На РАДАР звернулась Марія К., в якої колишній співмешканець М. і деякі чиновники з чиновницями, схоже, намагаються відібрати малолітнього сина.

За що? За непокору колишньому, каже Марія, він старанно перетворює життя її сім’ї на пекло…

Пряма мова Марії К.

– 6 листопада мене викликали телефоном у службу у справах дітей виконкому Нововолинської міськради, аби я ознайомилась із черговою брехливою, на мою думку, заявою М. на мене й надала пояснення.

Коротко про зміст заяви:

К . (я) злісно не виконує материнські обов’язки щодо сина, бо в нього (зі слів М.) є на тілі дрібні подряпини від котика, висипка, не підстрижені нігті.

Додано масу фотографій оголених частин тіла якоїсь дитини (голови не видно) з дрібними подряпинами, фото з руками якоїсь дитини, де наявні чистенькі нігтики, і фото з  купою настрижених чиїхось нігтів.

К. відмовилась 27 жовтня віддати дитину. Це коли М. у визначений органом опіки час сам не з’явився на передачу дитини, а потім влаштував скандал і сам відмовився забирати дитину, а його дружина мене вдарила.

Письмові пояснення  я надала. Але було дещо шокуюче у бесіді з посадовицями служби у справах дітей.

Головний спеціаліст Олена Стащишин повідомила мені, що вже тривалий час близько спілкується із М. телефоном. Він, із  її слів, часто телефонує їй, аби поскаржитись на мене.

Потім ця пані заявила мені,  що не вірить жодному моєму слову, що я оббріхую виконком і М. у соцмережах і щоб я припинила писати.

Також порадила мені подякувати Думич Іванні Олегівні (яка сиділа поруч), що виконком Нововолинської міськради не подав на мене до суду. Адже Андрій Миронович Сторонський готував позов, але Думич І.О. вирішила мене пожаліти.

Це було влітку, коли я публічно припустила, що вони взяли сторону М. не за спасибі…

Цей пан хотів цілим виконкомом судитися з мамою двох дітей, яких вона виховує самотужки 

Спілкування тривало приблизно годину.

Поки я писала пояснення, пані Олена у спину мені говорила чимало неприємних речей, на кшталт:

– що якби я любила сина, то давно припинила б цю війну (яку, до речі, я не починала);

– що я маю погодитись на умови М. і піти на мирову. (А його умови, як він неодноразово давав мені зрозуміти, такі: або повернутись до нього в сексуальне рабство, або віддати дитину йому.)

– що їй шкода, що в такого хорошого хлопчика така… мама.

На мої аргументи щодо несправедливості й негуманності винесеного опікунською радою рішення  (тиждень дитина перебуває у батька, тиждень – у мами) пані Думич заявила, що це ідеальний варіант для дитини, навіть малесенької, що так радить навіть Д.Карпачов (шоумен).

Коли я нагадала, що суд двічі визнав М. домашнім насильником (зокрема, і щодо дітей!), пані Стащишин сказала, що я знову все вигадую і перекручую.

Із її слів, обмежувальний припис не має жодного стосунку до домашнього насильства, а лише обмежує моє спілкування з М. унаслідок конфлікту через дитину.

А ще вона дуже впевнено заявила: «На нього нема ніяких рішень суду за насильство, а от на вас є!» І начеб М. демонстрував їй документи особисто.

Хоча насправді таких рішень не існує.

Необізнаність і упередженість цих чиновниць зашкалює!

Коли я спитала, чи уважно вони ознайомились із останньою моєю заявою про перегляд рішення опікунської ради (щодо зустрічей батька з дитиною) та з усіма документами, які долучив адвокат, пані Стащишин сказала, що не вникала у це, а пані Думич промовчала і знизала плечима.

Вочевидь, тих документів ніхто й не читав, а просто надали відписку.

Так засідає комісія з захисту дітей

Пані Стащишин звинувачувала і принижувала не лише мене, а й мою доньку та матір.

Бо коли я нагадала про незаконне проникнення М. у хату моєї мами й викрадення дитини (квітень 2020 р.), то ця пані заявила: «Не викрав, а забрав, і правильно зробив, бо нема чого лишати дітей і волочитися. І не було ніякого проникнення, і нема ніяких кримінальних справ, і синців вашій матері ніхто не ставив, і не існує навіть відео з боді камер».

Коли я сказала, що є кримінальне провадження і в мене є навіть відео на флешці, вона звеліла: «Ану покажіть!»

Я відповіла, що з собою матеріалів кримінального провадження не ношу. У відповідь знову почула глузування і звинувачення у брехні.

Зі слів чиновниці, моя донька теж вигадала всі випадки знущань М. із неї.

Та ж пані вимагала від мене, щоб я продемонструвала їй смс М., де він вимагає від мене сексу. А хто ж вона така? Чому я маю це робити?

Її поведінка була огидною.

На мою думку, посадовиці мають спілкуватися в офіційному стилі що зі мною, що з М., а  не вичитувати мені й не розповідати про його вечірні дзвінки і скарги на мене. Для цього є офіційна процедура. Документи, з якими звертаюсь до них я, вони відверто ігнорують.

І не мають права посадові особи радити мені: «То й ви вкрадіть у нього дитину!» – як мені колись порадила зробити пані Думич.

Або ж не мають права бути посадовими особами.

Іванна Думич, начальниця служби у справах дітей

Післязавтра, 12  листопада, опікунська рада наміряється зібратись у старому складі, аби рекомендувати Нововолинському міському суду визначити подальше місце проживання 3-річного малюка – ймовірно, з батьком, а не з матір’ю.

Бо у батька кращі побутові умови і значно більший дохід. 

Тобто все вирішують гроші? У батька їх більше – й дитину відпишуть йому? Хоча він визнав себе батьком аж коли дитині виповнився рік, а до того Марія була матір’ю-одиначкою…

Засідання суду призначили на грудень.

До чого ж такий поспіх, пані Думич, і яка необхідність збиратися старим складом опікунської ради на чолі зі Сторонським, який уже не працює у виконкомі?

Безвладдя чи міжвладдя – страшна сила. Поки новообрана міська рада набуде повноважень, поки обере виконавчий комітет і призначить нового голову опікунської ради – можна стільки цікавих оборудок провернути, стільки порахунків звести, стільки біди людям наробити…  

Сторонський, на мою думку, відіграв украй негативну роль у цій історії. І хоче наостанок покерувати чужими долями ще? Щоб остаточно поламати малій дитині та її мамі життя?

А поки ви сподівалися, що він піде – і справедливість запанує у нашій сторонці, на авансцену вийшли гідні Сторонського посадовиці…

Наталя Камишникова

РАДАР готовий надати слово всім фігурантам цієї історії. 

Прочитав сам? Поділись з іншими: