“То й ви вкрадіть дитину!” – порадила чиновниця

23 4116

На РАДАР звернулась Марія К., в якої колишній співмешканець М. і деякі чиновники з чиновницями, схоже, намагаються відібрати малолітнього сина.

За що? За непокору колишньому, каже Марія, він старанно перетворює життя її сім’ї на пекло…

Пряма мова Марії К.

– 6 листопада мене викликали телефоном у службу у справах дітей виконкому Нововолинської міськради, аби я ознайомилась із черговою брехливою, на мою думку, заявою М. на мене й надала пояснення.

Коротко про зміст заяви:

К . (я) злісно не виконує материнські обов’язки щодо сина, бо в нього (зі слів М.) є на тілі дрібні подряпини від котика, висипка, не підстрижені нігті.

Додано масу фотографій оголених частин тіла якоїсь дитини (голови не видно) з дрібними подряпинами, фото з руками якоїсь дитини, де наявні чистенькі нігтики, і фото з  купою настрижених чиїхось нігтів.

К. відмовилась 27 жовтня віддати дитину. Це коли М. у визначений органом опіки час сам не з’явився на передачу дитини, а потім влаштував скандал і сам відмовився забирати дитину, а його дружина мене вдарила.

Письмові пояснення  я надала. Але було дещо шокуюче у бесіді з посадовицями служби у справах дітей.

Головний спеціаліст Олена Стащишин повідомила мені, що вже тривалий час близько спілкується із М. телефоном. Він, із  її слів, часто телефонує їй, аби поскаржитись на мене.

Потім ця пані заявила мені,  що не вірить жодному моєму слову, що я оббріхую виконком і М. у соцмережах і щоб я припинила писати.

Також порадила мені подякувати Думич Іванні Олегівні (яка сиділа поруч), що виконком Нововолинської міськради не подав на мене до суду. Адже Андрій Миронович Сторонський готував позов, але Думич І.О. вирішила мене пожаліти.

Це було влітку, коли я публічно припустила, що вони взяли сторону М. не за спасибі…

Цей пан хотів цілим виконкомом судитися з мамою двох дітей, яких вона виховує самотужки 

Спілкування тривало приблизно годину.

Поки я писала пояснення, пані Олена у спину мені говорила чимало неприємних речей, на кшталт:

– що якби я любила сина, то давно припинила б цю війну (яку, до речі, я не починала);

– що я маю погодитись на умови М. і піти на мирову. (А його умови, як він неодноразово давав мені зрозуміти, такі: або повернутись до нього в сексуальне рабство, або віддати дитину йому.)

– що їй шкода, що в такого хорошого хлопчика така… мама.

На мої аргументи щодо несправедливості й негуманності винесеного опікунською радою рішення  (тиждень дитина перебуває у батька, тиждень – у мами) пані Думич заявила, що це ідеальний варіант для дитини, навіть малесенької, що так радить навіть Д.Карпачов (шоумен).

Коли я нагадала, що суд двічі визнав М. домашнім насильником (зокрема, і щодо дітей!), пані Стащишин сказала, що я знову все вигадую і перекручую.

Із її слів, обмежувальний припис не має жодного стосунку до домашнього насильства, а лише обмежує моє спілкування з М. унаслідок конфлікту через дитину.

А ще вона дуже впевнено заявила: «На нього нема ніяких рішень суду за насильство, а от на вас є!» І начеб М. демонстрував їй документи особисто.

Хоча насправді таких рішень не існує.

Необізнаність і упередженість цих чиновниць зашкалює!

Коли я спитала, чи уважно вони ознайомились із останньою моєю заявою про перегляд рішення опікунської ради (щодо зустрічей батька з дитиною) та з усіма документами, які долучив адвокат, пані Стащишин сказала, що не вникала у це, а пані Думич промовчала і знизала плечима.

Вочевидь, тих документів ніхто й не читав, а просто надали відписку.

Так засідає комісія з захисту дітей

Пані Стащишин звинувачувала і принижувала не лише мене, а й мою доньку та матір.

Бо коли я нагадала про незаконне проникнення М. у хату моєї мами й викрадення дитини (квітень 2020 р.), то ця пані заявила: «Не викрав, а забрав, і правильно зробив, бо нема чого лишати дітей і волочитися. І не було ніякого проникнення, і нема ніяких кримінальних справ, і синців вашій матері ніхто не ставив, і не існує навіть відео з боді камер».

Коли я сказала, що є кримінальне провадження і в мене є навіть відео на флешці, вона звеліла: «Ану покажіть!»

Я відповіла, що з собою матеріалів кримінального провадження не ношу. У відповідь знову почула глузування і звинувачення у брехні.

Зі слів чиновниці, моя донька теж вигадала всі випадки знущань М. із неї.

Та ж пані вимагала від мене, щоб я продемонструвала їй смс М., де він вимагає від мене сексу. А хто ж вона така? Чому я маю це робити?

Її поведінка була огидною.

На мою думку, посадовиці мають спілкуватися в офіційному стилі що зі мною, що з М., а  не вичитувати мені й не розповідати про його вечірні дзвінки і скарги на мене. Для цього є офіційна процедура. Документи, з якими звертаюсь до них я, вони відверто ігнорують.

І не мають права посадові особи радити мені: «То й ви вкрадіть у нього дитину!» – як мені колись порадила зробити пані Думич.

Або ж не мають права бути посадовими особами.

Іванна Думич, начальниця служби у справах дітей

Післязавтра, 12  листопада, опікунська рада наміряється зібратись у старому складі, аби рекомендувати Нововолинському міському суду визначити подальше місце проживання 3-річного малюка – ймовірно, з батьком, а не з матір’ю.

Бо у батька кращі побутові умови і значно більший дохід. 

Тобто все вирішують гроші? У батька їх більше – й дитину відпишуть йому? Хоча він визнав себе батьком аж коли дитині виповнився рік, а до того Марія була матір’ю-одиначкою…

Засідання суду призначили на грудень.

До чого ж такий поспіх, пані Думич, і яка необхідність збиратися старим складом опікунської ради на чолі зі Сторонським, який уже не працює у виконкомі?

Безвладдя чи міжвладдя – страшна сила. Поки новообрана міська рада набуде повноважень, поки обере виконавчий комітет і призначить нового голову опікунської ради – можна стільки цікавих оборудок провернути, стільки порахунків звести, стільки біди людям наробити…  

Сторонський, на мою думку, відіграв украй негативну роль у цій історії. І хоче наостанок покерувати чужими долями ще? Щоб остаточно поламати малій дитині та її мамі життя?

А поки ви сподівалися, що він піде – і справедливість запанує у нашій сторонці, на авансцену вийшли гідні Сторонського посадовиці…

Наталя Камишникова

РАДАР готовий надати слово всім фігурантам цієї історії. 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
23 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Роман
1 рік тому

Олена являється хорошою людиною і професіоналом своєї справи. Неодноразово переконувався в її чуйності і розумінні. Ніколи не чув від неї негативу чи образ в сторону людей.

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому
Відповісти  Роман

Олена є хорошою людиною, чи тільки нею деколи “являється”, Романе? :)))

Тіна
1 рік тому

Жах просто поведінка тих “посадовиць”. Можливо, звертатися до Гузя чи Карпуса? Потрібен ще більший розголос і люди, які мають владу і здатні повпливати на подібних посадовців і дати зрозуміти, як себе треба вести.

Твоя Совість
1 рік тому

Яка ж все-таки огидна стаття, сповнена бруду і безпідставних обвинувачень. Ви пишете про упереджене ставлення з боку органів опіки, коли самі ж залишаєтесь на стороні матері, яка не раз своєю поведінкою змушувала задуматись: а чи можна з нею взагалі залишати дитину? На мою думку, дитині буде краще залишатись осторонь таких батьків, які не можуть вирішити свої проблеми і, ризикуючи фізичним та психологічним здоров’ям сина, кидаються ним, немов м’ячиком. Ви звинувачуєте усіх: опіку, громадськість, чиновників, а хто ж насправді головний злодій у цій трагікомедії?

РАДАР
1 рік тому
Відповісти  Твоя Совість

Огидно дивитись на таких посадовиць, які почуваються безгрішними й безкарними рішайлами чужих доль. Для вас це трагікомедія? От на цьому слівці ви й спалились.То вам – фарс, а людям – біда. Вашими руками біда. .
Платнею своєю задоволені? Твоя Совість не муляє, коли її отримуєте?
Громадськість тут ніхто не звинувачує, вона ще скаже, сподіваюся, своє слово. А хто головний “злодій” (за вашим висловом), підкажу. Той, хто безкарно знущався і знущається з мами двох дітей та її родини. І ті, хто рішеннями органу опіки допомагає брехуну й домашньому насильнику грати роль “доброго татка”.
Дзеркало є? Зазирніть.

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому
Відповісти  РАДАР

Саме так, “НС”. Додам: В новій команді місцевих владних чиновників НВ міськради не повинно бути представників конаючої “зони сапогізму”. Ми, як у люрнетці, бачимо хто вони та як і чим дихають. І можемо, та й (робили вже це) назвати їх поіменно. Жодного не повинно залишитися, якщо новообрані наші місцево-владні представники (міський голова та депутати), не вважають себе самогубцями! Вони – “сапоговчики”, котрі вже нині в’ють наново кубла в комунальних, освітніх, медичних та інших бюджетних структурах, не дадуть виконувати новій місцевій владі свої, передбачені законами та Конституцією України, владні функції. Це потрібно зупинити, рішуче – раз і назавжди!

Марія
1 рік тому
Відповісти  Твоя Совість

От тепер наведіть мені факти аморальної поведінки про які ви тут згадуєте. Факти і докази, а не хворобливі фантазії батька, під вплив якого ви потрапили.
Повірте, вам ще далеко до тих досягнень матері в боротьбі за дітей з цілою системою, а не з одним збоченцем і сімейним насильником. У вас самої четверо дітей, пані, не страшно що їх таке спіткає?

ГістьІнна
1 рік тому
Відповісти  Марія

Її дітей ще не те спіткає бо це все буде наказано Бог палкою не злізе бити.

РАДАР
1 рік тому
Відповісти  ГістьІнна

Хай у всіх дітей усе буде добре.
Але жіночки на посадах мають розуміти, що все вертається.

Уууу
1 рік тому
Відповісти  РАДАР

Жіночки на посадах навряд чи здатні це зрозуміти, а тим паче зупинитись, але усе справді вертається і ті жіночки своє гарантовано отримають

РАДАР
1 рік тому
Відповісти  Твоя Совість

А на м’ячик малюка перетворили ви, чиновниці, зі Сторонським на чолі. Це ви утнули феєричне рішення: 7 на 7, тиждень на тиждень. Ви не думали тоді про фізичне і психологічне здоров’я чужого сина, про психологічні травми, про ризики бодай під час карантину. На вас справив гарне враження ревнивий брехун і домашній насильник? Який навіть на СТБ зізнався на поліграфі, що справді ДУШИВ матір свого сина. Грошовитий самозакоханий молодик вважає, напевно, що всіх можна купити. І ви взяли його сторону. А на дитину, яку ви щотижня футболите від мами до батька, вам начхати, я думаю.

Тіна
1 рік тому
Відповісти  Твоя Совість

До речі, це якраз органи опіки вирішили (цитую ваші слова), що дитиною можна гратися, наче м’ячиком-тиждень тут, тиждень там. Абсурд повний!!! Почитайте і поцікавтесь світовою практикою. Надіюся щиро, що ту всю “комісію” переоберуть і неупереджено розглянуть цю справу. Можливо, ця гучна справа, і стане прецедентом для цього.

Конвенція
1 рік тому
Відповісти  Тіна

Рішення суду в Іваничівському районі: дозволити батькові побачення з малою дитиною (приблизно того ж віку, що й ця) у вихідні впродовж кількох годин у присутності матері. Суддя розуміє, на відміну від нашої служби у справах дітей, що маляті потрібна насамперед мама, а не “толерантність” до прав біологічного батька.

Справедливість
1 рік тому

На жаль у нашому місті прав той хто має владу та гроші,а прості люди нікому не потрібні.Ось така правда.

Громвдянка
1 рік тому

Прощатись треба з тими посадовицями Нехай йдуть і займаються суспільно корисною працею. Навіщо громаді такі чиновниці?

джон
1 рік тому

Ну а що ж забули за багатолітнього архітектора міста Вісьтака Михайла, треба теж ДЯКУВАТИ!

ГістьІнна
1 рік тому

Для дитини мама найкраща якаб вона не булаб . І пані Марія хороша мама і вона не пияцюга і не волоцюга має гарну роботу . Що ви від неї хочете . А там у міськраді, певно, всі загодовлені свиньми . Вони будуть відповідати перед Богом за те що дитинку травмують і виносять безглузді рішення. Життя бумеранг . Їх бог накаже.

Громадянка
1 рік тому

пан Бідзюра вірно зазначив, що “сапоговчини” нині в’ють гнізда в комунальних, медичних та інших бюджетних закладах. Пора новій владі братись за роботу, поки вони не ‘вкорінились’!

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому
Відповісти  Громадянка

ДО “ГРОМАДЯНКИ” на “РАДАРІ”. Вкорінені вони вже років зо 20. Не вирвеш! Поприростали тлустими дупами до м’яких крісел та халявно-коритних посад і ссуть наші громадські матеріальні активи – комунальної власності об’єкти та бюджетні кошти, що належать простим платникам податків Нововолинська – виборцям та їхнім дітям. Присмокталися, ніби тифозні воші до мужицької вишиванки…
Тепер ми вже не завадимо їм вкоренитись, пізно земляки, – вони давно пустили могутнє коріння корупції та регулярного злодійства. Через наші байдужість і страх.
Корчувати, і то безпощадно, потрібно. Повертати школи, дитсадки, земельні ділянки, фінські будиночки, вбудовані приміщення “Вопаку” та безліч іншого. Підвали, підсобні г-ва, бюджетні гроші, квартири роздані на халяву “потрібним людям”…
А те, що вже неможливо повернути – хай доплачують у міську касу по нинішніх ринкових цінах! Ох матимемо ми роботи, громадяни, зі спадком 26-річного правління режиму “сапогізму – розміру неміряного. І новий міський голова теж.

Тіна
1 рік тому

Я от про що подумала… Напевно, треба записувати такі розмови на диктофон, щоб мати потім докази, і щоб не було оцього – “а ми такого не казали”, як в нас завжди. Це все таки, уповноважені владою посадовці, які повинні нести повну відповідальність і за свої слова, і за свої вчинки

Уууу
1 рік тому
Відповісти  Тіна

Повірте мені, справді треба записувати.

Кефіра нема
1 рік тому

Бо так радить шоумен Карпачов. А більш професійної точки зору не зустрічали?!
Раджу таким експерткиням почати лікуватись за рекомендаціями Андрія Нагорного, бо в нього тесть хірург.

Тіна
1 рік тому
Відповісти  Кефіра нема

При чому тут взагалі Карпачов? Не дуже знаю, на відміну, від вас, що там радить Карпачов. Реалії життя такі, так показує досвід багатьох