Цей вирок суду читається як пісня. 🙂

Міняйла підловили на ринку в Нововолинську під час незаконної валютної операції.

Валютників усе місто знає в обличчя, як рідних! Вони мають своє       намолене      натоптане місце на центральному ринку й на базарчику біля стадіону. Стоять РОКАМИ цілий день не криючись.

Отже, ніякої героїки з боку поліції. Просто скласти протокол про адмінпорушення. Якщо вже так приспічило задля плану.

Та цього разу в міняйла вчепився не абихто, а старший опер із управління захисту економіки від злочинних посягань.

Там-таки, на ринку, валютник запропонував оперу відчіпного. Той не погодився. Валюту вилучили, протокол склали.

Але ще не вечір, утішав себе міняйло.

Надвечір була зустріч (мабуть, невипадкова!) біля ювелірної крамнички “Діадема”. Це за якусь сотню метрів від поліцейського відділку.

 

 

Валютник вручив борцеві з економічною злочинністю 10 тисяч гривень – купюрами по 500. Той гроші взяв – і, вочевидь, зафіксував дачу хабара на телефон чи на приховану камеру.

Коротше, валютника розвели як кошеня й затримали за  спробу підкупити непідкупного капітана поліції.

Якби він не давав на лапу, то сплатив би за валютні оборудки невеличкий штраф – до 748 грн. Якби попався повторно – до 9 тис. грн.  А так вляпався не по-дитячому… 🙁

 

 

ВИРОК іменем України

18 червня 2019 р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Володимир-Волинський кримінальне провадження №12018030050000235 від 22 лютого 2018 року про обвинувачення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Червоноград Львівської області, громадянина України, освіта вища, одруженого, на утриманні двоє малолітніх дітей, приватного підприємця, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , фактично проживаючого в АДРЕСА_2 , раніше судимого 12 лютого 2018 року Володимир-Волинським міським судом Волинської області за ч.2 ст.197-1КК України до штрафу у розмірі 1700 грн.00 коп.

у вчиненні кримінального правопорушення,  передбаченого ч.1 ст.369 КК України,-

в с т а н о в и в:

22 лютого 2018 року, близько 12 год. 30 хв. в м.Нововолинську, ОСОБА_1 , перебуваючи на території Нововолинського госпрозрахункового ринку що по вул. Героїв АТО, 1А, будучи виявлений працівниками міськрайонного відділу №3 управління захисту економіки у Волинській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, під час порушення правил про валютні операції, відповідальність за що передбачена ст.162 Кодексу України про адміністративні правопорушення, маючи намір та бажання, спрямовані на пропозицію і надання неправомірної вигоди службовій особі, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, тобто діючи з прямим умислом, в ході перевірки факту незаконного обміну валютних цінностей, звернувся до старшого оперуповноваженого міжрайонного відділу №3 (м.Нововолинськ) управління захисту економіки у Волинській області ДЗЕ НПУ капітана поліції ОСОБА_3 з пропозицією надання неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 10 000 гривень за умови нескладання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 162 КУпАП, і як наслідок, непритягнення його до адміністративної відповідальності, тим самим пропонував службовій особі надання неправомірної вигоди.

 

 

У подальшому, після отримання відмови ОСОБА_3 від отримання неправомірної вигоди за нескладання протоколу про адміністративне правопорушення за ст.162 Кодексу України про адміністративні правопорушення та вилучення валютних цінностей, 22 лютого 2018 року близько 17 год. 20 . хв., продовжуючи реалізовувати свій умисел, спрямований на надання неправомірної вигоди, діючи з прямим умислом, перебуваючи біля магазину «Діадема», розташованого по вул. Шахтарській, 9, м.Нововолинська надав службовій особі – старшому оперуповноваженому міжрайонного відділу №3 (м.Нововолинськ) управління захисту економіки у Волинській області ДЗЕ НПУ капітану поліції Хомюку Сергію Петровичу, грошові кошти у сумі 10 000 гривень купюрами Національного банку України номіналом по 500 грн. кожна в кількості 20 штук, за ненаправлення до суду для розгляду по суті складеного протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №683080 від 22.02.2018 року, і як наслідок, не притягнення його до адміністративної відповідальності, тим самим надав службовій особі неправомірну вигоду.

 

.

До початку судового розгляду між прокурором Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури Левчук О.П. та обвинуваченим ОСОБА_1 з участю захисника Сорочук М.С. 18 червня 2019 року укладено угоду про визнання винуватості.Згідно з угодою, ОСОБА_1 беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.369 КК України.

Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди йому буде призначене покарання за вчинення ним вказаного злочину у виді штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

…Керуючись ст.ст. 373374475 КПК України, суд засудив:

 

 

Затвердити угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні № 12018030050000235 від 22 лютого 2018 року, укладену 18 червня 2019 року між прокурором Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури Левчук О.П. та обвинуваченим ОСОБА_1 з участю захисника Сорочук М.С.

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.369 КК України та призначити узгоджене сторонами покарання у виді штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн. 00 коп.

Процесуальні витрати покласти на обвинуваченого. Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 858 грн. 00 коп. витрат за проведення технічної експертизи документів.

Речові докази – портативну флеш-карту пам`яті micro SD – залишити в матеріалах кримінального провадження.

Грошові банкноти в кількості двадцять банкнот номіналом по 500 грн. на суму 10 000 грн. 00 коп.- конфіскувати в дохід держави.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України, до Волинського апеляційного суду через Володимир-Волинський міський суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Головуючий: суддя Володимир-Волинського міського суду О.В. Лященко

 

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: