– Дитину дуже сильно побили у школі, і батькам її кривдників усе одно. Хочу звернулись до вас по допомогу  – щоб написали статтю про булінг у школі.

25 листопада

Почалось усе з учительки. Вона постійно принижувала дитину, обзивала і, як зараз виявилось, била.

Після того так почали робити і діти в класі. Били кулаком у живіт.

Вчителька била малу по руках. Якщо дитина відпрошувалась у туалет, вона з неї насміхалась.

Ми належимо до Свідків Єгови, і вона постійно нашу дитину сварила за це.

Наприклад, дочка замість учити колядку попросила, щоб учителька дозволила їй написати про походження колядки. Та дозволила, дитина підготувала. Після того вчителька її підняла на сміх серед класу, сказала, що колядки різдвяні, Різдво треба святкувати і що вона думає неправильно. Усі діти почали з Лери сміятись.

Або дитина не прийшла на Андріївські вечорниці, то вчителька потім поставила її перед класом і висварила за це, бо вона мусить це святкувати.

Постійні висміювання на рахунок зовнішнього вигляду. То хвіст не так зав’язаний. Або ручка не тієї торгової марки.

Якщо дівчинку били однокласники  й вона вчительці жалілась, та при всьому класі казала: «Діти, Лера на вас жаліється!» І потім дитину били ще більше.

Вона постійно говорила батькам учнів, щоб вони заборонили своїм дітям дружити з Лерою, «бо та віруюча ще понаучує».

Вона казала дитині: «Розкажи вдома, щоб тобі ще добавили». І дитина боялася признатись. Тільки психологу розповіла про побиття.

Дитина стала замкнута і дуже часто хворіла. Педіатр порадила звернутись до психолога. Дитина й розказала психологу дещо.

Коли я звернулась до директора школи, то мою дитину перевели в інший клас, але тоді її перестрів хлопець із попереднього класу й ударив по голові. Ударив так, що Лера лежала в лікарні.

Днями виписали. Діагноз – закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку.

Тепер дитина постійно плаче. Постійно п’є заспокійливе. Вночі не спить.

Це перша школа, початкові класи, вчителька вже пенсійного віку, директор її прикриває.

Тепер виходить так, що дитина постраждала, а батьки того хлопця сказали:  «Ну і що, а може, то не він!» Поводяться зухвало. А ще зараз  поширюють чутки, що дитина погана і мама така сама, дослівно  «оторви да брось».

У поліції спочатку не хотіли заяву приймати, сміялися: «Ще 20 заяв напишіть!» Але все ж таки прийняли. І вчителька одразу пішла на лікарняне.

Першу заяву в поліцію ми подали 13 листопада. Написали її в лікарні. А на дії вчителя – 19 листопада.

Допитують “причетних осіб”, а кого саме – не знаю.  За 2 тижні вчительку ще не допитали.  Тому і звернулась до вас, аби був розголос, щоб справу не зам’яли, як у нас уміють.

Поліція склала на батьків того хлопчика протокол за неналежне виконання батьківських обов`язків. І все.

Найприкріше, що дитина поборола важку хворобу (пухлина ока). А після цих стресів і черепно-мозкової травми хвороба може повернутись. І тепер знову треба їхати в Луцьк до окулістів – на нові обстеження.

Перевести дитину до іншої школи? Ми це обдумуємо. Я коли дізналась про цей булінг, то  відразу пішла до директора, щоб забрати документи. Але він запевнив: «Переведемо в інший клас – і все буде добре».

І спочатку так і було: гарний вчитель, дуже дружний клас. Дитина почала відживати. Але у коридорі наздогнали і вдарили.

Той хлопець підійшов і сказав: «Тут нема кому тебе захистити!» – і вдарив по голові.

А тепер каже, шо не бачив її в той день. Але це стандартна відмовка в нього.

Місяць тому він притиснув дверима руку іншій дитині і тримав. Той хлопчик просився: «Відпусти!» А той тримав. А потім сказав, що то не він, бо він його не бачив.

Звуть Данило В., батько працює на шахті, начальник одного з підрозділів. А мама – не знаю. Але були б добрі, то хоча б спитали, як Лера себе почуває. Чи, може, ліки якісь треба. Ніхто цим не поцікавився.

На початку один раз подзвонила нова вчителька і спитала, як дитина. І все.

А директор мені сказав: «Я чекав, що ви до мене подзвоните». А те, що дитина пішла в школу здорова, а прийшла травмована, – це таке, крайніх нема.

Там ще дві дівчинки по справі проходять: Мілана й Оля. Вони били Леру кулаком у живіт по черзі. Бо коли Лера хворіла, то вчителька казала дітям, що та не хвора, а прогулює, а мама їй довідки купляє.

І діти били, бо вона, бач, обманює вчительку. Удари чергували. Одна тримає – друга б’є. І навпаки.

29 листопада

Була сьогодні в поліції, справу закривають. Бо дитина, мовляв, сама собі зробила. А як я буду ходити добиватись, то мене притягнуть до відповідальності.

Хто сказав? Працівниця поліції Цицора Оксана.

Вчителька запевнила поліцію, шо нічого не робила. Батьки тих дітей, котрі били Леру, сказали, що вчителька нормальна. А інших батьків і дітей ніхто не опитував.

Отак у нас усе роблять. То ви напишете статтю?

Ірина, Нововолинськ

Фото ілюстративні

Прочитав сам? Поділись з іншими: