Дві історії не виходять мені з голови у ці морози.

Про одну вже писала:  біля першої шахти поліцейські зупинили маршрутку, звинуватили водія, що везе людей понад норму (хоча всі сиділи, стоячих не було).

Розгублений і знервований водій сказав щось там про каву чи на бензин для поліції, а тоді бовкнув: “Маю при собі 300 гривень“. І йому вмить пришили кримінальну справу: пропозиція неправомірної вигоди.

Там серйозний штраф, і після сплати водій точно покине цей маршрут, бо то не робота, а головняк і геморой.

Папери оформляли того вечора майже півтори години. Спочатку рахували пасажирів. Тоді натягували необережну фразу водія на кримінально каране діяння.

А зупинив ту маршрутку аж цілий заступник начальника Нововолинського відділення поліції. Власною персоною. І прискіпується він саме до того водія (чи перевізника?) вже не вперше.

Хоча люди з Млинища, Поромова, Петрова не надякуються перевізнику Павлу Базилі за сумлінність: рейси скасовуються вкрай рідко – ну, вже має бути мегафорс-мажор.

Маршрут малоприбутковий, проте карантинних обмежень перевізник і водій намагаються дотримуватися. Собі у збиток. І навперекір людяності та здоровому глузду. Бо через ті обмеження часто-густо на зупинках лишаються жінки з малими дітьми, школярі, старші люди, а надворі як не -23, то хурделиця.

А рейсів обмаль, і забрати пасажирів більше нікому.

 

Фото ілюстративне

Я розповіла про “неправомірну вигоду” зі слів заступника начальника відділку. Новина обросла коментарями й уточненнями. Виявилося, що перевізник – людина відповідальна й нарікань на нього ніколи не було. А водій, хоч і бовкнув зайвину, стоячих пасажирів не віз.

Буквально за два тижні патрульний, який явно дістав від начальства вказівку притягнути водія до відповідальності і явно перестарався, став героєм усіх місцевих сайтів. Він знешкодив озвірілого чолов’ягу з двома ножами.

Зараз і він, і той підстрелений ним злочинець перебувають у лікарні, а Нововолинськ і ВолодимирВолинський збирають підписи за відзначення патрульного державною нагородою.

У Грибовиці, де підпилий господар хати ледь не зарізав двома кинджалами кількох чоловік, наш поліцейський діяв без указівок. Лише за обставинами й законом.    

На зупинці ж біля першої шахти він,  вочевидь, виконував указівку. Тому люди й мерзли в маршрутці, нервували. Добре, що поромівський сільський голова Олег Савчук розвіз декотрих по домівках.

Висновок? Панове поліціянти, є такі опції “людяність” і “здоровий глузд”. Вмикайте їх завжди, коли начальство дає вам ЦУ.

 

 

А друга історія – про дім милосердя.

У Нововолинську вн один-єдиний. Діє при молитовному будинку на вулиці Ломоносова.

Коли у Харкові у приватному нелегальному пансіонаті для престарілих та неповносправних загинули 15 осіб, міністерство внутрішніх справ спустило на низи вимогу перевірити всі подібні заклади.

На Волині під роздачу потрапили реабілітаційні центри й дім милосердя, якими опікується одна з конфесій.

 

Дім милосердя в Нововолинську

 

На поважного пастора склали адмінпротокол – мовляв, незаконно утримує людей. Абсурдність цього звинувачення була очевидною навіть для поліцейських, які відбирали у пастора пояснення. Проте вони тупо виконали наказ.

Хоча могли просто зробити подання/припис йому й міський владі: належно оформіть усі документи в такий-то термін,

А оце вчора ввечері поліція виявила десь у місті безпорадну бездомну жінку аж зі Львівщини. Помістити її в лікарню медики не дозволили. Тож доблесні копи пізно ввечері привезли бідаку на вулицю Ломоносова й висадили попід… правильно, домом милосердя.

Мовчки висадили і поїхали, навіть сторожу не сказали.

Тобто однією рукою виписуємо протокол за незаконне утримання людей… а другою доправляємо людей у той-таки доброчинний заклад, бо знаємо: там ними опікуються, їх рятують, доглядають.

 

 

Могли, до слова, завезти у Благодатне, де є геріатричний заклад від міського управління соцзахисту. Але розуміли: там теж не приймуть, бо треба зібрати багато паперів. А тут ніде не подінуться – мусять прихистити по-християнськи…

Поліціє, не треба тупо виконувати накази й рознарядки. Завжди є варіанти. Не обирайте найгірший.

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: