Брехунам і брехухам міста Нововолинська одразу скажу: стаття проплачена! Взяла, як завжди, $100 500 млн., і нехай вас душить жаба.

Жодного з ваших брехливих/образливих коментарів під цим текстом не буде. Гуляйте баном.

Притомні громадяни, не знаю, скільки вас тут, але пишу для вас.

 

Отже, 31 травня, 19.30, спорожнілий базарчик біля стадіону в Нововолинську.

Кількадесят випускників і їхніх друзів прийшли сюди після останнього дзвоника. У школах були гарні видовищні заходи, у колегіумі – так просто море позитиву. Але зараз вечір, і цим дорослим дітям іще не хочеться йти додому.

Версію жінки, до якої стрибала розлючена випускниця, тут усі вже знають. А тепер – виклад подій за версією “малолєток”.

Компанія з 5-6 дівчат (найстаршій 18, наймолодщій 15) зібралась на звичному місці – де столи з лавами. Воно “їхнє” вже зо два роки.

Буває, їм роблять зауваження, було, що й викликали поліцію: підприємцям, які допізна засиджуються на базарчику, не подобається галас, бруднослів’я, сміття на столі чи під столом. Але серйозних конфліктів досі не траплялось.

 

 

Цього ж разу одна з підприємиць – Елла вирішила провчити норовистих дівуль. Сказала, щоб забиралися, стала знімати їх на телефон. Яна обурилась: “Яке ви маєте право знімати мене без моєї згоди?”

Та ніби не чула, знімала далі.

Хоча відкрите знімання особи у громадському місці можливе лише якщо вона не заперечує. Бачить, що потрапляє у кадр, – і не заперечує. А дівчина активно протестувала.

До речі. Незгоду зі зніманням вас на вулиці можна висловити навіть жестом – підняти руку, прикрити обличчя… різні варіанти. А тут були конкретні слова.

Пані підприємиця на протести не зважала. Із безумовно виховною метою вона дозволила собі прямі образи. Заявляла дівчатам. “Ви шалави”, “ви в батьків не получились”, “ваші батьки – кончені, а ви – уроди”, “суки малолітні, щоб ви здохли”. Принаймні так розповідають очевидці.

Дівчата п’яними не були, запевняють  їхні подруги (і підтверджень сп’яніння поліція не має), але пані зачепила їхніх батьків, порушила їхнє хай маленьке, але право на приватність –  і реально спровокувала конфлікт.

Це в один голос кажуть і самі дівчата, і юні свідки тієї перепалки.

Відео, де підприємиця кричить про “нанесення тілесних” і бездіяльність поліції, ви бачили. Дуже переконливо.

 

 

Насправді ж, стверджують дівчата, Яна кинулася не бити жінку, а вибити її з рук телефон. Адже Елла й надалі знімала і коментувала – вже після приїзду правоохоронців.

Один із них так і сказав їй: “Навіщо ви їх провокуєте?”

 

 

Балончиком в очі дівчатам Елла порскала ДВІЧІ. Уже у присутності поліції, з інтервалом десь у півгодини. Дівчата розгубилися, було дуже боляче, не знали, що робити. Якісь діти принесли одній молоко з магазину – промити очі. Другій промивали водою.

Перепало з балончика і третій – ні за що ні про що, вона теж плакала.

Котрась із випускниць – просто очевидиця – намагалася зупинити конфлікт, зверталась до підприємиці: “Ви ж старша жінка, ви маєте бути розумнішою!”

Була послана Еллою нах**.

Туди само, нах***, Елла спровадила й інших дівчат, коли вони спробували з нею порозумітись:

– Ідіть нах** одна й друга!

 

 

В Ані потім від перцевого розчину довго боліли очі й голова.

Дівчину, яка заробляла собі й родині на прожиття, звільнили з роботи після скандального відео, викладеного Еллою в соцмережах.

Її подружці скасували поїздку за кордон, бо стала фігуранткою кримінального провадження.

Не досить? Треба покарати ще?

Елла привернула до цього  конфлікту дуже багато уваги, поїхавши аж у Генпрокуратуру зі скаргою на хуліганські дії дівчат і на погрози з боку Яни. Бо дівчиська здуру, задля епатажу, верзли в соцмережах погрозливу дурню – й самі дали привід Еллі для подальшої розкрутки містечкового кіно.

Неліричний відступ. В однієї дівчини з тієї компанії на початку квітня вбили батька. У центрі міста, у його ж дворі, жорстоко побили, забрали всю зарплатню. Помер два дні потому в реанімації.

 

 

Дитина з подружкою (з тієї ж компанії) сиділи в лікарні аж до ранку, коли йшла операція…

“Удари по черепу тупим предметом” – висновок судмедексперта.

Хто це скоїв – поліція здогадується, навіть свідок був… але справа стоїть на місці. Удова цими днями прийшла до слідчого, а він: “Не маю часу цим займатись!”

Усі сили поліції, певно, кинуто  на кримінальне провадження проти Яни за заявою Елли – погрози вбивством, стаття 129 ККУ.

Знайшла я підприємицю Еллу  на тому базарчику. Спитала, що далі.

 – Я піду до кінця! Кримінальне провадження відкрили, покарають обох. 

Ну, а я й надалі вважаю: тут найрозумніше було – вчасно зупинитись.

Шкода, що вона не почула тоді ту випускницю…

 

 – Звалила нах*** ! – каже дівчині ця пані

 

 – Тут усі неправі, й невідомо, коли закінчиться цей цирк. У нашому місті треба ШОУ, і люди його отримали, – написала мені з-за кордону про весь той базар одна нововолинська студентка. І чомусь вона згадала таке:

 – Колись ішла ринком і випадково зачепила вішак із взуттям. Стала поправляти, а пані з того контейнера почала кричати, щоб покликали охорону, бо я краду взуття. Дістала вона телефон, стала мене знімати і волати, що в фейсбук викладе… Я просто розвернулась і пішла від гріха подалі, не звертаючи уваги на її крики.

Мені не цікаво, чим закінчиться іскрометне базарне шоу. Цікавіше, чи притягне поліція тих, хто жорстоко, до смерті побив батька дівчини з тієї компанії.

Хочеться, щоб дівчата – які вже є – входили в доросле життя з надією на справедливість. 

А для пані Елли й гурту її захисників, які навіть радять їй тепер піти у політику,  🙂  повторю свою немодну думку: іноді краще покарати добром. І подивитись на себе збоку.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LNT2BXE_ars&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1BDp5lNc6wYAzyb-KeptcFJw29-oikXrc5zbdwL2hFeYdfozMRjRChwsk[/youtube]

 

 

Подивитись на себе збоку не завадить і тим дівчатам.  І мені, і вам, і всім безгрішним суддям тих дівчат.

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: