За цілу ніч не додзвонилась на “швидку”. Розповідь молодої мами

30 6195

Мала “горіла”, температура вже 41!

А мама в розпачі набирала 103, але…

 

Олена Бігун мешкає у 15-му мікрорайоні Нововолинська. Виховує двох малят. Доньці 6 років, синові – 3.

Увечері 18 лютого діти бавились, як завжди. Дівчинка пожалілася, що їй холодно. Мама зміряла їй температуру, дала норофен. Мала лягла в діжечко, пропітніла, температура була 37,4.

А вночі їй різко погіршало, температура скочила до 41 градуса. О 2.40 почалися судоми.

Мама в розпачі телефонує на 103. За цим номером у Луцьку диспетчери центру екстреної медичної допомоги приймають тривожні дзвінки з усієї Волинської області. Однак потрапляє Олена чомусь до надзвичайників. Хоча набрала всі цифри правильно.

Надзвичайники вислуховують і пояснюють:

 – У нас зв’язані номери, наберіть іще раз, із другого номера.

Вона так і зробила, але вже ніхто не відповідав. Набирала з різних номерів – глухо!

 

 

І так цілу ніч – поряд із малою дитиною, яка перебувала у критичному стані і яку буквально тіпало.

Викликати таксі й завезти доню в лікарню? Нема на кого залишити малого. Та вже й самій стало зле – прихопило серце.

Олена рятувала доню за допомогою порад в інтернеті. Обтирала водою з оцтом,  відпоювала потроху – в малої зуби цокотіли, заледве ковтала. Дала їй подвійну дозу норофену, прикладала до лоба холодне, переміряла температуру до самого ранку.

Критичний стан дитити минув. Уранці жінка викликала педіатра. Та прийшла після 13-ї години, коли закінчила прийом в амбулаторії.

І тепер доня з мамою ретельно виконують усі вказівки лікаря.

Але пережите тієї ночі Олена згадує з жахом.

 

 

І питає – мене, вас, усіх:

 – А для чого потрібна та “швидка”, якщо після такого очікування вона може вже не знадобитись?.. Із Божою допомогою ми пережили ту ніч, але треба, щоб були покарані ті, хто халатно поставився до своєї роботи,

А люди хай знають: сподіватися треба лише на себе.

РАДАР вислухав Олену і набрав зі свого мобільника 103. Це було вранці. Диспетчер відповіла одразу!

Щось не так із телефоном Олени? Та все ніби так. І надзвичайники ж їй уночі один раз відповіли.

На прохання РАДАРА Олена у себе вдома теж зробила контрольний дзвінок.

Знову глухо.

 

 

Минуло два дні.  У малої, певно, ангіна, горло червоне, але дитині вже краще.

Сьогодні на “швидку” (знову ж таки задля перевірки) Олена додзвонилась одразу, зробивши не екстрений виклик, а звичайний. Тобто просто набрала 103 – і їй відповіли. Поза сумнівом, і виїхали б на виклик невідкладно.

Де як, а в Нововолинську на”швидкій” працюють професіонали.

Але поясніть хтось обізнаний: а для чого ті екстрені номери?.. І хто має відповісти за те, що вони не спрацьовують?

Цілу ніч відчайдушні дзвінки від Олени тупо ігнорували. 

 

Наталя Камишникова 

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

30
Коментуймо!

3000
13 Коментарі теми
17 Відповіді в темі
1 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
25 Автор коментаря
Віктор

Здається мені, це проблема не в швидкій, в в оператору мобільного звязку. Не тільки вночі, а й в день часом тяжко додзвонится будь-куди…..

Лена

Як би в операторі були проблеми ,яб не дозвонилася з першого разу до екстрину пожежної допомоги.після чого сказали передзвонити і усе гудкі ідуть .це проблеми не в мобільному оператору а в екстрину медичній допомозі!!!

Олександр

Олена, я піднімав це питання рік назад-немало було тут написано… А толку? Я Вам раджу, не полініться і напишіть заяву в поліцію, відправте по пошті і дочекаєтесь письмової відповіді. Потім поспілкуємось.

Вікторія

Ви наївно думаєте, що поліція дасть відповідь на заяву?! Ще скажіть, що розгляне цю заяву.))
Матінко! Ще в місті є такі.
Лєна, можу Вас запевнити, що написання заяви у поліцію, буде даремною тратою часу та грошей на конверт і пересилання.
Поліція не опускається до проблем громадян, у поліції свої…глибинні проблеми.

Лена

Втому той річ що я дозвонилася з першого разу тікі в пожежну,а всі остальні рази ішли гудкі тікі ніхто не хотів підіймати.проблеми не з мобільним оператором а з екстрено медичній допомозі !!!

катя

швидше за все ваш дзвінок просто не попав до екстренної служби, бо швидка цілу ніч іздить по викликах, надають допомогу та госпіталізовують людей, значить у Луцьку всетаки підіймають трубку, і приймають виклики і передають їх на Нововолинськ. дізнайтесь про проблему звязку в оператора.

Анатоль_ БІДЗЮРА

Полягали спати, нічого не чули, не виділи, не знали і не відповідали. Чиїсь іменини справляли?

Ольга

Може напишете про те скільки працівників в лікарні не вистачає, скільки в поліції, чому туди ніхто не хоче іти працювати. Ми ж вміємо тільки винних у всьому знаходити. Ніхто не дивиться на себе

Виталий

Да. Сотрудников не хватает конечно. Но тут опять вопросы к министерствам

Птр

Це не поодинокий випадок в нововолинську, років 3 назад в моєї дитини була також висока температура, ми телефонували декілька разів на швидку. Правда трубку брали і казали збивайте і чекайте, на дзвінок напевно четвертий ( коли температура перевалила за 39) я з допомогою підищеного голосу і нецензурних слів таки заставив їх приїхати. Коли приїхали то всі з коса дивились, бо недали поспати!

ххх

треба подякувати пані Супрун що зробила реформу медицини , щоб вона **** зі своєю реформою. тиждень тому в дружини був дуже сильний кашель і темп, 39 дзвоню на 103 вони мені по тел поради говорять, кажу хочу визвати швидку вони тільки в екстренних ситуаціях, збийте температуру і завтра на прийом до лікаря. кажу а це шо не екстренна ситуація чи вам швидку заправити? немаєте солярки?

ххх

а сказати чого немає мед працівників???? тому що виїхали в польщу на роботу бо з такой зарплатой довго непротягнеш. поцікавтесь яка зарплата в мед працівника.

Відвідувач

Ну в поліції хоча б зарплата нормальна а в медицині всі окрім лікарів працюють на мінімалку за яку прожити неможливо. Вот люди масово і звільняються. Їдуть до Польщі .

Вадим

Екстренний виклик 112 ще є. Але для гарантії то просто 103 набирайте.

ЛИДая

І винна СУПРУН ……..

Лана

Я вчора теж викликала швидку в 23:14.Взяли трубку з першого разу і прийняли виклик.Приїхали за 15 хв в Благодатне.Дуже шкода,що у вас так сталося(((

Наташа

Я в понеділок о 15.30 дзвонила на швидку набравши 103 і мені відповіли пожежники, сказали таке буває і в мене це вже не вперше…

Гість

Я теж дзвонила в швидку і мене просто вибивало, додзвонилася десь з 4 разу

Fantik

Чому ви не пишете про те як і де збираються новобудови будувати? і хто живе в тих які вже побудували?
при том що швидку треба набирати з картки приватбанку походу.

Люда

І в мене було одного разу таке,що в дитини 3 рочки в 2 год ночі піднялась температура 39,набирала швидку то не брали,то трошки збила самостійно,але о 5 ранку знов піднялась ,і я знову зателефонувала на швидку,от тоді вже взяли трубку і приїхали.
Не думаю що проблеми з зв’язком, скоріше сплять вночі,їм то що до того що комусь потрібна екстрена допомога

103

а ви прииїдьте вночі .подивіться як там сплять,тоді пишіть

іван

якби ви хоч інколи вночі виглядали у вікно то би побачили і почули що швидка всю ніч по викликах їздить, але вам ніколи на такі речі звертати увагу, ви ж усі зайняті лише власною самооцінкою))))

Мешканка міста.

Вибачте, я ні в якому разі не оправдовую те,що надзвичайники поступили дуже халатно,і за таке мусить хтось відповідати.
Але скажіть будь ласка, чому 2 години набирати виключно екстренним викликом і ні разу не попробувати набрати звичайним способом 103? Це ж здоров’я і життя дитини. Я б дзвонида і 103 і 102, там нормальні,адекватні диспечери, думаю могли б допомогти…

Катруся

100%, точно те саме сьогодні казала, якби я опинилася в такій ситуації, то підняла би на ноги всіх до кого додзвонилася, і 101, і 102, і навіть 104. Є безліч варіантів, звичайно, що не завжди в таких ситуаціях вони приходять на думку, але коли це стосується здоров’я дітей, то, мені здається, тут немає меж… Можна ж зв’язатися з рідними чи друзями (навіть серед ночі, думаю вони з розумінням віднеслись би), щоб вони спробували викликати або приїхали б на тому ж таки таксі і посиділи з дитиною, а ви в той час поїхали б у лікарню. Можливо я не права, але… Читати далі »

Лена

Добрий день.яне звонила виключно в екстрене я наберала 103,і ви пишете піднімати рідних так би і зробила але на той момент мама лежала на стаціонарі в травматології у нас,а свекруха і свекор в Луцьку були бо свекор з серцем лежав теж в лікарні теж заберала швидка тиждень до того як захворіла мала(і з цього самого телефону визивала і з першого разу визвала тікі це було в ранній час а не внічний і на швидкій завезли до Луцьку і дуже хороший приїхав лікарь)чоловіка теж не було в україні.ви пишете друзів піднімала би і друзів як би бачила що своїми силами не… Читати далі »

Катруся

ООО, ну тепер по порядку: 1) “мама лежала в травматології” – ну тим більше! Навіщо пів ночі дзвонити по номеру БЕЗРЕЗУЛЬТАТНО, якщо можна набрати маму і чергова медсестра у відділенні 100% підкаже, що робити (маю на увазі, як, все таки зв’язатися з 103); 2)”яле для чого тоді швидка допомога?як що люди самі собі допомагають?” – ну якщо ТАК складаються обставини…. Ми живемо у 21 столітті, коли майже все автоматизовано, це ж зрозуміло, що будь-яка техніка може дати збій, і, особисто я, НІКОЛИ не можу покладатись на когось, особливо зараз, коли стала мамою… Одне скажу вам точно, ваші дзвінки там точно… Читати далі »

Лена

Ви пишете ООО по порядку,давайте порядку.1мова іде про швидку допомогу ,і стаття також яке ігнорить в нічний час дзвінків ,тому що в ранній час дозвонююсь з першого разу,а не про те чому я не позвонила до своєї мами в пів третьої ночі в лікарню щоб з травматології її перевили в кардіології від переживань.2.ви пишете що збій в системі,ми в 21 столітті живемо,знаєте як би це було тікі у мене можливо збій але судячі по коментарям я така не одна хто не може до них дозвонилатися ,і такі чясті збої у їхній діяльності просто не допустимі,3.Абсурд це що????на рахунок пожежників я… Читати далі »

Тетяна

в нас була така сама ситуація але мені говорили що вже їдуть біля двох годин я мати пустила в хід бо вже не могла себе контролювати нашому малому було на той момент 4 місяці і температура 41 судоргі ми мало не зварьювали..коли приїхала швидка то вислухали все в свій адрес але ніхто ніякіх коментарів не надав ми після того ще в реанімації 4 дні пробули..ось така швидка допомога

Вікторія

Я не можу зрозуміти, що це за екстренний номер? Адже на скринах видно, що номер “103”. Не знаю, як набирала номер ця жінка, але у мене за багато років і до цього часу не було жодних проблем ні з викликом, ні з приїздом “швидкої”. Навпаки, хочу подякувати цим терплячим людям у білих халатах, бо неодноразово телефонувала їм уночі, так як маю проблеми з тиском, і іноді вже зробивши собі ін’єкцію для того, щоб нормалізувати тиск, я нервувала від того, що симптоми не зникали. Кожного разу людина на іншому кінці терпляче мене вислуховувала, радила, що можна ще зробити, просто заспокоювала і… Читати далі »

Наташа

В нас теж таке було. Дзвонили приблизно о 20.30 разів 8, ніхто не відповів. Дитині 1 рік, були судоми. Своїм ходом до лікарні добирались. А відповіді від швидкої так і не було.