Просто анекдот. Поліція перестаралась

17 3787

Дві історії не виходять мені з голови у ці морози.

Про одну вже писала:  біля першої шахти поліцейські зупинили маршрутку, звинуватили водія, що везе людей понад норму (хоча всі сиділи, стоячих не було).

Розгублений і знервований водій сказав щось там про каву чи на бензин для поліції, а тоді бовкнув: “Маю при собі 300 гривень“. І йому вмить пришили кримінальну справу: пропозиція неправомірної вигоди.

Там серйозний штраф, і після сплати водій точно покине цей маршрут, бо то не робота, а головняк і геморой.

Папери оформляли того вечора майже півтори години. Спочатку рахували пасажирів. Тоді натягували необережну фразу водія на кримінально каране діяння.

А зупинив ту маршрутку аж цілий заступник начальника Нововолинського відділення поліції. Власною персоною. І прискіпується він саме до того водія (чи перевізника?) вже не вперше.

Хоча люди з Млинища, Поромова, Петрова не надякуються перевізнику Павлу Базилі за сумлінність: рейси скасовуються вкрай рідко – ну, вже має бути мегафорс-мажор.

Маршрут малоприбутковий, проте карантинних обмежень перевізник і водій намагаються дотримуватися. Собі у збиток. І навперекір людяності та здоровому глузду. Бо через ті обмеження часто-густо на зупинках лишаються жінки з малими дітьми, школярі, старші люди, а надворі як не -23, то хурделиця.

А рейсів обмаль, і забрати пасажирів більше нікому.

 

Фото ілюстративне

Я розповіла про “неправомірну вигоду” зі слів заступника начальника відділку. Новина обросла коментарями й уточненнями. Виявилося, що перевізник – людина відповідальна й нарікань на нього ніколи не було. А водій, хоч і бовкнув зайвину, стоячих пасажирів не віз.

Буквально за два тижні патрульний, який явно дістав від начальства вказівку притягнути водія до відповідальності і явно перестарався, став героєм усіх місцевих сайтів. Він знешкодив озвірілого чолов’ягу з двома ножами.

Зараз і він, і той підстрелений ним злочинець перебувають у лікарні, а Нововолинськ і ВолодимирВолинський збирають підписи за відзначення патрульного державною нагородою.

У Грибовиці, де підпилий господар хати ледь не зарізав двома кинджалами кількох чоловік, наш поліцейський діяв без указівок. Лише за обставинами й законом.    

На зупинці ж біля першої шахти він,  вочевидь, виконував указівку. Тому люди й мерзли в маршрутці, нервували. Добре, що поромівський сільський голова Олег Савчук розвіз декотрих по домівках.

Висновок? Панове поліціянти, є такі опції “людяність” і “здоровий глузд”. Вмикайте їх завжди, коли начальство дає вам ЦУ.

 

 

А друга історія – про дім милосердя.

У Нововолинську вн один-єдиний. Діє при молитовному будинку на вулиці Ломоносова.

Коли у Харкові у приватному нелегальному пансіонаті для престарілих та неповносправних загинули 15 осіб, міністерство внутрішніх справ спустило на низи вимогу перевірити всі подібні заклади.

На Волині під роздачу потрапили реабілітаційні центри й дім милосердя, якими опікується одна з конфесій.

 

Дім милосердя в Нововолинську

 

На поважного пастора склали адмінпротокол – мовляв, незаконно утримує людей. Абсурдність цього звинувачення була очевидною навіть для поліцейських, які відбирали у пастора пояснення. Проте вони тупо виконали наказ.

Хоча могли просто зробити подання/припис йому й міський владі: належно оформіть усі документи в такий-то термін,

А оце вчора ввечері поліція виявила десь у місті безпорадну бездомну жінку аж зі Львівщини. Помістити її в лікарню медики не дозволили. Тож доблесні копи пізно ввечері привезли бідаку на вулицю Ломоносова й висадили попід… правильно, домом милосердя.

Мовчки висадили і поїхали, навіть сторожу не сказали.

Тобто однією рукою виписуємо протокол за незаконне утримання людей… а другою доправляємо людей у той-таки доброчинний заклад, бо знаємо: там ними опікуються, їх рятують, доглядають.

 

 

Могли, до слова, завезти у Благодатне, де є геріатричний заклад від міського управління соцзахисту. Але розуміли: там теж не приймуть, бо треба зібрати багато паперів. А тут ніде не подінуться – мусять прихистити по-християнськи…

Поліціє, не треба тупо виконувати накази й рознарядки. Завжди є варіанти. Не обирайте найгірший.

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
17 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
гість.
1 рік тому

Ви би знали скільки там камер відеоспостереження.

Там я колись був, і повірте бумаги це одне, в дійсності там молодь приходить відвідує.
Але писати протоколи, а потім привозити людей туди – це песець.

В поліції немає правди, і немає для людей захисту. Хто стикався той знає.

Ірина
1 рік тому

Володимир Іванович Грицак – дуже шанована в місті людина. Складати на нього протокол – це робити з тата вар’ята. Як поліцаям не соромно?

гість.
1 рік тому
Відповісти  Ірина

Це на Грицака склали протокол ?

У мене шок.

Там усі умови набагато краще , ніж вимагає закон. І відношення хороше.

-Притягнули по 164, це 340грн.
Позор.

зверніть увагу як поліція почала дихати у бік церков.

Віталій Грабовський
1 рік тому

Поліція мала б совість таке робити (з протоколом). Моя бабуся там була майже 6 місяців, потрібно було доглядати, як поламала ногу, вдома лікарі не дозволили лікувати. Звернувся до Володимира Івановича, щоб взяли, він не відмовив, усе було дуже добре. Як пастор церкви і як людина Грицак В. І. чуйна людина, завжди вислухає, дасть пораду, для кого потрібно – допомогу надасть. Володимир Іванович, дай Боже Вам довголіття і здоров’я надалі продовжувати робити добрі справи!!!

Вінні Пух
1 рік тому

Поліція повинна слідкувати за дотриманням законів, а совість повинні мати ті хто ці закони порушують. Вже два Майдани було з вимогою “закон один для всіх”, “жити не по “понятіях”, а по закону”, а Ви знову шукаєте вибраних”.

Шахтар26
1 рік тому

Вже на церкву начинають гнати ….
Ойойо
Хоть би не вилізло боком …

Михайло
1 рік тому

Пані Наталя ,я розумію,що журналістика передбачає роздмухування подій під будь-яким соусом,але побійтесь БОГА!!! ще нещодавно Ви готові були представити цього патрульного мало не на звання Героя України… А тут в статті такі окозамилювальні фрази- “Буквально за два тижні прискіпливий патрульний, який дістав від начальства вказівку притягнути водія до відповідальності і явно перестарався, став героєм усіх місцевих сайтів. Він знешкодив озвірілого чолов’ягу з двома ножами.” Ви були на розводі перед патрулюванням поліцейськими???Ви особисто чули,що начальство давало таку вказівку???У Вас є достовірна інформація,що така команда була дана??? Нащо надумувати від СЕБЕ???

Пані Наталя
1 рік тому
Відповісти  Михайло

Лишіть Бога у спокої, він має чим займатись. Пишу те, що знаю. Знаю більше, ніж пишу.
Ваш надмірний пафос не приписуйте мені, ваші окозамилювальні фрази притримайте при собі. А цінні вказівки дають не на розводах 🙂
Якщо вказівки не було, то патрульний сам, із власної волі, півтори години маринував людей у маршрутці при мінус -21, аби скласти на водія протокол (із помилками) і пришити йому кримінал – пропозицію хабара. Це нормально?
Читайте уважно: “А зупинив ту маршрутку аж цілий заступник начальника відділку…”

гість.
1 рік тому
Відповісти  Михайло

Пане Михайле, від поліції був приказ, і крапка . і це достовірна інфа.

Є люди які працюють в поліції і вони говорять правду. Ту правду сказати можна , що і робить п.Наталя.

Люди з поліції не можуть прямо говорити правду, бо саме за правду будуть мати проблеми. Парадокс но так є.

Андрій
1 рік тому

Написано в Біблії, хто говорить правду і творить добро, будуть гонимі і ненавидимі. Так що все так як написано так , і є, не дивуймося цьому.

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому
Відповісти  Андрій

Анонімний “Андрію”! Ви лякаєте всіх Богом. То чому самі ховаєтеся у Його тіні? Господь – світло, а ви в пітьмі?

Андрій
1 рік тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Хто живе під захистом Всевишнього, той перебуває під покровом Бога небесного. Своїми плечима Він закриє тебе, – ти будеш у безпеці під його крилами. Пс 90. Як можна лякати любов’ю?

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому
Відповісти  Андрій

Знаєте, анонімний “Андрію”, якщо ви щиро вірите в Бога то потрібно писати під своїм справжінім іменем! Боятися – гріх, написано в Біблії. У ній безліч закликів: “Не бійтеся!” Кого чи чи чого ви полохаєтесь? Чому не назветесь? Хто вас так перелякав? Ви ж цитуєте Його: “… ти будеш у безпеці під Його крилами”. Пс.90. Ви, таким чином, суперечите самому собі. Вірувати в Бога і, боятися одночасно – всіх і вся, не називатися, щоб чогось з вами не сталося… Яка то, може бути справжня віра?

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому

Все ж таки потрібно було б зарєструватися. Рано чи пізно, а з перевіркою мали б прийти, колись, відповідні органи. Зрозуміло, що й протипожежна ТБ повинна бути у такому випадку на висоті, та відповідальний за неї, й звіти про фінансову діяльність, мали б виконуватись загальні вимоги щодо охорони праці та велась документація, контроль за приготуванням їжі, дотриманням елементарних побутових умов для літніх людей… і багато чого іншого. Я, пастору Володимиру Грицаку, щиро співчуваю, він хороша людина, але: Добре, якщо трапляться нормальні перевіряльники і закриватимуть очі дрібні порушення. Але ж таких чиновників в Україні – один-два… і закінчились. А решта каже: “Дай, дай і ще дай!” Як подуріли. Не бояться Бога, а люди наші, замість того щоб навести порядок у власній Державі мовчать, ніби сечі в роти понабирали.

Олександр.
1 рік тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

-12…п.Анатоль,як вам “оцінка” того,що Ви написали? А написали правильно! І кому вона(правда) потрібна?…. Процес дибілізації суспільства вже пройшов і приносить результати,але це тільки початок…

Вінні Пух
1 рік тому
Відповісти  Олександр.

Нажаль Ви праві, а поворотна точка десь 2002 рік.

Вінні Пух
1 рік тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Не потрібно а ЗОБОВЯЗАНІ.