт

це викрадення людини

Анатоль _ БІДЗЮРА

У свій час я дуже уважно вивчив “ЗУ Про психіатричну допомогу в Україні”. Задля захисту від сваволі міських мед. функціонерів і місцевої влади себе особисто, та задля захисту інших людей. Те, що сталось у Нововолинську, і що описала НС – дикість несусвітня. Навіть, коли примусово гопіталізовували Василя Мартинюка у Луцьку психлікарню №1 закритого типу, при прокурорі О.Сліпчуку – було хоча б якесь рішення суду. А тут, як 1937-му: приїхала поліція (озброєні поліцаї, “дохторики-психіатри”, ніби з НКВД СССР) і згідно усної заяви (доносу?) сусідів забрали людину у психіатричне відділення. Без слідства і ухвали суду. “Чорним воронком” із написом “Хліб”?? Я розцінюю… Читати далі »

Маша

Анатолю, я не знаю, що там за історія була із Мартинюком В. (хто це?), але маю що сказати про Н. Щербу. У мене малі діти, в сина були проблеми з вушками, горлом, засовував пластикові кульки до носа, і тільки Щерба допомогла нам, коли ми прибігли в лікарню!!! Бо лор, бачте, без талона не прийме і в черзі теж кричали, не пускали. Тоді мені медсестри порадили звернутися до неї, ми пішли на 1 поверх, вона зразу мене з малим за руку завела до ЛОРа, бо в дитини КУЛЬКА В НОСІ!!! може піти далі, це ж ВЖЕ треба щось робити!!! Я ій… Читати далі »

Анатоль _ БІДЗЮРА

Добре, що ви їй безмежно вдячні. Я втішений. Проте, вона складала клятву Гіпократа і ця “людяність”, як ви пишете, входить у її посадові обов’язки за які вона отримує від платників податків Нововолинська заробітну плату.
Дуже немалу, між іншим.
Ви теж сплачуєте податки, до речі. Навіть, якщо й не працюєте ніде. Прямі – у вигляді ПДВ в магазинах і супермаркетах за хліб, м’ясо, молоко тощо. Звідки “Машо” у вас, зовсім ще молодої людини, такі “совкові” і рабські погляди й світогляд?

Маша

От якраз ні! Лікар тоді відмовляв прийняти без талону, бо по їх лікарських інструкціях чи то правилах кулька в носі – то не екстренно. Тобто, прийняти без черги і без талона то вони можуть, але не зобов”язані. А на ділі – ну дуже терміново, бо малий реве, я перелякана. і якраз через свою людські якості – доброту і милосердця – нам помогла Щерба Н.
А чого мої погляди совкові? Чого рабські?

Іван

Та ви можете розцінювати як хочете!!!
Якщо є сумніви про законність госпіталізації – в поліцію, прокуратуру, суд, можна і не в місцеві а в обласні правоохоронні органи!!
В мене є сусідка , вона реально хвора, виє по ночам, викидає сміття в під’їзд, пару раз ввімкнула газ. А управи нема, бо такі закони.
А не дай Боже завтра будинок зірветься то хто буде відповідати???

Анатоль _ БІДЗЮРА

Ото й ви, “Іване”, зверніться в поліцію, місцеві органи влади, прокуратуру, суди – “можна і не у місцеві, а в обласні правоохоронні органи!!” – як ви пишете у своєму коментарі. :))) Якщо виє вночі і викидає у під’їзді сміття, вмикає газ – викличіть поліцію, напишіть заяву від свого імені – хай складуть протокол про порушення громадського порядку посеред ночі, і притягнуть до відповідальності. Якщо ця людина неадекватна, і загрожує вам чи сусідам втратою здоров’я чи життю, добивайтеся психіатричної експертизи задля звернення до суду і примусової госпіталізації, що й передбачено “ЗУ Про психіатричну допомогу”. Якщо ж поліція, прокуратура, суди, місцева влада… Читати далі »

Елька

А звідки ви знаєте, хто як поживає?
Ви ні про кого не можете нормально відзиватися, тільки поо тих хто вас абсолютно підтримує. Ви чогось не визнаєте що в когось може бути думка відмінна від вашої, ви не істина в останній інстанції. Як і всі. Бо в кожного свої погляди.
Хтось і про вас нічого позитивного не може сказати.
Ну, така в когось думка, що поробите.
Ви інколи пишете непогані речі, але навчіться сприймати думку інших, вони на неї мають право, як і ви.

Володимир

добрі сусіди

Вікторія

О, це особливі сусіди! Саме такі “добрі сусіди” будуть з насолодою слухати біля дверного “глазка”, що у сусідські двері ломиться неадекват, кричить від переляку дитина, сварка та бійка , але ніколи не викличуть поліцію, а коли приїде поліція, то ці пацюки ніколи нічого не бачать і не чують, вони тихо сидять по норах.
Зате написати втиху заяву, совати у зубах плітки, придумувати плітки, зубоскалити та перемивати кістки сусідці, яка не сидить з ними на лавці і не гадить з ними якусь сусідку Галю, саме такі “добрі сусіди” роблять на відмінно.

Фея

Ці особливі сусіди інтригани і падлюки.

Ульріх

Ганебно!
Люди, чи ви подуріли??? Як отак, людину за пару питань і те, що ходить не по струночці заперти в дурку? Не хочу нічого віщувати, але у тих сусідів не все добре буде на старість.От побачите!

ігор

заяву в прокуратуру,лист на телебачення,явка всіх небайдужих і розказати на камеру що відбувається, в інтернеті повідомити час і місце

Анатоль _ БІДЗЮРА

Коли?? Я прийду!

Фея

І я прийду, бо маю що сказати!

Вікторія

Яка дикисть!
А якщо написати колективну заяву на мера міста про неадекватні закупівлі: годинника, ялинок, піддашка і багато ще чого, то бригада може забрати у психдиспансер таку особу?

анти чобіт

а тарифи які сапожатина затвердила?

Тома

Господи!!! Невже повернулись часи стукачів та шісток? Читала про це у книжках, а воно ось- реальність! Не сон! А знаєте, навіть не знаю, як би я повела себе у такій непередбачуваній, дикій та насильницькій, протизаконній та позбавленій здорового глузду і милосердя ситуації. От уявила, що до мене підходять поліцейські, тицяють на підпис якийсь папірець, щось кажуть, тут же “швидка” і лікарі мене попід руки волочать у “швидку”, “добрі сусіди” гигочуть та тішаться збоку…Боже! Та я б не тямила нічого від переляку та жау і кликала на допомогу, а ці ідіоти вважали це психічним захворюванням. А як би ви реагували, читачі… Читати далі »

Фея

Це все мені нагадує сцену із фільму “Іван Васильович міняє професію” – і санітари і міліція і сирена… Господи, та невже ті санітари-лікарі і поліція тепер себе з боку не бачать?!
Як та нещасна жінка підписала папірець на лікування, так вона має право написати заяву і відмовитись від лікування, як відмовилась лежати у холодному відділенні без опалення і гарячого чаю моя знайома з малою дитиною. Лікарня не тюрма!..

Анатоль _ БІДЗЮРА

Тома, я б у випадку примусової диспансеризації у психіатричну лікарню діяв би так: 1) На мою вимогу поліцаї мали б надати свої службові посвідчення; 2) Переписав би їхні службові особисті №№ і №№ їхнього авто та швидкої; 3) Вимагав би ордер на свій арешт; 4) Вимагав би рішення суду на примусову псих. експертизу і згоди на неї від своїх близьких; 5) Зателефонував до свого адвоката; 6) Те ж – у Луцьк, в обласне ВП на “102”, із повідомленням про злочин і власне викрадення; 7) Зателефонував би, також, до знайомих і родичів; 9) Попередив поліцаїв про їхню службову некомпетентність і кримінальну… Читати далі »

Микола

Пан Анатолій, так можливо діяти в правовій Державі, але нажаль в нашій Державі з людськими ПРАВАМИ не рахуються навіть “сусіди”, а ті маленькі службовці вважають себе надто “вже великими”над простими людьми. В Новіку вже давно потрібно змінювати ту засидівшуюся нечисть. Але де альтернатива? Мабудь потрібно виходити всім до нашого “білого дому” зі скатами, а не так як дехто зміг це зробити в одиночку. Одному не дадуть ці шакали навіть рота розявити, а не те щоб ще куда і кому подзвонити. З повагою Микола.

Fantik

НЕ зрозуміла нічого. З якого приводу.Адже привід мусить бути.

Фея

Привід є – сусіди змовились між собою поза спиною тієї жінки, бо та жінка їм не подобається! А ви, “Fantik”, замисліться над цим, бо можуть комусь не сподобатись інші люди, або навіть ви… Ніхто не застрахований, знаєте…

Тетяна

Я в шоці. Не пам’ятаю точно чи це влітку чи осінню – було кілька нападів на людей біля пам’ятника воїну-захиснику. Невідомий накинувся на дівчат і почав одну з них душити. І потім ще нападав на інших жінок.
Було встановлено його особу, і що він є психічно хворим. Але поліція прокоментувала що примусово на лікування вони його не мають права відправити.
Виходить що кидатись на людей і душити ,то не мають права забрати,а стукати по стінах і задавати питання сусідам,то вже біда – термінова госпіталізація!!!
Це тільки в Нововолинську таке може бути!

Вікторія

Тетяно, в Нарковолинську можливо все!
З такими темпами розвитку сучасних реформ на благо владних структур, то скоро людей, з цілком нормальною психікою, які будуть ставити незручні питання меру міста та його компанії, з приводу неадекватних закупівель, розтрат бюджетних коштів та інших оборудках, будуть за затвердженою схемою та змовою запихати у психушку.
Знайдуться і “сусіди” відповідні, і “свідки”, і “потерпілі”…
“Нічого нового немає під сонцем…”(цар Соломон) Подібне вже було у 30-х роках, минулого століття.

Тетяна

Те що в нашому місті багато що можливо,це я навіть не сумніваюсь. І ніякої управи немає на бездіяльність ,а точніше на не завжди законну діяльність влади та правоохоронних органів. Але ж не до такого дійти,щоб людей силою в психушку запихати. Куди це все котиться,страшно навіть уявити!!!!!!

Тролик

Давайте змовимся і Борісовича в дурку відправимо. А чо ні? Хіба людина будучи душевно здоровою, буде замовляти постійно роботи в бракороба Коптюка, наперед знаючи що буде брак? Це ж неадекватні діїї, тут явно клініка.

Анатоль _ БІДЗЮРА

Навіть не у бракові тут справа, а в “відкатах” та злочинно-неефективному використанні громадських коштів.

Тролик

Ви помиляєтеся- мер кришталево “чесний”
(він навіть не знає що таке слово відкат)