Щороку в спекотні літні місяці тисячі мешканців Нововолинська та Володимира-Волинського шукають відпочинку на воді. Хтось їде на моря, більшість вирушає на шацькі озера, чимало – на береги Бугу чи Луги. А ще кілька років тому дуже популярною водоймою було озеро Лісне, що за Володимиром-Волинським.

Проте сьогодні там пусто. Чому ж?

Власником водойми є Зарічанська ОТГ. Озеро надане в оренду на 25 років підприємцю Юнаку Сергію Петровичу. Тож питання Лісного сьогодні – це спільна болюча проблема насамперед власника, а потім уже й орендаря.

Упродовж останніх 15 років озеро обміліло на 2 метри, на чому неодноразово акцентувалась увага. Проте Зарічанська ОТГ для поліпшення ситуації не зробила нічого – жодного кроку назустріч.

– У договорі оренди прописано, що очищення водойми, будь-які поліпшення здійснюються за погодженням сторін, – коментує ситуацію Микола Юнак. – Ми тільки за, аби Лісне знову наповнилося відпочивальниками. Проте я не бачу належної реакції від власника озера – керівництва Зарічанської ОТГ в особі Ігоря Пальонки, чиї білборди висять по всьому Володимиру-Волинському, та навіть на кільці біля водойми вони є.

Сьогодні маємо катастрофічну проблему на Лісному – сусідство з відстійниками птахофабрики. 20 років ми не мали проблеми із забрудненням. Це тому, що відстійників була всього 1 карта на 20 сотих, а не 6 карт по пів гектара кожна, як сьогодні. Це і стало джерелом нестерпного смороду, особливо влітку.

Тому питання по Лісному, яке знову порушують перед виборами, – це якраз насамперед питання до кандидата в мери Володимира-Волинського Пальонки, а не кандидата в мери Юнака. Бо перший є власником і несе увесь тягар відповідальності за водойму, має всі доступні важелі впливу на ситуацію, а другий – лише її заручник.

Не забудьте, що орендар наповнює бюджет Зарічанської ОТГ і виконує свої зобов’язання перед орендодавцем повністю.

Розчистка водойми, приведення берегової лінії до ладу сьогодні вартували би, за моїми оцінками, близько 5 мільйонів гривень. Однак це не вирішує питання, доки поряд розбудовуються відстійники птахофабрики.

Керівництво Зарічанської ОТГ викреслило Лісне зі списку зон для відпочинку мешканців Володимира-Волинського та району. Переконаний, зробило це цілком свідомо, – підсумовує Микола Юнак.

Отже, тотальне обміління волинських водойм, катастрофічне сусідство із відстійниками птахофабрики та бездіяльність керівництва Зарічанської ОТГ – це справжні причини того, чому сьогодні немає відпочивальників на Лісному.

Лишається відкритим питання,  чи нова влада після місцевих виборів восени справді займеться вирішенням ситуації, а чи продовжить обливати брудом орендарів? Сподіваємось на конструктив.

За газетою “Місто вечірнє”

Прочитав сам? Поділись з іншими: